Horoskopi ditor – 20 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Çështjet e karrierës dhe të parave po trokasin në derën tuaj sot, por mund të habiteni nga ajo që ata kanë për të thënë kur t’i lejoni të hyjnë. Nëse mendoni jashtë kutisë, mund të gjeni një mënyrë për të krijuar një rrjedhë krejtësisht të re të ardhurash ose një projekt tjetër të dobishëm, në dukje të paqartë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ndryshimi mund të vijë në çdo moment sot, i cili për një Dem që e do stabilitetin mund të mos jetë gjëja juaj e preferuar, por në fakt ka shumë arsye për të përqafuar ide të reja. Përpiquni të merrni një qasje të ndryshme ndaj rutinës suaj të zakonshme – nuk e dini kurrë, mund të zbuloni një mënyrë shumë më të mirë për t’i bërë gjërat! Punoni më zgjuar, jo më shumë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Sot ka një zhurmë të çuditshme në qiej, që mund t’ju bëjë të ndiheni sikur po përpiqeni të telefononi dikë pa asnjë sinjal celular. Ju mund të merrni disa mesazhe të mëdha! Çdo komunikim tani ka një potencial të madh, ndaj mos injoroni asgjë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund ta gjeni mendjen tuaj duke u kthyer vazhdimisht te njerëzit e tjerë sot, kështu që mos e shpërfillni atë dhe mos mendoni se keni për qëllim të fshiheni vetë. Një ftesë surprizë mund t’ju vijë, prandaj sigurohuni t’i përgjigjeni çdo telefoni që bie dhe mos hezitoni t’i thoni po mundësive argëtuese!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një ditë e ngarkuar ka të ngjarë për ju! Edhe nëse keni një ditë pushimi nga karriera juaj, mund të prisni që të vijë një detyrë e rëndësishme pasi Merkuri kurioz në shtëpinë tuaj të 6-të të punës dhe shërbimit sinkronizohet me Uranin rebel në Shtëpinë e 10-të të Qëllimeve dhe Përgjegjësive Profesionale. Ndërsa Urani sjell gjithmonë surpriza pas tij, këtë herë energjia është pozitive dhe kështu duhet të jenë edhe surprizat! Megjithatë, do të ishte e mençur të përgatiteshit për çdo gjë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Universi po ju ofron një mundësi përrallore për të shijuar veten sot! Merrni kohë për të përjetuar jetën në një mënyrë që funksionon për ju, por mos harroni të provoni diçka të re gjatë rrugës! Lëreni botën të hapet për ju.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Yjet po ju thonë që të vendosni shenjën “Mos më shqetësoni” dhe ta lini veten të relaksoheni! Vizatoni një vijë miqësore në rërë dhe njoftojini njerëzit se do t’i ktheheni atyre në më shumë qiej shoqërorë në të ardhmen.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Njerëzit mund t’ju sjellin disa informacione shumë interesante sot. Mund të jetë nga një person specifik i cili tashmë luan një rol kryesor në jetën tuaj – kështu që mos prisni që kjo të vijë nga ndonjë i huaj në rrugë! Kjo është koha kryesore për një moment të qetë, prandaj sigurohuni që të dilni atje dhe të përfitoni prej tij.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju ndoshta keni pasur para në mendjen tuaj që kur Merkuri inteligjent hyri në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave të fituara dhe çështjeve materiale. Sot, komunikuesi kozmik lidhet miqësisht me Uranin revolucionar në sektorin tuaj të punës së përditshme, gjë që mund të sjellë një mundësi shumë të habitshme në jetën tuaj profesionale. Çdo gjë mund të ndodhë tani! Mund të shfaqet një klient i ri me shumë para për të shpenzuar, ose ju mund të gjeni një ide të mrekullueshme që mund t’ju sjellë edhe një rritje rroge. Mendoni shumë!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ide të panumërta mund të rrotullohen në mendjen tuaj, ndërsa Merkuri cerebral, planeti i komunikimit, rrotullohet në shenjën tuaj. Kur ai krijon një lidhje magjike me Uranin radikal në sektorin tuaj të pasionit dhe krijimtarisë, do të jetë koha e përsosur për t’u shprehur pa rezerva. Nëse jeni të përfshirë tashmë në art, atëherë ndjehuni të lirë të bëni diçka që shfaq talentin tuaj, por aftësia nuk ka rëndësi tani. Për sa kohë që i bëni gjërat në mënyrën tuaj, mund të argëtoheni duke bërë gjithçka.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Gjërat janë duke u tronditur në frontin tuaj të shtëpisë për momentin, por kjo nuk duhet të jetë një gjë e keqe. Mërkuri mërkuri në shtëpinë tuaj të 12-të të nënndërgjegjeshëm shtyn Uranin jokonvencional në shtëpinë tuaj të 4-të të emocioneve dhe familjes, duke e bërë këtë një kohë çuditërisht të mrekullueshme për vetë-shprehje të lehtë dhe punë shëruese. Nëse është dikush – veçanërisht një pjesëtar i familjes – me të cilin keni rrahur kokën, sot mund t’ju ofrojë mundësinë të pastroni ajrin dhe të derdhni bagazhet e vjetra pa stres.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Altruizmi ndikon shumë sot. Edhe nëse nuk besoni te karma, yjet po ju ofrojnë mundësinë për të rrezatuar lumturi në botën përreth jush. Me pushimet dimërore në prag, kjo është një kohë e shkëlqyer për të dhuruar në një makinë lodrash ose veshjesh, edhe nëse sapo po hiqni qafe disa gjëra të vjetra. Nëse ky nuk është një opsion, përpiquni të bëni diçka – çfarëdo që mundeni – të ndihmoni dikë tjetër pa pritur asgjë në këmbim. Universi do t’i vërejë përpjekjet tuaja.

Burimi: Tarot