Horoskopi ditor – 2 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ka fuqi të madhe në fjalët tuaja sot. Imazhi juaj mund të lëndohet nëse shkoni shumë larg, veçanërisht nëse e bëni këtë në një domen shumë publik. Thirrja në një postim në rrjetet sociale me të cilin nuk jeni dakord mund të jetë joshëse, por ndjenjat tuaja të zjarrta mund t’ju bëjnë të bëni rikthimin tuaj një hap më tej se sa duhet. Ju po përpiqeni t’i jepni një pikë tjetër një qenieje njerëzore, jo duke sulmuar një armik. Merrni frymë thellë përpara se të shprehni ndonjë kritikë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mund të jetë e vështirë t’i shpjegoni mendimet tuaja me qartësi. Emocionet tuaja mund t’ju pushtojnë ndërsa jeni duke u përpjekur të tregoni një histori, ose mund të shpjegoni veten në një mënyrë thurje dhe dredha-dredha që është e vështirë për t’u kuptuar. Kjo nuk do të thotë që ju duhet ta mbani gojën mbyllur! Në vend të kësaj, bëni një përpjekje për t’i parë gjërat nga këndvështrimi i personit tjetër kur po përpiqeni të komunikoni. Vënia e vetes në vendin e tyre mund t’ju ndihmojë të zgjidhni fjalët që do të kenë më shumë kuptim.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një mik mund të godasë një nerv rastësisht tani. Ju mund të ndiheni sikur ata thjesht nuk po ju dëgjojnë ndërsa ndani ndjenjat tuaja, ose përgjigja e tyre mund t’ju godasë në një mënyrë që nuk e prisnit. Në vend që të veproni në mbrojtje, merrni një moment për të menduar se çfarë donin të thoshin me atë që thanë dhe tregojini se si ndiheni. Një mik i vërtetë duhet të gjejë kohë për të shpjeguar se çfarë do të thotë dhe të shfajësojë disa nga lëndimet.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Miratimi i të tjerëve mund të jetë i pakapshëm. Ju mund të jeni krenarë për një arritje të fundit ose thjesht duke u përpjekur të jeni optimist për jetën, por dikush mund të bjerë ende në paradën tuaj. Ndërsa kjo mund të jetë e qëllimshme, ata thjesht mund të jenë në një botë të tyren dhe të mos mendojnë se si reagimi i tyre do të ndikojë tek ju. Mundohuni të kuptoni se ata po jetojnë jetën e tyre dhe mos i lini të zbehin dritën tuaj! Perceptimi i tyre për ju është diçka mbi të cilën keni shumë pak kontroll.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Acarimet e vogla mund të përpiqen t’ju prishin humorin e mirë. Mund të duket sikur pa marrë parasysh sa shumë përpiqeni, dikush ose diçka krijon një problem të ri për të zëvendësuar atë që sapo keni zgjidhur. Njohja e kësaj sot do t’ju ndihmojë të përgatiteni për t’u rrokullisur me grushte dhe për t’i mbajtur planet tuaja fleksibël, pasi ato mund të jenë subjekt i më shumë se një ndryshimi. Lironi shpatullat tuaja, shtrini qafën dhe përgatituni të kapërceni çdo sfidë të vogël që mund t’ju hedhë jeta.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mendimet negative mund t’ju turbullojnë mendjen, por ato nuk duhet t’ju mbyllin menjëherë. Dyshimi ka potencialin të zvarritet dhe të krijojë probleme që nuk ishin aty më parë, duke ju turbulluar rrugën përpara. Ju mund të përjetoni një pengesë që çon në shfaqjen e këtyre shqetësimeve, ose dikush në jetën tuaj mund të copëtojë një plan tuajin që mendonit se ishte antiplumb. Jepini vetes pesë minuta për t’u ankuar, por pastaj hiqni pluhurin dhe ngrihuni! Kjo është gjysma e betejës dhe ju nuk do të hiqni dorë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Shumë kuzhinierë në kuzhinë mund të prishin vaktin për momentin. Ju mund të merrni të dhëna nga disa burime të ndryshme dhe secili mendon se ata e dinë se çfarë është më e mira për ju. Mund të jetë dërrmuese të përpiqesh të analizosh të gjithë këtë informacion, ndaj kujtojini vetes se nuk duhet të marrësh këshillat e të gjithëve – veçanërisht nëse njerëzit janë në kundërshtim me njëri-tjetrin. Bëni më të mirën për t’u përshtatur me zërin tuaj të brendshëm dhe le të zbehet çdo muhabet shpërqendrues në sfond.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Fjalët e thëna me zemërim janë të vështira për t’u marrë mbrapsht – veçanërisht sot. Mund të keni një moment kur gjërat ndihen sikur po vlojnë, duke ju bërë të besoni se dikush duhet të mbajë mbi supe fajin për këtë situatë. Në realitet, ka të ngjarë një kombinim i faktorëve të ndryshëm që çuan në çështjen aktuale, dhe vënia e të gjithë fajit mbi një person nuk është realiste apo e drejtë. Merrni frymë përmes zemërimit fillestar dhe kujtojini vetes se hakmarrja vetëm sa e shton lëndimin, por nuk e largon atë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Mungesa e planifikimit mund t’ju rikthehet në këtë moment. Organizimi dhe vëmendja ndaj detajeve janë thelbësore, sepse kurthet tuaja kryesore ka të ngjarë të vijnë nga një themel i lëkundur. Spontaniteti është shpesh një gjë e mirë, por ju mund të harroni një takim të rëndësishëm ose të humbni diçka që ju nevojitet rregullisht nëse veproni spontanisht. Bërja e një liste kujtimesh të vogla dhe sigurimi që gjërat tuaja thelbësore janë te personi juaj përpara se të largoheni, mund të bëjë ndryshimin.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Një mendim negativ nuk është vend për tu zgjatur. Tani për tani, ju mund të humbni në kokën tuaj, duke u futur në skenarë të mundshëm të frikshëm që mund të mos ndodhin kurrë. Edhe pse është mirë të jesh i përgatitur, ndonjëherë përgatitja mund të kalojë në nxitje të frikës. Nuk ka kuptim ta mbushni veten me frikë para se të filloni. Qëndroni të zënë sot, edhe nëse nuk planifikoni të punoni ose të shihni dikë tjetër, sepse duart dhe mendja juaj e zënë mund t’ju ndihmojnë të shmangni një fatkeqësi imagjinare.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Diçka mund t’ju pengojë të shpreheni plotësisht. Kjo ka të ngjarë të jetë diçka e brendshme, si për shembull shqetësimi se po i ngarkoni të tjerët me problemet tuaja ose se nuk mund t’u besoni atyre ndjenjat tuaja reale. Njohja e ndryshimit midis frikës dhe intuitës do t’ju ndihmojë të dini se me kë të ndani mendimet tuaja më të thella dhe gjithmonë mund të shkruani në ditar për gjërat që keni vërtet shumë frikë t’i thoni. Shtypja e shqetësimeve tuaja mund t’ju rëndojë, ndaj përpiquni t’i hiqni gjërat nga gjoksi!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Dikush mund të përpiqet t’ju largojë nga ritmi juaj sot. Ju mund të keni një mënyrë të caktuar që ju pëlqen t’i kryeni detyrat tuaja dhe dikush në jetën tuaj mund të përpiqet të marrë frenat duke ju drejtuar përreth ose duke u futur për të bërë gjërat sipas vizionit të tij. Edhe nëse mendojnë mirë, përpiquni të gjeni një kompromis. Bërja e gjërave plotësisht sipas mënyrës së tyre mund t’ju bëjë të ndiheni të pavërtetë me veten tuaj. Vizioni juaj është po aq i denjë sa i tyre!

Burimi: Tarot