Horoskopi ditor – 20 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Dita e sotme mund të sjellë një debat të ashpër me dikë të afërt. Mund të jetë e pakëndshme, por nuk duhet t’i zgjidhni menjëherë të gjitha dallimet tuaja. Ju mund të shmangni një debat duke i marrë gjërat hap pas hapi. Kjo nuk do të thotë që ju duhet të shtrëngoni dhëmbët dhe të pranoni gjërat nëse dikush i kalon kufijtë tuaj! Kërkoni një pikë të ëmbël midis të qenit këmbëngulës dhe të qenit kërkues. Ndoshta nuk do ta arrini plotësisht siç duhet, por me përpjekje, mund ta afroni mjaftueshëm.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ankesa për një situatë të keqe mund të jetë e vlefshme tani – veçanërisht nëse ju kërkohet të përfundoni një detyrë që me të vërtetë nuk është përgjegjësia juaj. Kjo nuk do të dëmtojë nëse është një gjë e vetme, por nëse jeni duke mbajtur vazhdimisht peshën e dikujt tjetër, mund t’ju duhet të ngriheni për veten tuaj. Nuk ka nevojë të përfshijë një konfrontim dramatik, por ndoshta do të ndiheni shumë më mirë pasi të keni thënë pjesën tuaj. Do të dërgoni gjithashtu një mesazh: nuk jeni dikush për të përfituar!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Xhelozia mund të jetë një problem i vogël për ju aktualisht. Ju mund të jeni më kërkues se zakonisht, deri në atë masë sa dikush e sheh atë si shtypëse. Shanset janë që ju të mos thoni asgjë të keqe me të – është thjesht që pasiguritë tuaja po shfaqen. Nëse bëni një përpjekje, ndoshta mund të qëndroni të qetë dhe të shmangni shkaktimin e ndonjë acarimi. Sapo energjia e stuhishme aktuale të mbarojë, ka të ngjarë që ju të shikoni prapa dhe të pyesni veten se për çfarë po bënit kaq bujë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Aktualisht, mund të jetë shumë e lehtë të futesh në një betejë për punët e përditshme në shtëpi. Nuk ka rëndësi saktësisht se çfarë po e shkakton problemin, por për sa u përket juve, dikush nuk po e tërheq peshën e tij! Jeni të sigurt se ky dikush nuk jeni ju? Para se të shkoni në sulm, do të ishte një ide e mirë të siguroheni që jeni në një pozicion të mirë për të kritikuar. Ju mund të përdorni energjinë e humbur për të luftuar për të për të kryer në të vërtetë detyrat.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Të vepruarit pa menduar mund të jetë rënia juaj për momentin. Nëse e keni trajtuar gjithmonë një person të caktuar në një mënyrë të veçantë, të mendosh për të ndryshe mund të mos jetë e lehtë. Merrni parasysh mundësinë që ato të kenë ndryshuar ose që përshtypja juaj fillestare nuk ishte aspak e saktë. Ju mund t’ju duhet ta pranoni idenë tuaj të gabuar për këtë person me mirësjellje dhe të bëni plane për të mos e përsëritur atë në të ardhmen – pavarësisht se sa joshëse është të thuash diçka kur mendon se ke të drejtë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Vendosja si prioritet buxhetin tuaj sot mund t’ju ndihmojë të shmangni problemet financiare. Ju nuk duhet të jeni shumë të rreptë, por do të ishte e lehtë të mbishpenzoni mbi bazën se meritoni pak luks në jetën tuaj – edhe pse ndoshta e meritoni! Ndonjëherë kursimi i parave është më i rëndësishëm sesa kënaqësia e menjëhershme. Jo vetëm që duhet të mendoni nëse dëshironi apo jo një trajtim të shtrenjtë tani, mund t’ju duhet madje të pyesni veten nëse vërtet e dëshironi atë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Instinktet tuaja mund t’ju zhgënjejnë në këtë moment. Ofrimi i një dore ndihme dhe ndoshta një mbështetje emocionale për dikë mund t’ju japë një shkëlqim të ngrohtë, por nuk mund të jeni aty për absolutisht të gjithë. Kini kujdes nga njerëzit që duan të përfitojnë nga natyra juaj e mirë – veçanërisht nëse duket se ata nuk do të marrin një “jo” të fortë për një përgjigje. Nëse kjo ndodh, qëndroni të vendosur dhe kujtojini vetes se meritoni mirësi dhe të jeni në gjendje të merrni vendimet tuaja.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ky mund të jetë lloji i ditës kur vetëm i shtyni gjërat. Të gjithë kanë ditë të tilla, kështu që thjesht mund t’ju duhet të pranoni se nuk jeni më produktiv. Për sa kohë që i kushtoni vëmendje gjërave thelbësore, ia vlen të tërhiqeni dhe të pushoni nëse mundeni. Bërja e kësaj mund t’ju ndihmojë të rikuperoni dhe të përballeni me botën me energji të përtërirë pasi qiejt të jenë më të pastër. Dikush duhet të kujdeset për ju – dhe ai dikush mund të jeni ju!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Refuzimi i një kërkese nga një i njohur mund të jetë i vështirë sot. Në fakt, mund të jetë e habitshme pse po ju pyesin ju! Në fund, nuk ka rëndësi nëse ata thonë se nuk kanë dikë tjetër për të pyetur apo nëse mendojnë se ju të dy keni një lidhje më të fortë. Ju ndoshta nuk keni nevojë të ofroni arsye për refuzimin tuaj. E vetmja gjë që ka rëndësi është nëse jeni të kënaqur apo jo me atë që ata duan nga ju. Nëse nuk jeni, atëherë qëndroni në këmbë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Balancimi i jetës suaj personale dhe asaj të punës mund t’ju zhgënjejë tani. Me sasinë e konkurrencës atje, ndoshta është më mirë të mos flisni nëse nuk arrini të merrni atë që dëshironi në punë. Shfryrja e zhgënjimeve tuaja mund t’ju shkaktojë sherr nëse njerëzit e gabuar dëgjojnë për të. Mbajtja e këshillës suaj mund të jetë mënyra më e mirë për të mbrojtur reputacionin tuaj. Thënë kështu, nuk ka asgjë për t’ju penguar të mbani shënime për çdo gjë që ju bezdis ta përdorni kur është koha e duhur.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Sfidimi i mendimeve tuaja mund të jetë veçanërisht i bezdisshëm për momentin. Ju mund ta keni mendjen të vendosur për diçka dhe të ofendoheni nga dikush që përpiqet ta ndryshojë atë. Mund t’ia vlejë t’i dëgjoni! Ju mund të bazoni mendimin tuaj në fakte ose ide që i keni keqkuptuar ose gjykuar gabimisht. Do të ishte jashtëzakonisht e lehtë të fyeni dikë nëse keni skajin e gabuar të shkopit, prandaj merrni parasysh të bëni disa kërkime dhe të siguroheni që mendimet tuaja janë të bazuara në realitet.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ecja me rrjedhën duhet të jetë më e lehtë se kurrë në këtë kohë. Për sa kohë që bëni gjërat më të rëndësishme, nuk ka asnjë të keqe të keni pak kohë për t’u çlodhur dhe për të rimbushur bateritë tuaja. Ju madje mund të dëshironi të kërkoni ndihmë në detyrat tuaja – megjithëse duhet të jeni të përgatitur në rast se përgjigja është jo. Në mënyrë të ngjashme, të indinjoheni nëse dikush tjetër dëshiron ndihmën tuaj do të ishte humbje energjie kur thjesht mund të refuzoni me qetësi dhe të largoheni.

Burimi: Tarot