Horoskopi ditor – 20 nëntor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Tani më në fund e keni kuptuar se keni qenë të preokupuar me punën me koston e jetës suaj familjare. Për t’u përballur me ta tani do të duhet shumë më tepër përpjekje.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Kjo ditë është caktuar për zbukurim, një ndryshim. Ka të ngjarë të mbeteni të preokupuar me mënyrat për të përmirësuar pamjen tuaj. Mund të ketë një model të ri flokësh me stil, pako dhe masazhe për fytyrën, veshje dhe aksesorë në modë. Në mënyrë të pandërgjegjshme, do të bëni gjithçka që mund të bëni, për t’u vënë re nga të tjerët. Sigurohuni që do të merrni të gjithë vëmendjen dhe interesin që meritojnë përpjekjet tuaja.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Sot do ndiheni të vetmuar dhe të padëshiruar. Do të ndjeni nevojën për dikë që mund të qetësojë mendjen tuaj të trazuar. Meditimi dhe joga do t’ju ndihmojnë të qetësoni veten. Është një ditë e mirë për të marrë dashuri nga ai personi juaj i veçantë.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Do të keni sukses në një sipërmarrje të re dhe do të mbusheni me shkëlqim dhe energji. Kjo është koha më e mirë për t’u mbledhur dhe për të ndezur kontaktet me miqtë dhe të afërmit.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Do të kërkoni t’i jepni shtëpisë tuaj një pamje të re duke e dekoruar ose duke ndërmarrë disa projekte rinovimi.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Do të shkëlqeni jashtëzakonisht në çfarëdo pune që preferoni të angazhoheni sot. Aspirata juaj për të nisur një biznes në një vend të huaj do të japë fryte. Për të rritur ndjeshëm imazhin tuaj për veten, është e nevojshme të bëni përmirësimet e nevojshme në pamjen tuaj personale.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Në planin e punës mund të jeni në mes të takimeve ose negociatave, të cilat do t’ju rezultojnë të favorshme. Kjo do t’ju ndihmojë të lehtësoni tensionin dhe do të ndiheni të lirë mendërisht. Sot do të ndiheni më të gjallë dhe aktiv dhe kështu do të jeni në gjendje të bëni më shumë.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Sipërmarrja juaj e re e biznesit ka të ngjarë t’ju mbajë në këmbë sot. Ju madje mund të neglizhoni jetën tuaj personale për të përmbushur pritshmëritë në punë. Një ndjenjë zhgënjimi mund t’ju rrethojë pasi gjërat nuk shkojnë sipas planit dhe përpjekjet tuaja mund të shkojnë kotë.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Njerëzit e mirë rreth jush mund të japin këshilla të pakërkuara, por të vlefshme. Merrni atë si një aluzion dhe konsiderojeni për përmirësimin tuaj. Merrni vendimin tuaj pasi të keni ndjekur këshillat dhe kjo mund të sjellë patjetër përfitime.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Ju dëshironi të përmirësoni njohuritë tuaja duke eksploruar brigjet e huaja, por fati nuk ju ka favorizuar ende. Sot do të jetë një ditë e favorshme për ju që të provoni sërish studimet e larta. Nëse lidheni me tregun e aksioneve ose me spekulime, ka të ngjarë të bëni fitime. Do të hasni shumë mundësi, por duhet t’i identifikoni dhe eksploroni në maksimum.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Nuk ka rrugë të shkurtra drejt suksesit. Ju e dini shumë mirë këtë dhe punoni për të marrë atë që dëshironi. Kolegët, miqtë dhe familja – të gjithë ata do të pranojnë dhe vlerësojnë përpjekjet dhe arritjet tuaja. Edhe pse do të jeni të shqetësuar për këtë, do t’ju duhet të ndërmerrni disa rreziqe për të sjellë ndryshimin e dëshiruar në jetën tuaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Është një ditë e mirë për të krijuar miqësi me ata të seksit të kundërt. Për të dashuruarit sot është një ditë e mirë për të kaluar kohë me partnerin. Për ata që kërkojnë dashuri, tani është koha më e mirë për t’ia bërë pyetjen personit special që e keni admiruar fshehurazi prej kohësh.

Burimi: Ganesha Speaks