Horoskopi ditor – 22 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Të kritikoheni sot nuk do të thotë se jeni të padobishëm. Mund të jetë joshëse të fshiheni në një cep, por do të ishte më produktive të ndani shqetësimet tuaja me të tjerët. Çdo ankth ndoshta do të ndihet më pak i rëndësishëm kur u jepni zë atyre dhe mund të merrni këshilla të mira se si t’i ktheni gjërat. Askush – madje as ju – nuk mund të presë që të marrë absolutisht gjithçka siç duhet gjatë gjithë kohës. Bërja e gabimeve është e gjitha pjesë e procesit tuaj të të mësuarit.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të jeni të zemëruar me dikë që nuk e mban fundin e një ujdie sot, gjë që mund t’ju bëjë të pyesni veten nëse ia vlen t’i besoni përsëri. Në fakt, ju mund të jeni duke reaguar shumë! Para se të jeni shumë të zymtë për situatën, ndoshta ia vlen të shikoni pse ju zhgënjyen. Ndoshta ka pasur një keqkuptim, ose ata nuk e kishin kuptuar se ishte një punë kaq e madhe dhe me rëndësi për ju. Në vend që të ndaleni te zhgënjimi juaj, përpiquni të sqaroni pritshmëritë tuaja në mënyrë që të mos ndodhë më.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Energjia mund të jetë në mungesë për momentin. Edhe kryerja e detyrave tuaja të përditshme mund të jetë më e lodhshme se zakonisht, dhe nëse doni të shprehni ndjenjat tuaja, simpatia mund të jetë e vështirë për t’u gjetur. Do të ishte shumë e lehtë të filloni të mendoni se askush nuk ju pëlqen. Mund t’ju duhet t’i jepni vetes një shuplakë mendore! Negativiteti sjell negativitet.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Argëtimi mund të jetë punë e vështirë në këtë kohë. Mund të bëhet edhe më e vështirë nëse filloni të shqetësoheni se e bëni atë gabim, por çdo problem mund të mos jetë për shkak të qasjes suaj. Ndoshta ju jeni duke bërë gjënë krejtësisht të gabuar! Nëse preferoni të kaloni pak nga koha juaj vetëm duke u përballur me diçka që miqtë tuaj e konsiderojnë si të lodhshme, nuk ka problem. Ata mund të jenë të lumtur që ju po kënaqeni – për sa kohë që nuk përpiqeni t’i bëni edhe ata të bashkohen.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Nevojat e njerëzve të tjerë mund të tejkalojnë nevojat tuaja tani për tani. Detyrimet e brendshme mund t’ju hanë kohën, por sa më shpejt t’i përmbushni ato, aq më shpejt do të jeni në gjendje t’i riktheheni çështjeve më argëtuese. Mund t’ju duhet të përveshni mëngët dhe të jeni praktik. Megjithëse mund të mos tingëllojë si argëtimi më i këndshëm që keni pasur ndonjëherë, as përpjekjet tuaja nuk duhet t’ju bëjnë të mjeruar. Në fakt, nëse hidheni në çdo gjë që ka nevojë të bëni, mund të gjeni kënaqësi në një punë të bërë mirë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Sinjalet delikate që njerëzit japin kur flasin mund të kalojnë nën radarin tuaj sot. Ndërsa fjalët e tyre kanë rëndësi, ndonjëherë njerëzit thonë atë që mendojnë se ju dëshironi të dëgjoni dhe jo atë që besojnë vërtet. Ata gjithashtu mund të frenohen për të qenë të sjellshëm në vend që t’i shtyjnë idetë e tyre mbi ju. Nëse bëni një përpjekje shtesë për të parë gjuhën e trupit të tyre dhe i kushtoni vëmendje tonit të tyre, gjërat me siguri do të bëhen shumë më të qarta. Nëse ende nuk jeni i sigurt, gjithmonë mund të pyesni drejtpërdrejt përsëri.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Financat tuaja mund të jenë më të shtrënguara se zakonisht tani. Kjo nuk do të thotë që ju nuk mund të menaxhoni – për sa kohë që jeni të arsyeshëm. Nëse dikush ju ofron një hua të shkurtër për ta bërë jetën më të lehtë, mund të mos ndiheni rehat ta pranoni atë. Nuk ka asgjë të keqe të refuzoni me qetësi, veçanërisht nëse mendon se borxhi thjesht do t’ju japë një gjë tjetër për t’u shqetësuar. Nëse jeni vërtet duke vuajtur, mund ta pranoni me mirësjellje, ndërkohë që jeni të qartë se kur dhe si do të jeni në gjendje ta paguani atë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Nëse qëndroni vetëm sot ka shumë më tepër gjasa të ndiheni të vetmuar! Ju mund të supozoni se nuk mund të merrni mbështetje pa i lënë njerëzit të dinë se keni nevojë për ndonjë. Edhe pse për t’u afruar mund të kërkojë përpjekje, mund t’ju duhet të jeni më të hapur për atë që po ndodh në jetën tuaj. Ju mund të mbeteni të befasuar këndshëm kur ata përreth jush janë të gatshëm të bëjnë gjithçka për ta bërë jetën tuaj pak më të lehtë. Edhe nëse ata nuk mund të bëjnë shumë, ju mund të ndiheni më mirë pas ndarjes.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

E kaluara mund t’ju rikthehet në çdo moment. Ju mund të zhyteni në faj dhe të uleni në një cep duke u ndjerë të mjerë, ose mund të vendosni të bëni diçka për këtë! Nëse është e mundur të bëni ndryshime ose të ndryshoni situatën, sa më shpejt të bëni një lëvizje, aq më mirë do të ndiheni. Nëse jo, mund t’ju duhet të pranoni se kështu janë gjërat dhe të vazhdoni përpara. Sido që të jetë, jeta duhet të jetë më e lehtë nëse shikoni përpara dhe jo prapa.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ndoshta nuk është kënaqësi të jeni me të gjithë ata që njihni sot. Edhe nëse mendoni se ato nuk janë kurrë të tillë, mund të mos jeni në gjendje t’i shmangni ato. Qasja më e lehtë është të përfitoni sa më mirë nga gjërat. Nëse vërtet duhet të merrni pjesë në një ngjarje ose aktivitet të mërzitshëm, ndoshta mund të minimizoni kohën tuaj atje ose të merrni një fytyrë miqësore me ju. Nuk ka gjasa që të mund t’i shmangni detyrimet tuaja, kështu që thjesht përpiquni të mbani kokën lart.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mund të ndiheni të frustruar nëse puna ju pengon aktualisht në jetën tuaj personale. Shanset janë që nuk do të keni aq kohë të lirë sa do të dëshironit. Edhe kur e bëni këtë, mund të ndiheni shumë të lodhur për të përfituar shumë prej saj. T’u thuash miqve dhe familjes se nuk jeni përkohësisht yë disponueshëm mund të ndihmojë në parandalimin e çdo zhgënjimi në fund të tyre. Sigurisht që është më mirë sesa t’i zhgënjeheni në minutën e fundit! Gjithashtu, nëse presioni rritet pak, nuk ka asgjë të keqe të kërkoni ndihmë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mund t’ju tronditë nëse bota nuk funksionon siç prisni sot – veçanërisht nëse keni besim te dikush dhe ai ju zhgënjen kur nuk e prisni. Ndoshta nuk mund t’ju ndihmonin! Pavarësisht se sa të mira ishin qëllimet e tyre, mund të kishte dalë diçka që ata nuk e kishin pritur. Kjo nuk do të thotë se besimi juaj tek ata ishte i gabuar. Mund t’ju duhet të mbështeteni në burimet tuaja më shumë sesa do të dëshironit, por duhet të jetë vetëm një defekt i përkohshëm.

Burimi: Tarot