Horoskopi ditor – 2 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Jeta merr një shkëlqim me bojëra uji duke filluar nga sot. Mërkuri, lajmëtari kozmik, po rrëshqet në shtëpinë tuaj të 12-të ëndërrimtare për javët e ardhshme, duke e turbulluar realitetin tuaj në diçka shumë më të lakueshme. Sa më shumë të përpiqeni të jeni të drejtpërdrejtë me të tjerët ose me veten, aq më shumë mund ta gjeni veten duke shkuar në qarqe. Në vend që të përpiqeni të drejtoni shfaqjen, lëreni veten të udhëhiqeni nga baticat natyrore të jetës. Edhe nëse normalisht nuk do të shkonit me rrjedhën, të provoni diçka të re mund të jetë mjaft e vlefshme.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një erë sociale po fryn në rrugën tuaj. Shtëpia juaj e 11-të e Rrjeteve po shkëlqen ndërsa lajmëtari Mercury mbërrin, duke sjellë një shkëndijë shtesë në vazhdën e tij. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të qarkulluar dhe për të parë se çfarë kanë bërë të gjithë së fundmi. Ju mund ta përdorni këtë në avantazhin tuaj dhe të zgjeroni rrjetin tuaj profesional, por është gjithashtu një kohë e mrekullueshme për t’u rilidhur me miqtë e vjetër dhe për të bërë disa të rinj në proces. Njerëzit presin t’ju takojnë!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Është koha për të orientuar fokusin tuaj në majë të shkallës! Mërkuri po kalon në Shtëpinë tuaj të 10-të të Objektivave të Karrierës, duke ju ndihmuar të kuptoni qartë aspiratat tuaja dhe çfarë duhet të bëni për t’i bërë ato realitet. Për dy javët e ardhshme, kushtojini vëmendje punës suaj, sepse idetë tuaja mund të jenë mjaft mbresëlënëse. Njerëzit kanë më shumë gjasa t’i vënë re zërat tuaj kur flisni me qartësi – ata madje mund t’ju hapin dyer të reja.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Modelet tuaja të mendimit do të bëhen shumë, shumë më të gjera, kancer. Mërkuri Mesazher po fluturon në shtëpinë tuaj të gjerë të 9-të, duke ju treguar se sa shumë informacion ju pret përtej horizontit. Kjo është koha e përsosur për të provuar dhe kërkuar frymëzim nga kultura ose lëndë të tjera që mund të mos i keni studiuar kurrë më parë, kështu që hapuni ndaj mënyrave të reja të të menduarit – mund të dilni nga ky cikël me një ndjenjë shumë më të mirë se si bota punon.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Jeta juaj aktuale mund t’ju kërkojë të vishni një kapelë detektivi dhe të nxirrni një xham zmadhues. Shtëpia juaj e 8-të e sekreteve dhe intimitetit fuqizohet ndërsa Merkuri hyn në vizitën e tij vjetore, duke ju bërë më pak të interesuar për pikat e dukshme dhe më të prirur për të lexuar midis rreshtave. Ky mund të mos jetë një tranzit i lehtë, por mund t’ju ndihmojë të analizoni çështjet komplekse pa u mbingarkuar prej tyre, kështu që përdorni këtë kohë për të vrarë çdo dragon që jeni përpjekur t’i shpërfillni ndryshe.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Edhe pse shenja juaj është më e prirur se shumica për të trajtuar gjithçka vetë, kjo nuk do të thotë që të shkosh vetëm është gjithmonë qasja më e mirë. Sundimtari juaj Mërkuri po futet në Shtëpinë tuaj të 7-të të Partneriteteve, duke ju kujtuar përfitimet e panumërta që mund të përfitoni nëse lejoni njerëzit e tjerë të luajnë një rol të dobishëm në jetën tuaj. Kjo mund të jetë e mirë për çdo lloj marrëdhënieje, qoftë romantike, profesionale apo platonike, por sido që të jetë, ju mund të filloni të krijoni hapësirë në anën tuaj.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Mjegulla me sa duket mund të krijohet përpara jush. Mërkuri mendor po marshon në Shtëpinë tuaj të 6-të të Punës dhe Rutinës, një sektor që ndodh që të sundojë. Duke filluar menjëherë, lajmëtari me krahë dëshiron t’ju ndihmojë të kuptoni më mirë se si të trajtoni të gjitha çështjet e vogla të jetës së përditshme. Në veçanti, nëse gjërat kanë rrëshqitur nga kontrolli juaj, kjo duhet të fillojë të ndryshojë. Kjo nuk ka pse të kërkojë përpjekje herkuliane; rregullime të vogla mund të krijojnë përmirësime të mëdha.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Universi po ju bën festë, Akrep! Shqetësimet tuaja mund të rrëshqasin në plan të dytë, duke filluar sapo Mërkuri të kërcejë në shtëpinë tuaj të 5-të krijuese. Kjo është një fazë shumë me fat kur arrini të vendosni dëshirat tuaja përpara dhe të përqendroheni në gjërat që ju bëjnë vërtet të lumtur. Mos u tronditni nëse puna është gjëja e fundit në mendjen tuaj për momentin – ju keni dritën jeshile kozmike për t’u kthyer dhe për ta lënë veten të jetoni pak.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një shpërthim i ri energjie po mbërrin në derën tuaj të përparme. Mërkuri, komunikuesi kozmik, po hyn në Shtëpinë tuaj të 4-të të Shtëpisë dhe Familjes për të treguar gjithçka që mund të bëni nën çatinë tuaj. Kjo mund të shohë që hapësira juaj të bëhet më sociale se normale dhe mund të vendosni të organizoni më shumë festa ose të ftoni disa miq për natën e filmit. Vendi juaj mund të jetë gati të transformohet në vendin më të nxehtë në qytet, kështu që vazhdoni dhe hapni tapetin e mirëseardhjes!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mund t’ju duhet të filloni të mbani një gjurmë më të mirë të orarit tuaj, sepse koha juaj mund të jetë e kërkuar në çdo moment. Mërkuri po hyn në shtëpinë tuaj të tretë të biseduar, duke ju vendosur për një cikël dy-javor kur jeni të energjizuar për të kërcyer në të gjithë qytetin, duke mbajtur takime, duke u kontrolluar me miqtë dhe familjen dhe duke hedhur ide mbrapa dhe mbrapa. Kjo është një mundësi shumë e mirë për të bërë çdo lloj pune me shkrim, kështu që komunikimet me shkrim mund t’ju shërbejnë shumë mirë, si në aspektin profesional ashtu edhe në atë personal.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Paratë tuaja mund të fillojnë të jenë në qendër të vëmendjes sot. Mërkuri Fjalëshumë sapo ka mbërritur në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave, duke ju ndihmuar të përmirësoni vlerën tuaj neto dhe duke ju sjellë mundësi të reja për ta rritur atë. Nëse jeni duke shpresuar për një rritje, atëherë filloni të përgatisni një listë me arsyet pse e meritoni t’ia paraqisni mbikëqyrësit tuaj pasi të keni rregulluar mirë mendimet tuaja. Nëse vështrimi juaj po kërkon një pozicion të ri, kjo është koha e përsosur për të dërguar CV-në tuaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një ndjenjë e freskët e qartësisë është gati të ndriçojë mbi ju, Peshqit. Mërkuri po lë pas shtëpinë tuaj të 12-të me mjegull dhe po hyn në shenjën tuaj për vizitën e tij vjetore, duke rritur fokusin tuaj kur bëhet fjalë për çështje të rëndësishme. Nëse keni qenë duke lundruar pa shumë drejtime, ndikimi i Mërkurit mund të rrisë ndërgjegjësimin tuaj se si do të arrini atje ku dëshironi të jeni. Përfitoni nga kjo kohë për të filluar hartimin e hapave tuaj të ardhshëm – dhe më pas ndërmerrni ato! Kapitulli juaj i ardhshëm ju pret.

Burimi: Tarot