Horoskopi ditor – 20 shkurt 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju keni një mundësi për të mbrojtur diçka të rëndësishme që dëshironi sot. Ndërsa Venusi i përqendruar te dëshira hyn në shenjën tuaj, ju mund të vendosni objektivin tuaj në mënyrën më të mirë të mundshme – që mund të përfshijë mbajtjen e pjesëve të historisë për veten tuaj. Për momentin, mprehja e të kuptuarit tuaj mund të jetë më e dobishme sesa ndjekja e ndershmërisë së plotë me të gjithë të përfshirët. Ndarja e disa detajeve mund të çojë në tangjente shpërqendruese ose të nxisë argumente të panevojshme. Ajo që është me të vërtetë e rëndësishme për të tjerët duhet të bëhet më e qartë sapo të filloni të veproni.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të mbani për vete ndjenjat tuaja të vërteta për një person në rrjetin tuaj social në këtë moment. Megjithatë, ndërsa Venusi pasionante hyn në Shtëpinë tuaj të 12-të të Sekreteve, mund t’ju duhet të shikoni sinjalet delikate që jepni – ato janë potencialisht më të dukshme nga sa mendoni! Para se të bëni një përpjekje për t’i varrosur plotësisht, merrni parasysh mundësinë që njohja e pikëpamjeve tuaja nuk do të ishte aq e keqe. Nuk është e nevojshme t’i reklamoni ato në një billboard, por mund t’i lini gjërat të zhvillohen natyrshëm.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Për momentin është e mundur të njiheni nga bashkëmoshatarët tuaj për një arritje profesionale, por të qëndroni të vendosur në momentin e lumtur mund të jetë një sfidë. Fokusi mund të zhvendoset shpejt nga festimi i asaj që keni bërë kohët e fundit në spekulimet për hapat tuaj të ardhshëm. Megjithëse të tjerët mund të sugjerojnë me entuziazëm drejtime që mund të ndiqni më tej, nuk ka nxitim për t’u përkushtuar për asgjë. Mos ngurroni të hulumtoni çfarëdo që të rrëmben kureshtjen kur të kesh një shans, por mos e ngatërro një ide të hapur me një mandat. Keni kohë!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Paraqitja e pikëpamjeve tuaja jetike në një mënyrë që të tjerët e konsiderojnë të ngjashme është aktualisht e mundur, dhe ju mund të mos duhet as të provoni me vetëdije. Me Hënën e Re të fuqishme në Shtëpinë tuaj të 9-të të Besimeve, ndjenja juaj e kuptimit dhe qëllimit mund t’ju forcojë në një nivel të thellë. Kjo, në vend të pikave më të holla të dogmës, është ajo që ka të ngjarë të duket si bindëse për njerëzit përreth jush. Të qenit një përfaqësues publik i filozofisë suaj mund të jetë frikësuese, por ju jeni në gjendje të përfaqësoni veten mirë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një përvojë intensive shpirtërore është aktualisht e mundur për ju, por ju duhet të jeni të hapur ndaj saj. Velloja është e hollë pasi Hëna e Re mistike shfaqet në shtëpinë tuaj të 8-të të pambrojtur! Për të përfituar sa më shumë nga kjo mundësi, mund t’ju duhet ta bëni sistemin tuaj të besimit më fleksibël se zakonisht. Ju mund të humbisni shikimin e një ngjarje emocionuese të shpalosur nëse e shkruani menjëherë si të pamundur. Mbani kufijtë që janë të nevojshëm për t’ju mbrojtur, por mos u mbyllni në mënyrë të panevojshme.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ndërtimi i sigurisë dhe angazhimit në një marrëdhënie të ngushtë është i mundur tani. Ndërsa Dielli dhe Hëna primare bashkohen në Shtëpinë tuaj të 7-të të Partneriteteve, me siguri po kërkoni të ndërtoni një lidhje me thellësi dhe kapacitet të vërtetë për t’u ushqyer. Megjithatë, qëllimi për ta pasur këtë nuk duhet të jetë të fshihesh përgjithmonë në fshikëzën tënde komode! Në vend të kësaj, baza juaj e fortë mund t’ju japë besimin e nevojshëm për të marrë disa rreziqe që përndryshe mund t’i shmangni. Mendoni se çfarë do të bënit ndryshe nëse do të ndiheshit plotësisht të mbështetur.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Përpjekja për ta bërë trupin tuaj të ndihet mirë është një përdorim i denjë i kohës tuaj në këtë moment. Edhe pse mund të shqetësoheni se kushtimi i shumë vëmendjes ndaj nevojave tuaja fizike është vetëkënaqëse, provoni ta shikoni atë nga një këndvështrim tjetër – po bëni atë që është e nevojshme për të qenë vazhdimisht versioni më i mirë i vetes në marrëdhëniet tuaja të ngushta. Kur nuk jeni duke kërkuar nga të tjerët për të mbushur boshllëqet në mirëqenien tuaj bazë, ju keni hapësirë për t’u angazhuar me ta në një mënyrë më të qetë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju jeni të pajisur për t’i trajtuar me mjeshtëri përgjegjësitë tuaja në këtë moment, por mund të dëshironi më shumë njohje personale sesa po merrni aktualisht për përpjekjet tuaja. Ndërsa Hëna e Re angazhon shtëpinë tuaj të 5-të pasionante, mund të dëshironi të kuptoni se si do të dukej vërtetimi që po kërkoni. Ndërsa komplimentet dhe shprehjet e vlerësimit nga njerëzit e tjerë shpesh janë të këndshme për t’u pasur, mund të rezultojë se ngrohtësia më e madhe vjen nga brenda. Përqafoni krenarinë për ta bërë punën tuaj me të vërtetë tuajën.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Gjetja e bazës suaj emocionale mund t’ju qetësojë tani. Hëna e Re e sotme në shtëpinë tuaj të 4-të të tokëzuar ju inkurajon të identifikoni se ku jeni të sigurt dhe të rehatshëm. Pavarësisht nëse ky është një vend fizik apo një gjendje shpirtërore, shkuarja atje mund t’ju japë kurajon për t’u hapur dhe për t’u bërë në mënyrë të përshtatshme lozonjare. Sidoqoftë, nëse tashmë jeni në anën e ashpër, mund t’ju ndihmojë gjithashtu të identifikoni kufijtë shoqërorë dhe të shmangni shakanë në një mënyrë që i bën të tjerët të mos ndihen rehat. Ashtu si Goldilocks, ju do të ndiheni ashtu siç duhet.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Krijimi i një ambienti të bukur në shtëpi mund të jetë një prioritet i lartë për ju për momentin. Ndërsa Venusi estetik kalon tranzit në shtëpinë tuaj të 4-të shtëpiake, një hapësirë që duket mirë do t’ju ndihmojë të ndiheni mirë! Duke folur për idetë tuaja me kolegët e tjerë të përfshirë mund t’ju ndihmojë ta ktheni frymëzimin e paqartë në plane të besueshme. Mund të mos i merrni të gjitha ndryshimet që dëshironi pa pasur nevojë të shpenzoni pak para, por disa blerje ndoshta ia vlejnë sfidën që do t’u sillnin pikëpamjeve që keni trashëguar në lidhje me ruajtjen e burimeve.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Praktikimi i mirënjohjes për atë që keni mund t’ju ndihmojë të lidheni më mirë me të tjerët në këtë kohë. Ndërsa Venusi i ëmbël pushon sot në shtëpinë tuaj të tretë verbale, ju jeni në gjendje të flisni me mirësi dhe të jepni komplimente të sinqerta. Megjithatë, ndoshta do ta keni më të lehtë të shihni se çfarë është e mirë për njerëzit përreth jush nëse nuk po përpiqeni të konkurroni kundër tyre në kokën tuaj. Mos harroni se çdo gjë që u ka shkuar mirë atyre nuk ju heq asgjë – ka shumë bollëk kozmik për të gjithë!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Shpenzimi i pak parave për të përditësuar pamjen tuaj mund t’ju japë një nxitje të re të besimit. Ndërsa Venusi i përqendruar në fiskale kalon në Shtëpinë tuaj të Dytë të Burimeve, ajo që ka rëndësi nuk janë vetëm numrat në llogarinë tuaj bankare – rezultati juaj mund të varet gjithashtu nga fakti nëse mendoni se ia vlen të investoni apo jo. Vota juaj e besimit në veten tuaj mund t’ju fuqizojë për të bërë zgjedhje që i shërbejnë interesave tuaja më të mira. Të jesh i menduar dhe i matur është i nevojshëm, por nuk do të thotë të ndihesh i privuar!

Burimi: Tarot