Horoskopi ditor – 21 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ndryshimet rreth financave tuaja janë në horizont të afërt. Blerjet impulse mund t’ju thërrasin me më shumë entuziazëm se normalisht, por ju mund të shmangni tejkalimin e buxhetit tuaj duke qëndruar të fokusuar. Edhe nëse një blerje më e madhe ka qenë në horizontin tuaj për një kohë, ekranet tërheqëse të dritareve do të vazhdojnë të thërrasin emrin tuaj pasi hëna ndikuese dhe Urani i çrregullt bashkohen. Mund të qëndroni të fortë dhe të përballoni çdo tundim! Mos u mashtroni nga dëshirat tuaja afatshkurtra – përkundrazi, vazhdoni të kurseni kursimet tuaja.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Drama mund të shfaqet në çdo moment mbi pëshpëritjet e përbashkëta. Ndërsa thashethemet qarkullojnë rreth jush, kapja e tyre në syth mund të jetë e vështirë për shkak të pasigurisë dhe mungesës së provave të forta nga të gjitha anët. Ky thashethem mund t’ju përfshijë ose jo, por ka shumë të ngjarë të dëgjoni disa përralla nga njerëzit përreth jush që nuk janë ende të njohura për publikun. Ju mund të qëndroni jashtë saj në pjesën më të madhe, por mbani një vesh të hapur. Ju mund të keni nevojë të ruani veten nga disa thashetheme!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të mos e dëgjoni trupin tuaj kur ju thotë të pushoni. Pavarësisht se sa të lodhur jeni, siç argumentojnë Hëna impulsive dhe Chiron i lënduar, ju mund të vazhdoni të kaloni kufijtë tuaj. Edhe pse është joshëse të dalësh dhe të argëtohesh ose të rrish deri vonë, ka një kufi për atë që mund të përballosh! Rimbushja është një pjesë e domosdoshme e jetës së secilit. Edhe kur miqtë tuaj ju tundojnë për më shumë aventura, dëgjoni trupin tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Të nxitesh në zënka publike është jashtëzakonisht e lehtë për ty gjatë kësaj kohe. Dikush mund t’ju ndjekë verbalisht në një vend publik, ose mund të futeni në një betejë fjalësh me dikë në rrjetet sociale, veçanërisht kur Hëna e ndjeshme sfidon Chironin e kujdesshëm. Mbrojtja e vetes ndoshta tingëllon si një ide e mirë, por kur lufta të ketë mbaruar, mund të pendoheni që u përfshitë me atë energji negative. Kini kujdes me mënyrën se si e mbani veten – nuk e dini kurrë se kush po i kushton vëmendje.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Dëshira për t’u larguar mund të jetë mjaft e kushtueshme. Kjo mund të sinjalizojë një dëshirë për të shkuar në një pushim spontan, pavarësisht nga potenciali i saj për të dëmtuar portofolin tuaj. Kostoja mund të jetë më emocionale, si p.sh. dëshira për të lënë një marrëdhënie ose miqësi, pavarësisht nga mënyra se si mund të dëmtojë ndjenjën tuaj të sigurisë. Një ndryshim i karrierës është gjithashtu i mundur, dhe ju mund të merrni ndihmë të papritur nga një figurë autoriteti. Para se të ikni, shikoni se çfarë mund të bëni për të përmirësuar vendin ku jeni.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Tani nuk po shprehni atë që ndjeni. Mund të keni një partner biznesi ose një mik më të mirë që do t’ju ofendojë sot dhe ka të ngjarë të jeni më të hapur në lidhje me emocionet tuaja, gjë që mund të krijojë debate shpejt. Ka të ngjarë joshëse ta ndiqni këtë person me fjalë, por ju jeni në gjendje të lejoni anën tuaj më të mençur të përgjigjet në konflikt. Vënia e fajit nuk ka gjasa të zgjidhë çështjen, ndërsa të mësuarit për të lënë disa beteja të shkojnë mund t’ju ndihmojë të ecni përpara.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Prisni të papriturën! Diçka për të cilën nuk jeni në dijeni mund të ndikojë në jetën tuaj, si për shembull një sekret familjar ose një çështje e pakëndshme që dikur ishte fshehur. Të dish se me çfarë ke të bësh është gjysma e betejës dhe marrja e informacionit konfuz ose mashtrimi mund t’ju bëjë të ndiheni sikur po rrotulloheni në rrathë. Për fat të mirë, mund të merrni një dhuratë të papritur nga dikush më i moshuar ose dikush me të cilin jeni të lidhur shpirtërisht dhe kjo mund t’ju ndriçojë shpirtin. Jini të hapur ndaj surprizave që ju vijnë!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Qëndrimi i fortë mund të jetë i vështirë në këtë kohë. Ju mund t’i keni rezistuar një ndryshimi pozitiv ose keni mbajtur një zakon negativ që dikur ishte një mekanizëm i dobishëm përballues, por që atëherë është kthyer në diçka helmuese. Mund të jetë e vështirë ta lini këtë tendencë të shkojë, edhe nëse e dini se do të ishit më mirë pa të. Bashkëmoshatarët tuaj madje mund të ndikojnë tek ju që të vazhdoni me sjelljen e tyre të keqe. Jini të sjellshëm dhe të durueshëm me veten tuaj! Zakonet e këqija janë të vështira për t’u hequr, por ju e keni këtë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Zvarritja mund t’ju devijojë nga qëllimi juaj aktual përfundimtar. Mund të zbuloni se shpërqendroheni më lehtë dhe se njerëzit e tjerë ose telefoni juaj po zë të gjithë hapësirën tuaj mendore, duke mos lënë vend për qëllimet tuaja. Bota ka shumë shpërqendrime për të na larguar nga ajo që duhet të bëjmë, dhe të injorosh me vetëdije gjithë zhurmën është e vështirë. Konsideroni të rivendosni veten duke bërë një dush freskues ose duke ngrënë ushqim që stimulon trurin tuaj për t’u fokusuar – ju e keni këtë!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ngecja mund t’ju pengojë të përparoni. Ju mund ta dini se ka një aftësi që duhet të përmirësoni ose një klasë që duhet të merrni pjesë, por në vend që të vazhdoni me angazhimin që keni bërë për të vazhduar përmirësimin, ju e gjeni veten duke e shmangur plotësisht atë. Ndërkohë që është e mundur të ndiheni të ngecur, në vend që të ngecni, përpiquni ta lini këtë të shkëlqejë në veprim! Bëni një përpjekje për të ndryshuar mentalitetin tuaj dhe për të marrë një zhytje të thellë në njohuritë e reja që jeni në gjendje të merrni. Mos e lini veten poshtë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Gjërat që keni për të thënë mund të tronditin partnerin tuaj sot. Ata mund të jenë një mik shumë i ngushtë, dikush me të cilin punoni, si një partner biznesi, apo edhe një lidhje romantike. Ju mund të keni diçka në mendjen tuaj që teknikisht nuk është e përshtatshme për t’i thënë askujt, por ju e njihni mjaft mirë këtë person saqë është e vështirë të qëndroni të qetë rreth tij. Për fat të mirë, përgjigja e tyre duhet të respektojë ndjenjat tuaja – madje mund t’ju ndihmojë të afroheni në fund.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Pasiguria mund të kërcënojë marrëdhëniet tuaja të të gjitha llojeve. Ju mund të jeni lënduar në të kaluarën nga një mik ose një interes dashurie, gjë që dëmtoi themelin tuaj për të gjitha marrëdhëniet e reja. Ndërkohë që është e kuptueshme të qëndroni të ruajtur dhe të mos u hapni të tjerëve për këtë, murimi i plotë i vetes mund t’ju mbajë prapa ose t’ju bëjë të humbisni mundësitë për të ecur përpara. Jini të hapur për mënyrën se si ndiheni me të dashurit tuaj! Mund të përfundoni duke u ndjerë sikur një peshë është ngritur.

Burimi: Tarot