Horoskopi ditor – 21 shkurt 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Të qenit ndryshe nga bashkëmoshatarët tuaj mund të jetë veçanërisht e vështirë për ju tani. Ndërsa artikuloni Mërkurin në sektorin tuaj të komunitetit merr në pyetje Uranin jokonvencional në Shtëpinë tuaj të 2-të të Vetëvlerësimit, mund të ndiheni të sulmuar nga pyetjet se pse zgjedhjet tuaja të jetës nuk kanë ndjekur në një farë mënyre normat e pritura. Thënë kështu, filtri i dyshimeve tuaja të brendshme mund të errësojë perspektivën tuaj – njerëzit mund të kërkojnë të imitojnë atë që keni bërë, jo ta gjykojnë ashpër atë siç do të kishit frikë. Dëgjoni me kujdes përpara se të reagoni.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Vendimi se si të trajtohet një mundësi aktuale për ndryshim profesional mund të jetë sfiduese. Kërkimi i këshillave nga miqtë tuaj mund t’ju ndihmojë ta shihni atë në një këndvështrim tjetër. Edhe pse perspektiva e tyre nuk është e gjithëdijshme, të paktën nuk do të ketë grupin tuaj të kufijve. Ata ndoshta do të jenë të emocionuar që ju të keni një shans për t’u shprehur në mënyrë më kreative. Në të kundërt, ata nuk do të përjetojnë personalisht ndonjë ndërprerje financiare të lidhur në të njëjtën mënyrë si ju. Zgjidhni grupin e të mirat dhe të këqijat me të cilat mund të jetoni.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ngritja e gishtave në vijë mund të jetë një përpjekje e dënuar për ju për momentin. Mendja juaj ka të ngjarë të stimulohet me ide të pazakonta dhe mund të ndiheni sikur duhet t’i mbani mendimet tuaja për vete për të shmangur ofendimin e të tjerëve. Megjithatë, ndërsa Hëna tepër e ndjeshme në sektorin tuaj të autoritetit provokon Marsin e sigurt në shenjën tuaj, ju mund të shiheni si përçarës pavarësisht se çfarë bëni. Nëse gjithsesi do të hasni në telashe, mund ta shfrytëzoni sa më shumë këtë mundësi!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mund të arrini njohuri të rëndësishme për çështje intensive në çdo moment, ato që potencialisht dëshironi t’i ndani me miqtë tuaj. Megjithatë, ata mund të mos dinë se çfarë të bëjnë me këtë informacion. Vendosja e gjetjeve tuaja në kontekstin e një sistemi besimi ose filozofie që ju ndani, mund ta bëjë më të lehtë për dëgjuesit tuaj të kuptojnë. Thënë kjo, mos e zgjeroni të vërtetën nëse nuk i përshtatet formës së pritur – pavarësisht se sa e papërshtatshme është kjo, ndonjëherë duhet të jetoni me pak mister!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një marrëdhënie e ngushtë mund t’ju japë stimulimin që dëshironi për momentin. Ju mund të kënaqeni duke pasur mundësinë për të zbuluar gjëra personale që zakonisht i mbani për vete, megjithëse mund të jeni gjithashtu nervoz për mundësinë që pjesa tjetër e rrjetit tuaj social të ndeshet me këtë anë tuajën. Ndoshta nuk është e mundur të garantoni sekret të plotë për aktivitetet tuaja sot. Sidoqoftë, ndoshta nuk jeni aq të vëzhguar sa keni frikë. Do të habiteshit se sa shumë mund të fshihen në një pamje të qartë!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ndjekja e ideve novatore për çështjet shëndetësore mund ta mbajë mendjen tuaj të angazhuar sot. Megjithatë, ndoshta duhet të keni kujdes këndvështrimin e kujt dëgjoni. Ndërsa mund të jeni veçanërisht të prirur t’i besoni një personi me të cilin tashmë keni një marrëdhënie të vendosur, ekziston rreziku që kjo afërsi të përdoret kundër jush. Kushdo që përpiqet t’ju largojë nga e drejta juaj për të bërë gjykimet tuaja, nuk ka në zemër interesin tuaj më të mirë, pavarësisht se si duket historia mes jush.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një shaka e mirë e juaja mund të jetë më e thellë se sa pritej. Ndërsa Merkuri i mprehtë në shtëpinë tuaj të 5-të të gjallë nxit Uranin e trazuar në shtëpinë tuaj të 8-të të seksit dhe vdekjes, ndoshta gjetja e humorit në një situatë stresuese duket si mënyra më e mirë për ta përballuar atë. E qeshura nuk do të thotë të injorosh realitetin – ajo vërtet mund të të nxjerrë nga një rrëmujë intelektuale që të kufizon pikëpamjen. Përqendrohuni në identifikimin e thelbit të çështjes në vend që të shqetësoheni për detajet.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të merrni atë që dëshironi në shtëpi nëse e kërkoni – vetëm për të zbuluar se një po e kërkuar prej kohësh mund të jetë më e vështirë për ju për t’u përballur me jo-në refleksive me të cilën jeni mësuar. Kur të jeni papritmas në sediljen elektrike, do të duhet të jeni specifik dhe jo i paqartë për çdo ndryshim që dëshironi të bëni. Ju jeni në gjendje të ngriheni sipas rastit! Thjesht lejoni që kjo t’ju japë ndjeshmëri për të tjerët që kanë bërë thirrje të vështira në të kaluarën.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të kuptuarit se ku fillon dhe ku mbaron territori juaj mund të jetë aktualisht një sfidë. Ndërsa Hëna sentimentale bashkohet me Neptunin e pakufishëm në sektorin tuaj të brendshëm, zgjerimi i rrethit tuaj të kujdesit dhe shqetësimit më shumë se zakonisht mund të kënaqë idealet tuaja të larta. Pavarësisht se sa të mira janë qëllimet tuaja, çdo reagim që merrni nga të tjerët duhet të dëgjohet plotësisht përpara se të përshkallëzohet në një konflikt më të madh. Ata kanë të drejtë të bëjnë zgjedhjet e tyre, edhe nëse ju patjetër do t’i bëni gjërat ndryshe!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Egoja juaj ka të ngjarë të jetë e uritur për vërtetim për momentin – pa marrë parasysh sa kushton! Njerëzit që kërkojnë të përfitojnë prej jush mund ta pranojnë këtë dhe të përpiqen t’ju kënaqin me paratë tuaja. Ju mund të parandaloni që një situatë e tillë të shpaloset duke ndërmarrë veprime proaktive që ju bëjnë të ndiheni mirë me veten. Kur jeni në formë më të fortë emocionale, do të jeni më të pozicionuar për të identifikuar menjëherë çdo ofertë të dyshimtë që është dukshëm e shkurtër në detajet përkatëse.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Të heqësh qafe një rrëmujë familjare mund të kërkojë njohurinë tënde të mprehtë tani. Ndërsa Merkuri analitik në shenjën tuaj sfidon Uranin kaotik në shtëpinë tuaj të 4-të shtëpiake, mund të duket e lehtë të identifikoni heronjtë kundrejt keqbërësve – dhe të gjeni drejtësi në përputhje me rrethanat. Megjithatë, pika juaj e verbër mund të jetë një tendencë për të supozuar se të gjithë të tjerët vlerësojnë të njëjtat gjëra që bëni ju. Shikoni se çfarë po përpiqet të arrijë në të vërtetë secili person i përfshirë. Njerëzit thjesht mund të kenë nevojë për më shumë hapësirë nga njëri-tjetri pa qenë në të vërtetë dikush gabim.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të thuash diçka tronditëse ndoshta do të jetë e vështirë t’i rezistosh sot. Ndërsa mashtruesi Mërkuri në Shtëpinë tuaj të 12-të të Sekreteve ndez Uranin antagonist në shtëpinë tuaj të tretë llafazane, ju ndoshta e kuptoni se çdo gjë që keni në mendje të zbuloni do të shkaktojë trazira. Megjithëse mund të përpiqeni të shmangni përgjegjësinë për çdo kërdi që krijon kjo, ndikimi te njerëzit e afërt mund të jetë i vështirë për t’u fshehur. Ndonjëherë një e vërtetë shqetësuese duhet të transmetohet – thjesht mos prisni që të gjithë t’ju pëlqejnë për të.

Burimi: Tarot