Horoskopi ditor – 20 gusht 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Historitë tuaja personale mund të jenë veçanërisht të fuqishme sot. Ndërsa Marsi i sigurt lëviz në Shtëpinë tuaj të Tretë të Komunikimit, ju keni një shtytje shtesë që ju motivon të thoni gjithçka që keni në mendje. Edhe pse mund të jetë joshëse, nuk ka nevojë ta shpërdoroni këtë energji në zënka. Shpjegimi se nga vijnë ndjeshmëritë tuaja ka potencialin për të shëruar një mosmarrëveshje të pazgjidhur, ndaj mos kini frikë të merrni rrezikun – në fund do të jeni më rehat me barrën që do të keni mbi gjoksin tuaj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një zbavitje e blerjeve mund të jetë një rrezik për momentin. Me Marsin e guximshëm që shpërthen në Shtëpinë tuaj të 2-të të Zotërimeve, mund të jeni të etur për të fituar gjithçka që ju tërheq. Aktualisht jeni përshtatur me atë që do ta bënte shtëpinë tuaj të duket mirë, kështu që kjo mund të jetë një nga mundësitë më të mira për shpenzime nëse nuk mund ta ndaloni veten. Megjithatë, forca të tjera mund t’ju motivojnë. Një blerje, pa marrë parasysh sa emocionuese, nuk mund të shërojë të gjitha plagët, kështu që thjesht jini realist për këtë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Forca mund të jetë një shqetësim çuditërisht fjalë për fjalë për ju sot. Me Marsin fizik që hyn në shenjën tuaj sot, ju mund ta gjeni veten veçanërisht të bazuar në formën tuaj trupore. Ju mund të keni energjinë e nevojshme për të filluar një program të ri ushtrimesh – ose guximin për të ndryshuar pamjen tuaj në një farë mënyre, si me një prerje flokësh të freskët, piercing ose zgjedhje stili. Bëjeni trupin tuaj tuajin dhe lëreni që kjo zgjedhje e vetëdijshme t’ju frymëzojë që të kujdeseni më mirë për të.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Sekretet tuaja mund të marrin një jetë më vete tani. Ndërsa Marsi energjik hyn në shtëpinë tuaj të 12-të në hije duke filluar nga sot, ju mund të habiteni nga ajo që trazohet brenda jush. Ndonëse mund të jetë e vështirë të dini se si t’i trajtoni ndjenjat e ndërlikuara që i keni lënë mënjanë shumë kohë më parë, përpiquni të mos e lironi zemërimin tuaj te njerëzit përreth jush. Figurat e autoritetit aktualisht në jetën tuaj janë ndoshta të ndryshme nga ato që ju lënduan në të kaluarën, kështu që shikoni me ndershmëri se çfarë ka ndryshuar.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Tani mund të ndërtoni rrjetin social që keni dashur gjithmonë. Ndërsa Marsi i sigurt fillon një turne në Shtëpinë tuaj të 11-të të Komunitetit, ju gjithashtu mund të prezantoni veten me miqtë e miqve dhe të huajve të rastësishëm që frymëzojnë kuriozitetin tuaj. Ka të ngjarë të prezantoni veten në një mënyrë simpatike, kështu që nuk ka nevojë të shqetësoheni për t’u përballur në mënyrë të sikletshme. Ajo që mund të justifikojë korrigjimin janë disa nga pritshmëritë tuaja në lidhje me marrëdhëniet, kështu që jini të hapur ndaj ndryshimeve konstruktive në atë front.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Aleancat që bëni në prapaskenë mund t’ju shtyjnë drejt qëllimeve tuaja tani. Me Marsin ambicioz që hyn sot në Shtëpinë tuaj të 10-të të Karrierës, shikuesit ka të ngjarë të vërejnë arritjet tuaja. Thënë kështu, të jesh i kujdesshëm për të dhënë meritat aty ku duhet mund t’ju ndihmojë të përfitoni sa më shumë nga kjo mundësi për të shtyrë me vendosmëri përpara. Ndërsa disa nga aleatët tuaj mund të preferojnë të mbajnë një profil të ulët për arsyet e tyre, jepini atyre aq shumë vlerësim sa janë të kënaqur për të forcuar lidhjen tuaj.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Njohja e asaj që besoni mund t’ju ndihmojë të gjeni njerëzit tuaj tani. Ndërsa Marsi bombastik hyn sot në shtëpinë tuaj të 9-të filozofike, mund t’ju mungojë durimi për këdo që nuk i sheh çështjet e rëndësishme njësoj si ju. Vizatimi i një linje të fortë mund të mos jetë stili juaj i zakonshëm, por ka një anë të mirë. Edhe pse mund të largoheni nga ata që nuk janë dakord me ju, të tjerët që e admirojnë qëndrimin tuaj ka të ngjarë të tërheqin rrugën tuaj. Mendoni për atë që do të merrni, jo vetëm atë që mund të humbni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Instinktet tuaja hetuese mund të fillojnë sot. Marsi, planeti sundues i paepur i shenjës suaj, po hyn në shtëpinë tuaj të 8-të intensive, duke ju shtyrë të arrini në fund të çdo misteri që rrëmben kuriozitetin tuaj. Për të minimizuar rrezikun e telasheve, është më mirë të shkoni në një mision për gjetjen e fakteve me një kuptim të qartë të asaj që shpresoni të arrini prej tij. Thjesht gërmimi për hir të gërmimit ka potencialin të dalë jashtë kontrollit, ndaj mos punoni më shumë seç duhet.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Marrëdhëniet tuaja të ngushta mund të jenë intensive për momentin. Ndërsa Marsi kërkues hyn në shtëpinë tuaj të 7-të të të tjerëve duke filluar nga sot, mund të ndiheni sikur njerëzit në jetën tuaj po ju shtyjnë në një drejtim që nuk dëshironi të shkoni. Ata thjesht mund të duan lëvizjen përpara, kështu që kundërhelmi më i mirë për çdo presion që përjetoni është të keni një ide të qartë se çfarë do të preferonit si alternativë. Kur mund të paraqisni një pamje konkurruese, mbani mend se është e mundur të negocioni një kompromis që funksionon për të gjithë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Të kujdesesh për biznesin dhe të punosh jashtë orarit mund të jetë e vështirë t’i rezistosh. Me Marsin e shtyrë që hyn sot në shtëpinë tuaj të 6-të produktive, ju mund të arrini shumë nëse bëni përpjekje, dhe ndoshta do ta bëni. Sidoqoftë, nuk ka turp të pranoni çdo ofertë ndihme që merrni. Bashkëpunimi i ngushtë me dikë të cilit i besoni mund të forcojë marrëdhënien tuaj dhe të sjellë rezultate më të kënaqshme sesa do të arrinit vetë, ndaj qëndroni të hapur ndaj të gjitha mundësive dhe mos i hidhni poshtë shanset për ndihmë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju jeni duke luajtur për të fituar në këtë moment. Ndërsa Marsi agresiv hyn sot në Shtëpinë tuaj të 5-të të Argëtimit dhe Lojërave, ju madje mund të shpallni një garë në një situatë që zakonisht nuk konsiderohet konkurruese. Ndërsa kjo mund të jetë vërtet argëtuese në kontekstin e një marrëdhënieje të ngushtë, ku të dyja palët janë plotësisht në shaka, zgjidhni audiencën tuaj me kujdes. Disa nga njerëzit përreth jush mund të mos jenë në humor për të, kështu që tërhiqeni nëse po i shqetësoni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Për ta bërë shtëpinë tuaj ashtu siç dëshironi, mund të duhet disa përpjekje tani. Marsi praktik hyn sot në shtëpinë tuaj të 4-të shtëpiake, duke ju dhënë energji për të lëvizur sendet nëse është e nevojshme. Megjithatë, ndoshta nuk është tërësisht një çështje e ngritjes së rëndë. Vëmendja ndaj bukurisë në gjërat më të vogla mund të bëjë gjithashtu një ndryshim të rëndësishëm në përvojën tuaj dhe mund të jetë më pak e shtrenjtë se mundësitë e tjera që po shqyrtoni. Përdorni fuqitë tuaja të perceptimit për të identifikuar atë që më shumë ka nevojë të rregullojë në vend që të blejë të reja.

Burimi: Tarot