Horoskopi ditor – 21 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ëndrrat tuaja mund të duken më të mëdha se jeta sot – ose të paktën më realiste se vetë bota përballë jush. Mërkuri po sinkronizohet me Jupiterin e pakufishëm në të njëjtën shkallë dhe do ta bëjë këtë në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm. Ju mund të keni disa ide fantastike të papritura, disa prej të cilave mund të jenë aq frymëzuese sa do ta keni të vështirë të mos hidheni menjëherë në veprim. Analizoni frymëzimin tuaj dhe ndiqni vetëm opsionet më të zbatueshme!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Njerëzit mund të sjellin disa mundësi vërtet përrallore në rrugën tuaj kur nuk e prisni. Mërkuri po zmadhon shtëpinë tuaj të 11 të Grupeve Sociale dhe Lidhjeve Globale dhe sot ai po bashkon Jupiterin entuziast në të njëjtën arenë, duke marrë bisedat tuaja dhe duke i transformuar ato në diçka më të madhe se jeta. Një mik, afër apo larg, mund të ndajë me ju diçka që ndryshon krejtësisht botëkuptimin tuaj. Mbani një mendje të hapur dhe thuani “po” çdo ftese, sepse nuk do të dëshironi të humbisni çdo gjë që ndodh tani!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Dita e sotme po ju ofron mundësinë për të bërë disa hapa të mëdhenj në cilindo drejtim që zgjidhni. Sundimtari juaj, Mërkuri, po krijon një lidhje të mrekullueshme dhe të rrallë me Jupiterin në Shtëpinë tuaj të 10 të Ambicieve dhe Reputacionit Profesional. Kjo energji mund të rezultojë që një shef të hapë disa dyer që ju janë mbyllur deri më tani, ose ndoshta do të hasni në një mundësi për t’u treguar të gjithëve se nga çfarë jeni krijuar. Mos lejoni që e sotmja të kalojë pa bërë diçka për të çuar përpara kauzën tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ka një atmosferë aventure dhe eksplorimi deri në ditët e sotme, e cila po ju kërkon të shkoni përtej realitetit tuaj të menjëhershëm dhe të kërkoni pamje të reja. Mërkuri dhe Jupiteri po bashkohen për një lidhje të fuqishme në sektorin tuaj të udhëtimit, duke ju dhënë një rast të madh të epshit të bredhjes. Mund t’ju vijë një shans për të eksploruar kultura të reja ose për të mësuar rreth praktikave të reja shpirtërore, duke ju lejuar të evoluoni në fazën tjetër të qenies suaj. Mos u shmangni nga kjo mundësi për t’u rritur!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

E sotmja mund të ndihet mjaft e nxehtë, por nëse kjo është për mirë apo për keq, mbetet për t’u parë. Mërkuri po rrotullohet nëpër shtëpinë tuaj të 8 të sekreteve dhe burimeve të përbashkëta, duke e kthyer vëmendjen tuaj te të gjitha çështjet kryesore të jetës. Komunikuesi kozmik gjithashtu bashkon Jupiterin, duke rritur volumin me mjaft decibel. Përgatituni për t’u marrë me disa çështje mjaft të rëndësishme! Nëse jeni të kujdesshëm, ajo që mund të duket si një krizë mund të rezultojë të jetë një dhuratë e madhe.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Dikush në veçanti mund të ketë një mesazh shumë të rëndësishëm për të ndarë me ju sot. Sundimtari juaj, Mërkuri, po kalon rrugën e tij përmes Shtëpisë tuaj të 7 të Partneriteteve dhe Kontratave dhe do të jetë në linjë me Jupiterin e gëzuar në të njëjtën shkallë, duke e bërë këtë mesazh më të madh se jeta. Kjo mund të rezultojë në një mundësi të mrekullueshme për t’u bashkuar me dikë intrigues ose për të nënshkruar një kontratë emocionuese. Shkoni përpara dhe nënshkruani në vijën me pika – shanset si kjo janë vërtet shumë të rralla.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Pavarësisht nëse keni apo jo përgjegjësi, mund të prisni që diçka të kërkojë vëmendjen tuaj sot. Mërkuri po vjen në kontakt me Jupiterin me zë të lartë në shtëpinë tuaj të 6-të të punëve, duke ju kujtuar se nuk mund të relaksoheni dhe ta lini jetën t’ju kalojë. Nëse e keni zvarritur një projekt apo një tjetër, ka të ngjarë që ju të merreni përfundimisht me të sot.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Dita e sotme vjen e zbukuruar me yje të artë – ka të ngjarë të ketë shumë mundësi për t’u kënaqur. Mërkuri dhe Jupiteri po bashkohen në të njëjtën shkallë në shtëpinë tuaj të 5-të të Gëzimit, duke ju inkurajuar të vendosni pasionet tuaja në qendër. Pavarësisht çfarë vendosni të bëni sot për të shijuar romancën, duke u kënaqur me vetë-shprehjen ose duke eksploruar anën tuaj artistike, bëni diçka për t’i shtuar pak magji botës suaj! Një shans për t’u dukur mund të shndërrohet në diçka shumë më të madhe.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Shtëpia juaj mund të ndihet si çdo gjë tjetër përveçse një skenë e qetë shtëpiake sot. Mërkuri po gumëzhin në shtëpinë tuaj të 4 të emocioneve autentike, duke i ndezur gjërat nën çatinë tuaj! Ky planet i shpejtë do të përziejë energjinë e tij me Jupiterin e fuqishëm në të njëjtën shkallë, duke përforcuar edhe më shumë energjinë e ditës. Kjo do të ishte një kohë e shkëlqyeshme për të organizuar një takim në shtëpinë tuaj, ose për të provuar të ndryshoni gjërat nëpër shtëpi.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ka një rrymë elektrike që kalon nëpër qiej tani! Mërkuri është vendosur në sektorin tuaj të komunikimit, duke sjellë shumë gjëra për të bërë dhe njerëz për të parë në rrugën tuaj. Këto momente do të bëhen edhe më të mëdha ndërsa Mërkuri përafrohet me Jupiterin gjigant në të njëjtin sektor, duke e kthyer çdo mundësi në diçka tepër emocionuese. Sigurohuni që të lidheni me miqtë dhe të dilni për pak, sepse mund të zbuloni ose mësoni diçka që ndryshon krejtësisht pikëpamjen dhe mentalitetin tuaj.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ekziston një lidhje jashtëzakonisht e fuqishme dhe emocionuese midis Mërkurit inteligjent dhe Jupiterit ekstravagant në Shtëpinë tuaj të Dytë të Burimeve dhe Pasurisë, duke ju ndihmuar të përshtateni me shanse të mëdha rreth financave tuaja. Pavarësisht nëse jeni në treg për një rritje në punën tuaj aktuale ose një burim krejtësisht të ri të ardhurash, është koha të filloni të kërkoni ose të filloni çdo bisedë të nevojshme! Ju madje mund të përfundoni me më shumë shpërblime sesa ju nevojiten në të vërtetë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ka një pozitivitet të pamohueshëm për ditën – dhe ju do të përfitoni prej tij më shumë se çdo shenjë tjetër, Peshqit. Mërkuri po kalon nëpër Shtëpinë tuaj të Parë të Personalitetit dhe Veprimit, duke ju dhënë shumë ide dhe gjëra për të diskutuar. Do të jetë me fat Jupiteri në të njëjtën arenë sot, duke rritur mendimin tuaj sa më lart që të jetë e mundur. Edhe nëse zakonisht i mbani të heshtur talentet tuaja, universi dëshiron që ju të merrni pak kohë për të vlerësuar gjithçka që mund të bëni!

Burimi: Tarot