Horoskopi mujor – Mars 2022

Gjithçka po ndodh! Java e parë e marsit është e mbushur me tranzite përfundimtare, të gjitha të përqendruara rreth një hëne të re të mrekullueshme në Peshqit më 2. Ndërsa hëna freskohet së bashku me Jupiterin bujar, edhe ne mund të luksojmë në gamën e madhe të mundësive përpara nesh. Disa mund t’i quajnë Peshqit delirantë ose jashtë kësaj bote, por a nuk mund të përdorim të gjithë pak fantazi tani? Mërkuri hyn në Peshqit ëndërrimtarë në datën 9, duke lejuar që fjalët të derdhen nga ne si poezi, ndërsa ne përpunojmë atë që ka ndodhur deri më tani këtë vit.

Marsi dhe Venusi, të dy kalojnë në Ujor në datën 6, ku bëjnë lidhjen e tyre përfundimtare (pasi u takuan fillimisht më 16 shkurt). Aspektet Mars-Venus sjellin përplasje midis asaj që dëshirojmë dhe mënyrës se si e ndjekim atë dëshirë. Ky takim i fundit i dy planetëve relacionalë zbulon se megjithëse nuk mund të marrim gjithmonë atë që duam, mund të marrim vetëm atë që na nevojitet. Sidoqoftë, gjërat nuk janë menjëherë të lehta, pasi Venusi mbetet i kapur midis Marsit dhe Saturnit (në një konfigurim që astrologët e lashtë e quanin rrethim) deri në datën 28. Ka ende shumë për të punuar dhe çfarëdo që kemi negociuar deri më tani mund të ndihet e pakënaqur deri atëherë.

Atmosfera ndryshon në mes të muajit kur kemi një hënë të plotë në Virgjëreshë në datën 18: një kontroll praktik dhe i bazuar në realitet në mes të mjegullës së sezonit të Peshqve. Më pas dielli kalon në Dashin e zjarrtë në datën 20. Lajmëtari Mërkuri rrëshqet në Dash në datën 27, duke u siguruar që opinionet tona të jenë me zë të lartë, të qeshurat tona të gjalla dhe pikat tona të jenë të qarta ndërsa mbyllim muajin.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Djegia e qiririt në të dy skajet nuk është më pamja për ju, Dashi. Hëna e re në Peshqit në datën 2 bie në sektorin tuaj të pavetëdijshëm dhe është një shtytje e butë për të dalë nga qendra e vëmendjes dhe për të pushuar pak. Lëreni dikë tjetër të marrë drejtimin për një herë. Seriozisht. Me planetin tuaj në pushtet Marsin që hyn në Ujor dhe në zonën tuaj të miqësisë në datën 6, ju jeni më të emocionuar këtë muaj për projektet në grup sesa për arritjet personale, që është një ndryshim i mirëpritur i ritmit. Pasi sezoni juaj të fillojë në datën 20 (gëzuar kthimin diellor!), jeni gati të dilni nga gjumi letargjik dhe të lidheni përsëri me miqtë në një festë maratonë ditëlindjeje.

Horoskopi i dashurisë: Në datën 6, Marsi (aksioni) përplaset me Venusin (dëshirën) dhe ju takoni dikë përmes një shoku ose kolegu të ngushtë që ju lë të ndiheni të mërzitur. Por pavarësisht se mendoni se ju jeni një p9rshtatje, ai/ajo mund të jetë më pak i/e impresionuar. Megjithatë, mos e humbni shpresën pasi kjo romancë mund të rishfaqet pasi Venusi të kalojë në Peshqit romantikë në fillim të prillit.

Horoskopi i parave: Planeti i parave Venusi e kalon pjesën më të madhe të muajit të bllokuar midis një shkëmbi (Marsi) dhe një vendi të vështirë (Saturni) duke i bërë financat tuaja të shtrënguara në rastin më të mirë dhe kaotike në rastin më të keq. Nëse keni dashur të filloni një ngutje anësore, kjo është një kohë e mirë për një nisje të butë. Paratë nuk do të hyjnë menjëherë, por do të keni një pamje të qartë se kush është i gatshëm të blejë atë që keni për të shitur.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Është e mrekullueshme që keni bërë kaq shumë lëvizje të mëdha këtë vit. Por cili është qëllimi i të jetuarit jetën tuaj më të mirë nëse e bëni atë vetëm? Hëna e re në Peshqit në datën 2 është një mundësi e bukur për ju që të lidheni me miqtë e vjetër dhe të krijoni disa lidhje të reja gjatë rrugës. Planeti juaj në pushtet Venusi kalon në Ujorin individualist dhe sektorin tuaj të reputacionit në datën 6, duke rritur dukshmërinë tuaj. Është emocionuese të tërheqësh vëmendjen, por jo të gjitha njohjet të çojnë në kënaqësi. Kujdes mos bini në grackën e sindromës së mashtruesit dhe dyshimit për veten. Sapo sezoni i Dashit të fillojë në datën 20, ju keni lejen të dilni nga qendra e vëmendjes dhe të gërmoni në më shumë punë në prapaskenë.

Horoskopi i dashurisë: Prania e gjatë e Venusit dhe Marsit ju ka ndihmuar të kapërceni shumë pengesa në marrëdhënie, por ka pasur mungesë ëmbëlsie në partneritetet tuaja. Për fat të mirë, hëna e plotë në Virgjëreshë në datën 18 ndriçon sektorin tuaj të romancës dhe ju lejon të rindizni atë flakë fillestare.

Horoskopi i parave: Nëse keni qenë duke luftuar për të shlyer një hua ose ndonjë borxh të madh të kartës së kreditit, lehtësimi vjen më 21 kur një rritje e papritur, rritje e shitjeve ose lehtësim qiraje ju lejon të shpërndani pasurinë tuaj. Thënë kështu, mos vraponi dhe shpenzoni menjëherë kredinë tuaj të disponueshme pasi blerjet e bëra pas datës 27 mund të jenë humbje ose paratë tuaja të fituara me vështirësi.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Me planetin tuaj në pushtet Mërkurin që lëviz edhe një herë me shpejtësi rrufeje, ritmi juaj më në fund po rritet. Hëna e re në Peshqit në datën 2 ju inkurajon të merrni më shumë hapësirë ​​në punë ose në sytë e publikut. Ju keni shpenzuar muajt e fundit duke forcuar planet tuaja afatgjata dhe këtë muaj duhet të veproni sipas tyre. Sapo Mërkuri të hyjë në sektorin tuaj të karrierës në datën 9, ju mund të kaloni me besim në rolet drejtuese që ju janë premtuar. Ky është një moment vorbull që vazhdon derisa Mërkuri të hyjë në Dash në datën 27. Përdorni ditët e fundit të muajit për të mbledhur komente rreth përparimit që keni bërë deri tani.

Horoskopi i dashurisë: Nëse ndiheni sikur pishina juaj e takimeve është tharë plotësisht, takimi i mbarë i diellit dhe Jupiterit në datën 5 ju ndihmon ta shikoni romancën me sy të freskët. Më pas, sapo të fillojë sezoni i Dashit në datën 20, jeta juaj shoqërore fillon duke ju dhënë edhe më shumë shanse për t’u lidhur.

Horoskopi i parave: Hëna e re në Peshqit në datën 2 është një moment i favorshëm për ju për të bërë hapa në karrierën tuaj, e cila sigurisht përfshin konkurrencën për një promovim ose rritje. Fuqia juaj tërheqëse është jashtë renditjes në krye të muajit, kështu që kërkoni dhe do të merrni. Deri në hënën e plotë në Virgjëreshë më 18, ju po përdorni të ardhurat shtesë për të investuar në mobilje dhe pajisje me cilësi më të mirë për shtëpinë tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ashtu si janari dhe shkurti para tij, marsi fillon në fazën e errët të hënës dhe energjia juaj është në nivelin më të ulët. Hëna e re në datën 2 është shumë më e gëzueshme se ajo që nisi muajt e mëparshëm, kështu që edhe pse jeni të lodhur, ndiheni jashtëzakonisht optimistë. Nuk është mashtrim thjesht të jesh i vetëdijshëm për të gjitha mundësitë. Çdo synim që vendosni tani do të ketë efekte afatgjata në lumturinë dhe kënaqësinë tuaj, prandaj bëjini ato me mençuri! Qëndrueshmëria juaj rritet gjatë gjithë muajit, duke arritur kulmin në hënën e plotë në Virgjëreshë më 18, kur ndryshimet praktike në orarin tuaj dhe komunikimet bëhen baza e planit tuaj të madh. Mos e nënvlerësoni fuqinë e ndryshimit të rutinës suaj!

Horoskopi i dashurisë: Marsi dhe Venusi kanë luajtur një lojë si macja me miun në sektorin tuaj të partneritetit që nga fillimi i shkurtit, duke ju lënë të ndiheni të nxehtë dhe të shqetësuar, dhe jo domosdoshmërisht në një mënyrë seksi. Zhgënjimi seksual dhe romantik më në fund përfundon kur planetët e marrëdhënieve takohen për një herë të fundit në datën 6. Pas këtij kulmi, dinamika e fuqisë bëhet pa dyshim e qartë, për mirë ose për keq.

Horoskopi i parave: Një takim i favorshëm i diellit (forca jonë e jetës) dhe Jupiterit (frymëzimi ynë kolektiv) në datën 5 sjell një nxitje në financat tuaja. Kjo mund të jetë një ngritje fjalë për fjalë ose (më shumë gjasa) një rifreskim i qëndrimit tuaj për paratë. Dielli hyn në Dash dhe në sektorin tuaj të karrierës në datën 20 duke sjellë më shumë mundësi për njohje dhe kompensim.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Edhe pse sezoni i këtij viti i Peshqve është shumë i gëzueshëm përreth, për ju ka qenë një kohë më e qetë dhe më introspektive. Udhëtimi i diellit nëpër Peshqit nxjerr në pah pjesën e grafikut tuaj që ka të bëjë me vdekjen, humbjen dhe burimet e përbashkëta dhe ju mund të jeni duke notuar në një det frikrash të pabaza dhe vështirësish ekzistenciale. Mos harroni se nuk keni nevojë të hetoni çdo cep të errët vetëm sepse është aty. Sezoni i Dashit vjen si një frymë e freskët në datën 20 duke ju lejuar të dilni nga boshllëku dhe të ktheheni në rrugën e duhur të ëndrrave tuaja.

Horoskopi i dashurisë: Në datën 6, si Afërdita (dëshira) dhe Marsi (duke shkuar pas kësaj dëshire) kalojnë në sektorin tuaj të partneritetit, ku vazhdojnë një bashkëprezencë të gjatë që filloi në fillim të shkurtit. Edhe pse ky ndikim mund të shkaktojë konflikt në disa nga marrëdhëniet tuaja të punës, ai gjithashtu ju inkurajon që t’i merrni më seriozisht situatat tuaja romantike. Po sikur kjo të mos ishte thjesht një fyerje? Kur Venusi takohet me Saturnin në datën 28, ju jeni plotësisht gati për t’u përkushtuar.

Horoskopi i parave: Hëna e re në Peshqit në datën 2 gjallëron sektorin tuaj të burimeve të përbashkëta duke ju sjellë lajme të mira për një investim, përfitime ose të ardhurat e bashkëshortit/es tuaj. Kjo është një kohë e favorshme për të vendosur një jastëk shtesë në kursimet tuaja ose për të shtuar në fondin tuaj të pensionit. Mërkuri hyn në këtë pjesë të grafikut tuaj në datën 9, duke ju inkurajuar më tej të kuptoni detajet financiare që zakonisht shmangni.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Marsi ecën me ritme shumë më të shpejta se janari dhe shkurti. Përqendrohuni në listën tuaj të detyrave në krye të muajit, sepse në datën 9, marrëdhëniet e të gjitha llojeve pushtojnë hapësirën e trurit tuaj ndërsa Mërkuri hyn te Peshqit. Ju mund ta gjeni veten të mbingarkuar me problemet e njerëzve të tjerë, por nëse jeni me fat, mund të jeni gjithashtu të dashuruar. Hëna e plotë në shenjën tuaj në datën 18 e bën të qartë se duhet të keni prioritet kujdesin për veten. Më pas muaji mbyllet me Mërkurin që kalon në Dashin emocionues në datën 27 duke ju bërë të rregulloni financat dhe kontratat tuaja.

Horoskopi i dashurisë: Marsi është për të gjetur një ekuilibër në marrëdhëniet tuaja. Hëna e re në Peshqit në datën 2 nxjerr në pah sektorin tuaj të partneritetit dhe nëse jeni në kërkim të dashurisë, mund të takoni dikë intrigues në këtë kohë (data të tjera të favorshme: data 5 dhe 13 – megjithëse kjo e fundit mund të çojë në diçka që është më shumë fantazi sesa realitet). Megjithatë, sapo sezoni i Dashit të fillojë në datën 20, duhet të shikoni nga afër dinamikën e fuqisë që fryn mes jush. Mendoni se sa jeni të gatshëm të jepni.

Horoskopi i parave: Me Venusin dhe Marsin në sektorin tuaj të përditshëm nga data 6 e tutje, sigurisht që po punoni shumë këtë muaj, por a po kompensoheni siç duhet për përpjekjet tuaja? Sapo sezoni i Dashit fillon në datën 20, ju bëheni të vetëdijshëm se sa fatura kanë mbetur të papaguara. Koha për të mbledhur atë që ju detyrohet.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Pavarësisht nëse jeni duke luftuar me prindërit tuaj ose duke luftuar për të gjetur një apartament të përballueshëm, ka pasur një dramë të vazhdueshme në jetën tuaj shtëpiake që nga nëntori. Lajmi i mirë është se ky kapitull mbyllet përfundimisht në datën 6 kur Marsi dhe Venusi kalojnë në Ujor. Hëna e re në Peshqit në datën 2 ju frymëzon në mënyrë të ngjashme të hiqni dorë nga detyrimet që ju lodhin dhe të përqendroheni në ndërtimin e një rutine pozitive. Ju jeni gjithashtu të tërhequr për t’u rikthyer në lojën e takimeve ose për t’u rikthyer në një hobi gjatë muajit. Edhe nëse ajo që po ndiqni nuk është “serioze”, është e rëndësishme të respektoni procesin. Këto zakone që po ndërtoni duhet të zgjasin.

Horoskopi i dashurisë: Pas më shumë se një muaji lojërash, ju merrni lidhjen që dëshironi ndërsa Venusi dhe Marsi takohen në sektorin tuaj të kënaqësisë në datën 6. Megjithatë, pas atij publikimi fillestar, gjërat janë paksa shumë të ndërlikuara për të rënë në lumturi totale romantike. Megjithatë, sapo dielli kalon në Dash në datën 20, ju jeni të ndezur dhe gati për ta bërë pasionin një prioritet.

Horoskopi i parave: Stresi i parave (veçanërisht kur bëhet fjalë për pagesën e qirasë ose rinovimin e shtëpisë) arrin kulmin në datën 3 përpara se të pushoni përfundimisht. Tani që faturat nuk po grumbullohen më, është koha për të hartuar strategji se si të kurseni më mirë në mënyrë që kjo të mos ndodhë më. Ndërsa Marsi përballet me Uranin inovativ më 22, ju merrni një fluks befasues parash, klientësh të rinj ose një ofertë pune që do të garantonte siguri.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Me fillimin e marsit, ju jeni të rezervuar dhe të zënë, duke vrapuar nëpër qytet dhe duke bërë gjithçka për të gjithë. Por më pas, në datën 6, sundimtari juaj Marsi takohet me Venusin ndërsa të dy planetët kalojnë në Ujorin e hequr, duke ju kujtuar se sa mirë është të qëndrosh në shtëpi. Për pjesën tjetër të muajit, ju po kaloni më shumë kohë në hapësirën tuaj, por kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht se gjërat janë të qeta. Nëse pronari juaj prish planet tuaja për përmirësimin e shtëpisë ose i dashuri juaj njofton në mënyrë të qartë se është gati për të jetuar së bashku, ka më shumë për të punuar përpara se të jeni në gjendje të qetësoheni.

Horoskopi i dashurisë: Hëna e re në Peshqit në datën 2 bie në sektorin tuaj të kënaqësisë dhe nëse jeni beqar, kjo është dita e përsosur për të vendosur një takim me dashurinë tuaj prej shumë kohësh. Pavarësisht nëse është një romancë apo thjesht një lidhje miqësie, shkëndija do të fluturojë. Nëse jeni ndjerë cinikë për dashurinë, kjo është koha juaj për të rivendosur pritshmëritë tuaja përpara se të ktheheni në aplikacione ose t’i kërkoni një shoqeje t’ju krijojë kontakte me kolegun/en e saj të lezetshme.

Horoskopi i parave: Nëse keni pasur vështirësi për t’i vënë paratë tuaja në rrugën e duhur, takimi me fat i diellit dhe Jupiterit në datën 5 ju freskon besimin dhe ju emocionon për t’u kthyer në një kërkim pune ose rifinancim kredie. Më pas, në datën 18, hëna e plotë në Virgjëreshë ju vë në kontakt me rrjetin që ju nevojitet për të bërë lëvizje më të mira parash.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Edhe pse keni qenë të mbushur me energji që kur Jupiteri hyri tek Peshqit në fund të dhjetorit, ju gjithashtu keni ndjerë sikur po mbyllni një kapitull në vend që të filloni një të ri. Hëna e re në Peshqit në datën 2 është një moment ideal për të filluar përsëri, duke rifreskuar jetën tuaj nga themeli. Nëse dëshironi të transferoheni në një qytet të ri, të krijoni një lidhje më të fortë me familjen tuaj ose thjesht të zhvilloni zakone më të mira të gjumit, tani është koha për të filluar. Takimi i përshtatshëm i diellit dhe Jupiterit në datën 5 dyfishohet në këtë nevojë për rinovim. Më pas në datën 18, hëna e plotë në Virgjëreshë ngre profilin tuaj publik për pjesën tjetër të muajit. Sa më i fortë themeli juaj, aq më shumë mund t’i jepni botës.

Horoskopi i dashurisë: Nëse jeni duke kërkuar për dashurinë, mund ta gjeni sapo sezoni i Dashit të fillojë në datën 20, duke ndezur sektorin tuaj të kënaqësisë. Nëse keni tashmë partner, hyrja e lajmëtarit Mërkur në Dash në datën 27, lejon një bisedë më të hapur mes jush dhe të dashurit tuaj për atë që dëshironi. Mos kini frikë të kërkoni atë që dëshironi.

Horoskopi i parave: Hëna e plotë në Virgjëreshë në datën 18 është një moment madhor për karrierën tuaj. Pavarësisht nëse jeni duke u promovuar, duke u tërhequr ose duke u përgatitur për një kërkim pune, marrëdhënia juaj me fluksin tuaj të parave po ndryshon. Si mund të merrni vendime që pasqyrojnë gjendjen aktuale të burimeve tuaja në vend që të veproni nga një kompleks pamjaftueshmërie?

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Hëna e re në Peshqit në datën 2 është një kohë e mrekullueshme për të marrë një pushim nga përgjegjësitë tuaja dhe për të shkuar në një udhëtim të shpejtë jashtë qytetit për të pastruar mendjen tuaj. Ju po mësoni të gjeni lumturinë në momentin e tanishëm në vend që të pyesni gjithmonë se çfarë tjetër ka atje. Më pas, në datën 6, Marsi dhe Venusi më në fund përfundojnë bashkëprezencën e tyre të gjatë në shenjën tuaj, duke reduktuar presionin intensiv që keni ndjerë gjatë gjithë vitit për të qenë drita e të gjithëve në errësirë. Sapo sezoni i Dashit të fillojë në datën 20, mund të vendosni të tërhiqeni dhe të përqendroheni vetëm në shtëpinë dhe jetën tuaj private. Gjithmonë keni dashur të mbillni një kopsht për pranverën, kështu që pse jo tani?

Horoskopi i dashurisë: Keni kaluar kaq shumë kohë në shtëpi me të dashurin tuaj gjatë rrjedhës së pandemisë, por tani jeni gati të shihni se si ja kaloni ju të dy në pushime së bashku. Hëna e plotë në Virgjëreshë më 18 është një kohë ideale për t’u larguar në një udhëtim që zgjeron mendjet tuaja. Nëse udhëtimi nuk është i nevojshëm, mund të dëshironi të rrisni lidhjen tuaj duke ndjekur një klasë ose duke gatuar më shumë së bashku.

Horoskopi i parave: Me Mërkurin, Venusin, Marsin dhe Saturnin që kalojnë të gjithë kohën në sektorin tuaj të parave këtë muaj, mund të ndiheni sikur gjithçka kthehet në pyetjen: “A ia vlen vërtet?” Kur Venusi takohet me Saturnin e përgjegjshëm në datën 28, ju jeni në gjendje të bëni një investim të zgjuar në art, krijimtari ose romancë që ju bën të lumtur.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Përpiquni të qëndroni jashtë saj, diçka vazhdon t’ju tërheqë përsëri në qendër të përleshjes. Gjatë gjithë muajit, ju nuk jeni vetëm zëri i arsyes, ju jeni gjithashtu shkëmbi i të gjithëve. Ju jeni frymëzimi i tyre! Është shumë përgjegjësi të jesh personi që të gjithë duan të jenë. Sidoqoftë, në kohën kur sezoni i Dashit të arrijë në datën 20, do të keni një ide më të mirë pse e gjithë kjo barrë ka rënë mbi ju. Deri atëherë, përpiquni të qëndroni të durueshëm dhe të kujdeseni për veten! Ju jeni një ikonë, kështu që bëni atë që bëjnë ikonat: Prini flokët dhe bëni një banjë luksoze me flluska.

Horoskopi i dashurisë: Pas një fillimi të ngadaltë të vitit në planin e dashurisë, gjërat fillojnë kur dielli hyn në Dash në datën 20, duke ju frymëzuar të ktheheni në aplikacione ose të qarkulloni në evente lokale. Të dashuruarit që gjeni në fillim të muajit mund të jenë shumë të ngjitur dhe nuk do të kenë kuptim për ju në planin afatgjatë. Prisni derisa të gjeni dikë aq të pavarur sa ju.

Horoskopi i parave: Hëna e re në Peshqit në datën 2 është momenti i përsosur që ju të vendosni synime për shëndetin tuaj financiar. Pastaj takimi i rastësishëm i diellit (egos) dhe Jupiterit (ambicia) në datën 5 sjell lajme të mahnitshme për fluksin tuaj të parave (në një vit që tashmë ka parë vlerën tuaj neto në rritje). Besojeni që e meritoni gjithë këtë bollëk!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Muaji fillon me një hënë të re të harlisur në shenjën tuaj, kështu që pse të mos kënaqeni me një kujdes shtesë për veten? Me diellin, Mërkurin dhe Jupiterin që kalojnë të gjithë kohën te Peshqit këtë muaj, të gjitha shenjat po ju drejtojnë tek ditët e spa, trajtimet me balayage dhe artit të e thonjve. Atmosfera është veçanërisht e lartë në datën 5 kur dielli bën lidhjen e tij dikur vjetore me Jupiterin. Përdoreni këtë energji për të çliruar të gjitha narrativat e rreme që ju mbajnë të mbërthyer. Në datën 21, kur Mërkuri takohet me Jupiterin në shenjën tuaj, ju jeni duke përqafuar plotësisht veten tuaj krijuese, poetike. Vendosini të gjitha ato ndjenja në një këngë dhe lërini të gjithë ta dëgjojnë.

Horoskopi i dashurisë: Edhe pse ky muaj është me të vërtetë për të nxehur veten dhe për të mos u shqetësuar për askënd tjetër, hëna e plotë në Virgjëreshë në datën 18 është koha kryesore që ju të bini në dashuri. Pranoni të gjitha ftesat për të dalë nga shtëpia dhe për të qarkulluar rreth kësaj kohe. Shpirti juaj binjak ju pret.

Horoskopi i parave: Sezoni i Dashit fillon në datën 20 duke ju sjellë një mundësi për t’u fokusuar në financat tuaja. Sapo Mërkuri të hyjë në Dash në datën 27, ju emocionoheni të shqyrtoni buxhetet tuaja dhe të gjeni mënyra më të thjeshta për të gjurmuar shpenzimet tuaja. Përdoreni energjinë derisa e keni për të gjetur një kontabilist, për të punësuar një kontabilist ose për të caktuar një takim me një ekspert investimesh.

Burimi: Pure Wow