Horoskopi ditor – 20 janar 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ideja për të ndjekur një aventurë ku mund të shihni vende të reja ose të mësoni gjëra të reja mund të jetë shumë emocionuese për ju tani. Fatkeqësisht, zbulimi i detajeve praktike se si ta realizoni atë mund të jetë më i vështirë. Nëse nuk ka një përgjigje të qartë për frustrimet tuaja logjistike ose financiare menjëherë, mos e humbni zemrën! Ndihma mund të vijë nga një burim i fshehur ose i papritur, ndaj besoni se gjërat do të funksionojnë nëse ëndrra juaj është e destinuar të realizohet.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një mbështetje financiare për një qëllim madhor mund të vijë nga familja juaj në këtë kohë. Megjithatë, ata mund të mos i kuptojnë plotësisht detajet e asaj që po bëni ose pse është e rëndësishme. Ky lloj vërtetimi specifik emocional mund të duhet të vijë nga kolegët tuaj që po ndjekin të njëjtat rrugë ose të ngjashme me tuajin. Kultivimi i rrjetit mbështetës që ju nevojitet është një hap i mirë për ju tani, por mbani mend se njerëz të ndryshëm do t’ju ndihmojnë në mënyra të ndryshme.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të jeni të lodhur duke pritur që të tjerët të lexojnë mendjen tuaj sot – gjë që mund të jetë një gjë vërtet e mirë. Nëse një marrëdhënie personale ose profesionale nuk është gjithçka që dëshironi të jetë për momentin, ju keni fuqinë të filloni një bisedë të madhe dhe të ndryshoni çdo gjë që nuk është e kënaqshme. Ju mund të përfitoni veçanërisht nga hyrja në ndërveprim me një ide të qartë se çfarë dëshironi që personi tjetër të bëjë në një situatë ku ndjeni mungesë sigurie.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Kujdesi për pasuritë tuaja mund të jetë një prioritet për ju sot. Megjithëse pastrimi ose mirëmbajtja mund të prodhojë rezultate menjëherë të kënaqshme sapo të bëni përpjekje për ta bërë atë, përfitimet që përjetoni mund të jenë më të mëdha se kaq. Ndërsa i kushtoni vëmendje asaj që zotëroni, mund të zhvilloni gjithashtu mënyra më të mira për të organizuar hapësirën tuaj. Duke i dhënë vetes qasje të lehtë në gjërat që ju përdorni në të vërtetë në rutinën tuaj të përditshme, mund ta bëjë jetën tuaj më të rehatshme në një mënyrë praktike.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Kërkimi aktiv i kënaqësisë mund të jetë një kërkim i denjë për ju tani. Ndërsa mund të shqetësoheni se kjo është egoiste, një përqafim me gjithë zemër i nevojave dhe dëshirave tuaja, në planin afatgjatë, mund t’ju frymëzojë të jeni më bujarë ndaj atyre që ju rrethojnë. Kur jeni në maksimumin tuaj, ka të ngjarë të dëshironi që edhe të tjerët të ndihen mirë. Bëni atë që ju bën të lumtur tani për tani, por jini në kërkim të mundësive për të ndihmuar të tjerët të ndjekin lumturinë e tyre gjithashtu.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Njerëzit në jetën tuaj mund të jenë të rëndësishëm për ju, por ju ndoshta keni hapësirën tuaj personale për t’u kujdesur gjithashtu. Duke i lejuar vetes kohë të mjaftueshme joproduktive për të nisur ditën në mënyrë të organizuar, ndoshta me pak pastrim nëpër shtëpi, mund t’ju japë energji mendore për të qenë plotësisht të pranishëm për të dashurit tuaj më vonë. Ju do të jeni në gjendje të shijoni më mirë një bisedë të mirë kur nuk jeni të hutuar me listën tuaj të detyrave që kalon në fund të mendjes suaj.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Informacioni që ju nevojitet mund të arrijë përmes një fluksi të lehtë komunikimi që keni me rrjetin tuaj social sot. Shenja juaj nuk njihet se i pëlqen të marrë vendime, kështu që marrja e një zgjedhjeje të nevojshme mund të jetë joshëse. Megjithatë, mund të jetë e nevojshme në një moment që ju të mbyllni llambat e muhabetit dhe të zgjidhni gjithçka që keni marrë vetë. Ekziston një kufi për sa këshilla është e dobishme, prandaj përpiquni të jeni të vetëdijshëm se kur filloni të ndiheni të dërrmuar.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Pasioni juaj për të fituar më shumë para mund të jetë i fortë në këtë kohë. Edhe pse kjo mund t’ju motivojë të bëni përpjekje në karrierën tuaj aktuale, mund të jeni gjithashtu të hapur për të gjetur rrjedha shtesë të të ardhurave. Për fat të mirë, një mik ose dikush që ndiqni në rrjetet sociale, mund të ketë një këshillë të tillë për ju. Bëni kërkimin tuaj përpara se të veproni sipas tij, por mund të keni një sy të mirë tani për të cilat investimet spekulative ose stilet alternative të punës ka të ngjarë të funksionojnë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të jeni në kontakt me dëshirat tuaja tani dhe kjo mund t’ju frymëzojë të zhvendosni disa nga idetë tuaja themelore për botën. Ndërsa ekziston rreziku që mund të adoptoni një pikëpamje egoiste për të justifikuar diçka që do të bënit gjithsesi, përfitimet e bërjes së një rregullimi të nevojshëm në qëndrimin tuaj ndaj autoritetit ndoshta e tejkalojnë atë. Gjithmonë do t’ju duhet të përballeni me kufijtë e realitetit, por nuk ka nevojë të shtyni kufijtë që nuk janë realë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të punoni shumë në prapaskenë për të rregulluar jetën tuaj tani. Një objektiv kryesor për energjinë tuaj për momentin mund të jenë gjëra të komplikuara financiare si taksat, pretendimet e sigurimit ose investimet. Ndërsa mund të mos dini gjithçka që duhet të dini në këtë pikë, zotërimi juaj mund të jetë mjaft i fortë sa të mund të bëni të paktën pyetjet e duhura. Përgjigjet që merrni mund të jenë pikërisht ato që e bëjnë të kuptuarit tuaj të pamjes së madhe më në fund të zërë vend.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një grup në të cilin jeni pjesë mund të kërkojë shumë përpjekje nga ju në këtë moment, por lidhja juaj personale me anëtarët e tjerë mund ta bëjë punën të përballueshme. Thënë kështu, ju mund të vini re se miqtë tuaj nuk duken aq të dashur sa ju. Megjithëse është e rëndësishme të respektoni që njerëzit të sjellin aftësi dhe burime të ndryshme në situatë, mund t’ju duhet të hiqni dorë nga intensiteti juaj nëse ndiheni të zemëruar për kontributet e të tjerëve.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ambicia juaj profesionale mund t’ju motivojë të punoni shumë sot. Megjithatë, mos harroni njerëzit që ju kanë ndihmuar të arrini atje ku jeni. Ngritja e marrëdhënieve tuaja profesionale mund t’ju kujtojë, në një mënyrë ngushëlluese, se nuk është gjithçka për ju! Rilidhja me dikë në rrjetin tuaj mund t’ju ndihmojë të zbuloni se keni një mundësi të mundshme për t’i ofruar. Ka të ngjarë të ndjeheni mirë duke i mbështur ata – veçanërisht nëse po ia ktheni favorin për diçka që ata kanë bërë për ju.

Burimi: Tarot