Horoskopi ditor – 22 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të dëshironi të ndiqni një lidhje, edhe nëse normalisht nuk do ta bënit këtë. Ata janë ndoshta një njohës i kohëve të fundit me të cilin keni dashur të bëheni miq më të mirë, ose ndoshta edhe një hero personal që e keni takuar rastësisht. Krijimi i kësaj marrëdhënieje mund të ndihet i frikshëm, por sharmi dhe zgjuarsia juaj rriten, duke e bërë më të lehtë miqësinë me të tjerët. Miqtë tuaj mund të jenë në gjendje t’ju ndihmojnë të afroheni në një përpjekje të kombinuar për ta bërë këtë mik të ri t’i bashkohet grupit tuaj. Sa më shumë, aq më mirë!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një zakon i juaji unik mund të tërheqë perspektiva të reja. Dikush shumë interesant mund të shfaqet teksa bëni rutinën tuaj të përditshme, veçanërisht nëse kjo ju nxjerr jashtë dhe rreth e rrotull. Ky person mund të ketë njëfarë autoriteti ose respekt, dhe për shkak se ju jeni në gjendje t’i bëni përshtypje me atë që duhet të thoni ose bëni, ai mund t’ju ofrojë një mundësi që do t’ju ndihmojë të nivelizoni jetën tuaj, apo edhe të hyni në një fazë të re karriere. Jini të hapur për të takuar njerëz të fuqishëm.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Hobi që duken joserioze mund të kenë ende një ndikim të madh në mentalitetin tuaj aktual. Ju mund të kënaqeni duke ushtruar muskujt tuaj krijues, pavarësisht nëse aktiviteti juaj i preferuar konsiderohet apo jo art tradicional. Ky hobi mund t’ju ndihmojë të shpreheni sa herë që fjalët janë të mangëta, edhe nëse nuk mendoni se niveli juaj i aftësive është shumë i lartë. Mund t’u tregojë edhe të tjerëve se si ndiheni brenda, duke forcuar marrëdhëniet tuaja. Kënaqu duke punuar në atë që ndez gëzim, sepse shërimi shpirtëror që mund të ftojë ia vlen.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dalja nga tradita mund t’ju ndihmojë të gjeni lidhje të reja sot. Familja ose komuniteti juaj mund t’ju kenë rritur që të besoni në një mënyrë të caktuar, por mund të mos ketë më rezonancë me ju – dhe kjo është në rregull. Pasi të mos ndiheni më të mbërthyer në të kaluarën, shikoni për shanse të reja për miqësi që nuk do të ishin të mundura kur t’u bindesh atyre besimeve të së kaluarës. Ndërsa thyerja nga tradita është e frikshme, kur mund të ndjeni se nuk është e duhura për ju, ndoshta keni të drejtë!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të jeni gati të bëheni një novator! Ide të reja dhe joshëse mund t’ju vijnë në kokë me shpejtësi rrufeje, duke ju ofruar rrugë të bollshme drejt suksesit. Audienca juaj mund të befasohet nga sa shumë ide keni, por ata duhet të jenë ende mbështetës dhe t’ju inkurajojnë të flisni për planet tuaja. Kreativiteti juaj mund t’ju bëjë të vini re nga eprorët ose figurat e autoritetit, të cilët më pas mund t’ju ofrojnë më shumë mbështetje. Mos i fshihni momentet tuaja eureka! Në vend të kësaj, ndajini ato me ata përreth jush.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Po mësoni të jeni më të sigurt në atë që keni të drejtë në këtë moment. Marrja e njohurive të reja ose udhëtimi në vende të largëta mund të përmirësojë mentalitetin tuaj. Ju mund të ndiheni si një i ri, pasi të keni marrë disa zbulime kozmike! Liria personale është e arritshme – ju mund ta gjeni veten veçanërisht të prirur për të hequr rrëmujën dhe energjinë negative nga shtëpia juaj në mënyrë që të maksimizoni këtë ndjenjë. Ju jeni duke qëndruar në këmbët tuaja dhe është mirë të dini se mund të vareni nga vetja.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Popullariteti juaj aktualisht mund të jetë ngritur. Ndërsa vëmendja e universit shkëlqen mbi ju, ju mund të merrni fokusin e bashkëmoshatarëve tuaj me hapa të shpejtë! Ju mund të jeni të investuar me zjarr në një kauzë – ndoshta ndiheni të thirrur t’i mësoni të tjerët për të. Ky pasion mund të përhapet lehtësisht tek ata njerëz, duke i bërë ata të kujdesen mjaftueshëm për të ndihmuar. Ose ndoshta do të jeni në gjendje të mblidhni shumë më tepër para për bamirësinë tuaj të dëshiruar se zakonisht. Sido që të jetë, t’u tregosh njerëzve atë që të intereson mund të sjellë shpërblime të mëdha.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Popullariteti juaj aktualisht mund të jetë ngritur. Ndërsa vëmendja e universit shkëlqen mbi ju, ju mund të merrni fokusin e bashkëmoshatarëve tuaj me hapa të shpejtë! Ju mund të jeni të investuar me zjarr në një kauzë – ndoshta ndiheni të thirrur t’i mësoni të tjerët për të. Ky pasion mund të përhapet lehtësisht tek ata njerëz, duke i bërë ata të kujdesen mjaftueshëm për të ndihmuar. Ose ndoshta do të jeni në gjendje të mblidhni shumë më tepër para për bamirësinë tuaj të dëshiruar se zakonisht. Sido që të jetë, t’u tregosh njerëzve atë që të intereson mund të sjellë shpërblime të mëdha.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Aventurat e reja mund të tërhiqen në telat e zemrës tënde dhe miqve të tu. Ju mund të keni planifikuar të hani drekë ose një përvojë tjetër më rutinë si grup, por pas takimit, të gjithë mund të merrni frymëzim kozmik për të bërë diçka më emocionuese me ditën tuaj. Dikush mund të rekomandojë një udhëtim të shkurtër në një vend lokal ku të gjithë mund të përjetojnë diçka të freskët dhe inovative, si një ekspozitë arti që nxit mendimin ose një film magjepsës.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Një epror mund të vërë re iniciativën tuaj, Bricjap. Ju mund të mos prisni të filloni udhëtimin tuaj drejt suksesit – jo, ju po punoni me vetëdije për të përfituar veten tuaj të ardhshme! Kjo do t’ju vendosë për sukses të madh, veçanërisht nëse një figurë autoriteti po i kushton vëmendje veprimeve tuaja. Ata duhet të kuptojnë zellin që qëndron pas punës suaj. Të jesh kaq i etur për të ngjitur shkallët e jetës është mbresëlënëse. Ata madje mund t’ju ofrojnë një mundësi për shkak të tij. Përfitoni nga ndihma e tyre.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Universi po zgjeron horizontet tuaja në mënyra të mëdha sot. Ju mund ta gjeni veten duke u regjistruar në një klasë të re që ju ndihmon të mësoni më shumë për një temë intriguese, ose mund të bëni plane për të udhëtuar jashtë vendit dhe për të zbuluar një kulturë të re. Ju mund të ndiheni si një peshk jashtë ujit ndërsa zhyteni në dete më të thella, por duhet të jetë një ndjenjë emocionuese, jo e frikshme. Zhytuni në këtë oqean njohurish dhe mos kini frikë të mos kuptoni menjëherë gjithçka.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Lidhjet emocionale po bëhen më të forta. Njerëzit me të cilët dëshironi të keni lidhje më të thella mund të fillojnë biseda të gjata me ju që do të rrisin lidhjen tuaj në një nivel tjetër. Ju gjithashtu mund të çiftoheni për ndonjë arsye ose të përplaseni rastësisht me njëri-tjetrin, dhe më pas fjalët fillojnë të rrjedhin dhe nuk ndalen deri shumë më vonë, kur të dy të keni ndarë disa detaje të brendshme të jetës suaj me njëri-tjetrin. Dobësia mund të jetë e frikshme, por duhet të jesh mik për të bërë një mik.

Burimi: Tarot