Horoskopi ditor – 21 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Bëhuni gati për t’u ngjitur më lart se kurrë më parë. Dielli po hyn në Shtëpinë tuaj të 10-të të Objektivave të Karrierës, duke ju dhënë një fuqi të nevojshme zjarri që do t’ju ndihmojë të ngjiteni në majë të shkallës profesionale me shpejtësi. Nëse keni përplasur mure në dukje të padepërtueshme, universi është në anën tuaj për t’ju ndihmuar t’i rrëzoni ato dhe të eksploroni atë që është në anën tjetër. Me të gjitha ato mundësi të reja, ju duhet të jeni në gjendje t’i përdorni talentet tuaja në përdorim të mirë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Bota po ju bën thirrje të dilni dhe të eksploroni! Qoshet e largëta të botës ndriçohen ndërsa Dielli rrotullohet në Shtëpinë tuaj të 9-të të Zgjerimit. Ky sektor i grafikut tuaj ka të bëjë me zhytjen në mënyra të freskëta dhe të ndryshme të të menduarit dhe të qenit, kështu që nëse doni të investoni për të mësuar diçka të re ose vendosni të rezervoni bileta për një destinacion të largët, merrni masa për të parë përtej kufijve tuaj tipikë . Përvoja duhet të jetë jashtëzakonisht e pasur.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Aspektet frikësuese të jetës mund t’ju ngulin sytë, por mos lejoni që t’ju frikësojnë. Dielli po marshon në shtëpinë tuaj të 8-të të lidhjes së thellë, e cila nxjerr në sipërfaqe shumë çështje të rëndësishme. Marrëdhëniet tuaja mund të kalojnë disa dhimbje në rritje ndërsa punoni për të forcuar lidhjet tuaja, por ka shumë për të fituar nëse bëni përpjekje. I njëjti sektor mund t’ju sjellë fitime të bukura, ndaj mos u shqetësoni – duhet të shpërbleheni mirë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Partneritetet janë më se të besueshme – ato janë të mundshme. Ju mund ta falënderoni Diellin për këtë – ai po mbërrin sot në Shtëpinë tuaj të 7-të të Marrëdhënieve, duke shënuar kohën më të mirë të vitit që ju të krijoni dyshe të lezetshme dhe t’i çoni lidhjet tuaja ekzistuese në lartësi të reja. Nëse keni shpresuar të lidheni me dikë, qoftë platonikisht, profesionalisht apo edhe romantikisht, javët e ardhshme mund t’ju shohin të bëheni shumë më të afërt. Kontratat theksohen gjithashtu gjatë kësaj faze, kështu që ju mund të nënshkruani me mirëbesim.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ajri i pastër mund të bëjë një ndryshim të madh në shëndetin tuaj aktual. Dielli po ju kujton këtë fakt teksa hyn në shtëpinë tuaj të 6-të të mirëqenies! Nëse keni luajtur shpejt dhe lirshëm me shëndetin tuaj, përpiquni të qëndroni të qëndrueshëm me ndihmën e Diellit. Mos harroni se nuk keni nevojë të bëni ndryshime të mëdha për të parë rezultatet. Në vend të kësaj, zbatoni një ndryshim të vogël në një kohë – duke iu përmbajtur secilit, përfundimisht do të jeni një version shumë i përmirësuar i vetes.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Është radha juaj të dilni në qendër të vëmendjes! Dielli po hyn sot në Shtëpinë tuaj të 5-të të Kreativitetit, duke ju përgatitur për një periudhë të mrekullueshme ekspresive dhe emocionuese të vitit. Ky cikël ka të bëjë me kanalizimin e talenteve tuaja të lindura dhe aftësive unike, kështu që mos hezitoni kur bëhet fjalë për të vendosur veten atje. Sa më i guximshëm të jeni në shprehjen tuaj, aq më shumë ka gjasa që universi t’i shpërblejë përpjekjet tuaja, kështu që dilni atje dhe tregojuni atyre se çfarë keni.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Shkoni përpara dhe rehatohuni në divan, Peshorja. Ju mund t’i merrni gjërat me një ritëm më të butë ndërsa Dielli zbret në shtëpinë tuaj të 4-të themelore, duke ju kthyer në një trup shtëpie për kohëzgjatjen e qëndrimit të tij. Ju gjithashtu mund t’i jepni hapësirës tuaj disa prekje të reja, prandaj mos ngurroni të lini të luajë dekoruesin e brendshëm të brendshëm. Ndoshta do të organizoni edhe disa festa shumë të paharrueshme në shtëpinë tuaj, kështu që dërgoni ftesa dhe mos hezitoni t’i përgjigjeni derës.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Jeta ka të ngjarë të bëhet më e ngarkuar, por nuk ka asnjë arsye që nuk mund ta shijoni atë! Ndërsa Dielli futet në Shtëpinë tuaj të Tretë të Komunikimeve, po ju vë gjithashtu sërish në kontakt me këdo që mund ta keni lënë të varur ndërsa jeni duke u përpjekur për detyra të tjera. Prisni me padurim të shkoni në qytet me miqtë tuaj, të shikoni pika të reja, si dhe vendbanimet tuaja të vjetra të preferuara dhe të takoni njerëz të rinj në këtë proces. Disa nga këto lidhje mund të bëhen shumë të rëndësishme gjatë rrugës.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Bazat janë miqtë tuaj më të mirë për momentin. Me Diellin që fluturon në Shtëpinë tuaj të Dytë të Pasurisë Materiale, ka një qendër të vëmendjes mbi financat tuaja dhe mënyrën se si i trajtoni ato. Ky transport mund t’ju tregojë shumë metoda të reja për të fituar më shumë para, pavarësisht nëse kjo do të thotë të merrni përsipër detyra të reja në vendin tuaj të punës ose të gjeni një punë të re krejtësisht. Nëse mendoni se nevojat tuaja nuk po plotësohen, provoni të ktheheni në tabelën e vizatimit dhe të planifikoni rrugën më të thjeshtë drejt sigurisë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Sot shënon fillimin e një kapitulli të ri emocionues në historinë tuaj të jetës. Dielli më në fund po shkëlqen në Shtëpinë tuaj të Parë të Veprimit, duke ju mbushur me një energji të veçantë që do të jetë e pamundur të injorohet — si për ju ashtu edhe për të tjerët. Ju keni hapësirën kozmike për të vënë veten në vend të parë dhe për t’u fokusuar në ndjekjen e qëllimeve tuaja me braktisje. Nëse nuk jeni plotësisht të sigurt se çfarë dëshironi të shfaqni në jetën tuaj, kjo është një kohë e mirë për të fituar qartësi.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Rryma kozmike po ju çon drejt deteve më të qeta. Butësia inkurajohet ndërsa Dielli vendoset në shtëpinë tuaj të 12-të të përgjumur për muajin e ardhshëm, duke ju vendosur për një cikël përfundimesh të rehatshme dhe lëshime të nevojshme. Nëse keni qenë duke u ngarkuar me bagazhe të vjetra për një kohë të gjatë, konsiderojeni këtë shenjën tuaj për ta hequr atë nga jeta juaj. Ju duhet të jeni në gjendje të shkoni shumë më tej me lehtësi nëse nuk jeni të rënduar nga drama e vjetër, kështu që jini gati për të lehtësuar ngarkesën tuaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Çdo presion që keni ndjerë është gati për t’u çliruar. Dielli po i jep lamtumirën shtëpisë tuaj të 10-të ambicioze dhe po kalon në shtëpinë tuaj të 10-të të fokusuar në grup, duke ju lejuar të lini punën tuaj për një kohë tjetër në favor të kënaqësisë së bashku me miqtë e afërt dhe të largët. Jepini përparësi rilidhjes me njerëzit dhe zbulimit të asaj që mund të kishit humbur ndërsa ishit të zënë duke u ngjitur në shkallët e shkëlqyera të jetës. Miqtë e tu duan të të shohin.

Burimi: Tarot