Horoskopi ditor – 20 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Dikush në jetën tuaj tani mund të jetë i fiksuar pas imazhit tuaj. Ju mund të keni një personazh të caktuar që e transmetoni në botë përmes mediave sociale ose thjesht duke e jetuar jetën tuaj në publik, dhe dikush me të cilin jeni në një lidhje ose miqësi mund të përpiqet të frenojë natyrën tuaj unike. Ata mund të mendojnë se ju jeni shumë introvert ose ekstrovert në krahasim me ta dhe kërkojnë të shohin një ndryshim nga ju. Rezistojini dëshirës për t’u sulmuar kundër tyre, por mos ngurroni të refuzoni.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Njerëzit e vështirë mund të shkaktojnë zhgënjim për ju sot. Dikush që nuk ndan moralin tuaj mund të përpiqet t’ju bindë që të bëni diçka të dyshimtë së bashku me ta – madje mund t’ju përfshijë në planet e tyre pa dijeninë tuaj! Makinacionet e tyre mund të përfundojnë kur të tjerët t’ju pyesin, pavarësisht mungesës së përfshirjes suaj aktuale, dhe ju mund të ndiheni ende sikur duhet të mbroni veten. Qëndroni në moralin tuaj të brendshëm dhe dijeni se nuk keni faj, pavarësisht se çfarë mendon bota se po ndodh.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Aktualisht mund të kafshoni më shumë se sa mund të përtypni. Inkurajimi nga të tjerët mund t’ju bëjë të arrini në përfundimin se keni më shumë mbështetje ose burime sesa keni në të vërtetë. Pastaj, kur jeni në mes të përpjekjes për të përmbushur një ose më shumë detyra, kuptoni se jeni të papërgatitur dhe tashmë të thellë! Do të ishte e mundur t’u drejtoheni të tjerëve për ndihmë, por disponueshmëria e tyre mund të ishte e pakët. Jini të vetëdijshëm për atë që mund të bëni vërtet dhe shmangni tendosjen e tepërt nëse është e mundur.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ndjeshmëria natyrore e shenjës suaj mund t’i lejojë të tjerët t’ju manipulojnë sot, Gaforre. Dikush mund të përpiqet të përfitojë nga natyra juaj e lehtë, pasi mund të besojë se nuk do të flisni edhe nëse e kuptoni se çfarë po bëjnë. Po ju nënvlerësojnë! Ju mund t’u tregoni atyre se keni mentalitetin tuaj specifik dhe kufijtë pa qenë agresivë. Ata mund të jenë të pakënaqur me zgjedhjen tuaj, por ka të ngjarë të mos ishin të shqetësuar për lumturinë tuaj kur bënin plane, kështu që bëni atë që është më e mira për ju.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Dikush mund ta shikojë jetën tuaj me xhelozi. Ju mund të keni arritur kohët e fundit një moment historik, të keni hyrë në një marrëdhënie pozitive ose të jeni shfaqur vetëm i kënaqur me jetën tuaj, por fërkimi midis Venusit të shoqërueshëm dhe Plutonit ekstrem mund të ketë një person tjetër shumë më pak të kënaqur me suksesin tuaj. Ata mund të maskohen si mbështetës aq mirë sa të mos i shohësh të vijnë. Bëni një përpjekje për të mbrojtur atë që është e juaja – dhe sigurohuni që të qëndroni të vetëdijshëm për njerëzit përreth jush.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Teprimi i gjërave mund t’ju lodhë shpejt. Ju mund të keni mbivlerësuar atë që jeni në gjendje të bëni fizikisht dhe e keni mbingarkuar pjatën tuaj me detyra. Aktivitetet kërkuese fizike si maratona ose lojërat sportive mund të shkaktojnë gjithashtu këtë shterim të energjisë, pasi mungesa e përgatitjes për këto lloj ngjarjesh mund të nxisë çështje të paparashikuara në trupin dhe mendjen tuaj. Mos i anashkaloni gjërat e rëndësishme si ngrënia dhe gjumi për të maksimizuar produktivitetin tuaj, sepse duke e bërë këtë do t’ju kthejë më mbrapa në planin afatgjatë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Qëllimi nuk është gjithçka për momentin. Në veçanti, përpjekja për të ndryshuar një shokun e dhomës ose dikë në familjen tuaj nuk ka të ngjarë të shkojë mirë – edhe nëse po e bëni për përfitimin e tyre. Falë fërkimit midis Venusit me temperament dhe Plutonit kontrollues, nuk ka rëndësi nëse dëshironi që ata të thyejnë një zakon jo të shëndetshëm ose të lënë një marrëdhënie toksike. Për ta, ndoshta ju duket sikur po përpiqeni të kontrolloni çdo lëvizje të tyre! Pavarësisht se sa kujdeseni për to, qëndroni të fokusuar tek vetja.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Dikush mund të përpiqet fshehurazi t’ju kontrollojë. Ndoshta veprimet e tyre nuk po ju ndikojnë edhe aq shumë, por kjo nuk e bën të mirë që ata t’ju përdorin si një mjet për një qëllim. Ndërsa Venusi kompleks përplaset me Plutonin e fshehtë, ky person mund t’ju kërkojë të bëni një nder për ta që nuk ka kuptim për ju, por do të ishte e lehtë për t’u kryer. Të paktën konsideroni t’i shtypni për informacione të mëtejshme, sepse një motiv themelor i pakëndshëm mund të dalë shpejt në dritë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Përgatitja shtesë mund të jetë aktualisht në rregull. Pavarësisht nga përpjekjet tuaja më të mira, një projekt grupor në të cilin jeni përfshirë ose një ngjarje që po organizoni mund të mos i ketë zgjidhur ende defektet. Mund t’ju duhet të kërkoni ndihmë nga një ekspert për të gjetur përgjigjet që ju nevojiten dhe një figurë autoriteti duhet të jetë në gjendje t’ju ndihmojë të zgjidhni çdo problem. Mund të mos dalë saktësisht ashtu siç keni dashur, por do të ketë një shans shumë më të mirë për të pasur sukses.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Një figurë autoriteti mund të dëshirojë t’ju shtyjë shumë larg në këtë moment. Ky person mund të jetë një shef ose një prind dhe ata mund të punojnë për t’ju kaluar kufijtë tuaj, ose për të parë se ku janë ato kufij ose për t’ju shtyrë të bëni më shumë sesa mundeni realisht. Kërkesat e tyre ndoshta do të jenë të pakëndshme, dhe gjetja e tonit të duhur mund të mos jetë e lehtë. Lëreni universin t’ju ndihmojë me mirësjellje dhe vendosmëri, tregojini atij se çfarë mund të bëni dhe çfarë nuk mundeni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një person në jetën tuaj mund të përpiqet të ndryshojë atë që besoni. Pavarësisht se sa i fortë jeni në bindjet tuaja, dikush mund të marrë një problem vokal me ta ndërsa Venusi kokëfortë debaton për Plutonin ekstrem. Argumentet e tyre mund të jenë të prera dhe intensiteti i tyre mund t’ju bëjë të besoni se jeni në gabim. Ndërsa kjo është e mundur, ka më shumë gjasa që ata po përpiqen t’ju trembin në anën e tyre. Mund të dëgjoni me mirësjellje nëse nuk ka rrugëdalje, por vazhdoni të besoni atë që dëshironi.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Shqetësimet personale aktualisht mund të stresojnë edhe njerëzit përreth jush. Ju mund të jeni të sinqertë në shqetësimet tuaja në lidhje me sigurinë ose të ardhmen, por t’i shprehni këto shqetësime vazhdimisht kompanisë që po mbani, mund t’i largojë ato. Kjo do të ishte një pasojë negative e një çështjeje që nuk është materializuar plotësisht në jetën tuaj, e cila nuk është e nevojshme apo e dobishme për ju. Bëni çmos për të balancuar shqetësimet me njëfarë pozitiviteti dhe shikoni se si jeta mund të shkëlqejë rreth jush!

Burimi: Tarot