Horoskopi ditor – 21 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Farat e reja janë gati për t’u mbjellë. Qiejt janë zbukuruar nga Hëna e Re e shkëlqyer në shenjën tuaj të guximshme, duke nisur vitin tuaj të ri personal. Bëni çmos që të gjeni kohë për t’u ulur dhe për të menduar se cilat synime do të dëshironit të arrini në muajt e ardhshëm — mund të filloni duke bërë një plan të realizueshëm të lojës që nuk duhet të jetë një dhimbje koke për t’u arritur. Në kohën e Hënës së Plotë përkatëse, ju mund të jeni një version plotësisht i përmirësuar i vetes.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Sot ka të bëjë vetëm me lëshimin. Shtëpia juaj e 12-të e Përfundimeve po vjen në fokus ndërsa Hëna e Re freskon këtë zonë, e cila mund të duket si dikotomi. Hënat e reja kanë të bëjnë me fillimet, ndërsa ky sektor i grafikut tuaj ka të bëjë me përfundimet. Mënyra më e mirë për ta përdorur këtë është të konsideroni se cilat sjellje ose bagazhe të vjetra mund të duroni të lironi. Nuk keni nevojë të bëni një ndryshim brenda natës, por hapat e vegjël mund të çojnë në një shëndet më të mirë mendor.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Rrethi juaj shoqëror do të kalojë një rritje të shpejtë. Ndërsa Hëna e Re e bukur forcon Shtëpinë tuaj të 11-të të Komunitetit Global, duke krijuar lidhje dhe lidhje origjinale. Njerëzit që kanë qëndruar pezull jashtë mundësive tuaja ose në skajin e rrjetit tuaj do të afrohen shumë më tepër, duke ju lejuar të zbuloni dhe të lidheni me më shumë shpirtra me të njëjtin mendim, të cilët ndihen pothuajse si familje. Kjo është gjithashtu një kohë e shkëlqyeshme për t’u bashkuar me ndonjë klub ose organizatë që mund të keni parë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mund të jeni shumë të qartë për atë që dëshironi sot. Për shkak të uljes së fuqishme të Hënës së Re në Shtëpinë tuaj të 10-të të Ambicieve, ju e keni Lunën në anën tuaj kur bëhet fjalë për fillimin e projekteve fantastike dhe për të bërë përparime të mëdha. Ndiheni të penguar? Konsideroni të ndryshoni karrierën tuaj – është e mundur që, nëse pastroni CV-në tuaj dhe filloni ta qarkulloni atë, mundësia e përsosur profesionale do të shfaqet mjaft shpejt. Një VIP mund të jetë veçanërisht i dobishëm në hapjen e dyerve të reja.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Bota po thërret me zë të lartë emrin tënd, Leo. Shtëpia juaj e 9-të e Kulturës është formuar bukur nga Hëna e Re e fuqishme, duke treguar aventura dhe mundësi të reja për të shtrirë krahët mbi një territor të freskët. I njëjti sektor merret me arsimin e lartë, kështu që nëse keni menduar të vazhdoni njohuritë tuaja ose të ktheheni në shkollë, merrni parasysh këtë leje nga universi për të marrë kohë dhe për të hapur disa libra që mund të zgjerojnë të menduarit tuaj. Nuk do ta dini kurrë atë që nuk dini derisa ta mësoni!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Sot është gjithçka tjetër veçse e qetë dhe e thjeshtë. Shtëpia juaj e 8-të e Burimeve të Përbashkëta po pret Hënën e Re aktuale, e cila është paksa një thikë me dy tehe. Ky sektor i grafikut tuaj është jashtëzakonisht intensiv dhe mund të kërkojë shumë prej jush, por gjithashtu ka shumë shpërblime për të ofruar. Mos kini frikë të përballeni me situata të vështira, veçanërisht ato që përfshijnë njerëz të tjerë, sepse mund t’i përballoni ato më lehtë se zakonisht. Besoni në aftësitë tuaja për të vendosur veten për sukses.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Marrëdhëniet tuaja janë në qendër të vëmendjes. Kjo Hënë e Re po zbret në Shtëpinë tuaj të 7-të të Partneriteteve, duke hapur një dritare të re mundësish për ju për të arritur një qëndrim më të mirë me njerëzit më të rëndësishëm në jetën tuaj. Kjo mund të zbatohet për të gjitha lidhjet, romantike, biznesi, platonike dhe gjithçka tjetër në mes – të gjitha janë të fuqizuara nga Luna. Kjo energji gjithashtu mund të sjellë njerëz të rinj në jetën tuaj me potencial afatgjatë, veçanërisht nëse keni shpresuar të përditësoni statusin tuaj të marrëdhënies.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ata thonë se shëndeti juaj është pasuria juaj, dhe kjo është veçanërisht e vërtetë për ju aktualisht. Qiejt po shkëlqejnë me një hënë të re të bukur në Shtëpinë tuaj të 6-të të Mirëqenies, duke e bërë këtë moment të përsosur për t’u fokusuar në vetë-përmirësimin. Pyesni veten nëse mund të përmirësoni një pjesë të jetës suaj si orarin e gjumit, nivelet e aktivitetit ose zakonet e të ngrënit duke futur modele më të shëndetshme në jetën tuaj. Nuk keni nevojë të bëni ndryshime drastike për të parë rezultate të mira; hapat e vegjël duhet të bëjnë mashtrimin.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju jeni shenja me fat, Shigjetar. Shtëpia juaj e 5-të plot kënaqësi po pret Hënën e Re të bukur, duke ju dhënë dritën jeshile për të ndjekur dëshirat tuaja dhe për të lënë përgjegjësitë tuaja për një moment tjetër. Përqendrohuni në gjërat që sjellin një buzëqeshje në fytyrën tuaj dhe i jepni vetes leje të vishni zemrën në mëngë. Sa më i hapur dhe i sinqertë të jeni për çdo gjë që dëshironi, aq më shumë do të bëjë universi për ta sjellë atë në jetën tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Universi ende po zmadhon shtëpinë tuaj, Bricjap! Dje ishte Dielli dhe sot Hëna e Re godet sektorin tuaj të brendshëm për të nxitur energjinë brenda katër mureve tuaja. Lëreni veten të frymëzoheni për të ridekoruar ose rinovuar shtëpinë tuaj – madje mund të filloni të kërkoni një vend krejt të ri për të varur kapelën tuaj. Kjo energji do t’ju ndihmojë gjithashtu të bëheni mikpritës ideal, kështu që caktoni disa ushqime të lehta dhe jini gati që njerëzit të vijnë të trokasin në derën tuaj.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Orari juaj mund të mbushet në çdo moment! Ndërsa Hëna e Re bukuroshe zbret në shtëpinë tuaj të tretë të ngarkuar, mos u tronditni nëse jeta juaj duket se po bëhet një gazetë takimesh dhe mbledhjesh në rënie të një kapele. Kjo është një energji shumë sociale, dhe nëse tregoni një pikë për të qarkulluar, atëherë mund të takoni disa njerëz ose të takoni situata që ju ofrojnë mundësi të mahnitshme dhe unike për të përjetuar më shumë nga jeta. Mos e fsheh kokën në rërë!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

A është ndjerë paksa e lehtë kuleta juaj kohët e fundit? Nëse financat ju kanë shkaktuar dhimbje koke, ka një lajm të mirë në rrugë e sipër falë Hënës së Re që aktivizon Shtëpinë tuaj të Dytë të të Ardhurave. Kjo energji do t’ju ndihmojë të gjeni mënyra të reja për të rritur vlerën tuaj neto, potencialisht nëpërmjet një rritjeje të mirë të pagës ose një punë krejtësisht të re. Jini të përgatitur për t’ia drejtuar çështjen tuaj çdo shefi ose mbikëqyrësi, sepse ata mund t’ju ndihmojnë ta çoni suksesin tuaj deri në bankë.

Burimi: Tarot