Horoskopi ditor – 23 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Nuk duhet të keni turp për të shkuar pas asaj që dëshironi! Sidomos jo sot, teksa Hëna e Re po lulëzon në Shtëpinë tuaj të 10-të të Ambicieve, duke ju vendosur të vraponi garën dhe të shkoni për ar. Një mundësi e madhe mund të bjerë në prehrin tuaj, por kjo nuk do të thotë që ju duhet të rrini dhe të prisni që njerëzit e tjerë t’i bëjnë gjërat të ndodhin. Nëse filloni të trokasni në dyert që kanë qenë më parë të kyçura, mund të zbuloni se ato hapen me prekjen më të lehtë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Bota po përhapet para jush si një hartë e madhe. Ndërsa Hëna e Re lind në shtëpinë tuaj të 9-të të pakufishme, ju mund të rrëzoni barrierat dhe të shikoni bujarinë që shtrihet përtej çdo muri. Bëni çmos për të zgjeruar fushën e njohurive dhe përvojës suaj, pavarësisht nëse kjo do të thotë të kërkoni lëndë të reja për të studiuar ose të bëni plane udhëtimi për në ndonjë vend të largët. Sa më shumë t’i kushtoni vëmendje eksplorimit të së panjohurës, aq më shumë kënaqësi duhet të gjeni.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Fokusi i fuqishëm tani mund të jetë i juaji. Mërkuri i zgjuar, sundimtari juaj, duhet të falënderojë për këtë – ju jeni në gjendje t’i përdorni bekimet e tij në përdorim të veçantë pasi Mërkuri formon një aleancë me Neptunin imagjinar në shtëpinë tuaj të 10-të profesionale. Mendimi juaj i shpejtë mund të rezultojë që të keni mundësinë të shkëlqeni aty ku mund t’ju shohin shefat tuaj ose VIP-at e tjerë. Kushdo që është dëshmitar i talenteve tuaja, ndoshta do të jetë tepër i impresionuar me aftësitë tuaja. Bëjuni atyre të ditur se çfarë keni fshehur në mëngë!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Lidhjet e ngushta janë nën qendër të vëmendjes së yjeve. Hëna e Re e fuqishme po përqendron shtëpinë tuaj të 7-të të marrëdhënieve me të tjerët, duke i dhënë marrëdhënieve tuaja një energji gjallëruese. Kjo mund të zbatohet për çdo gjë, nga partneritetet profesionale dhe platonike te ato romantike, kështu që mbani një sy hapur për bashkëpunëtorët e mundshëm – pavarësisht se si përshtaten në botën tuaj. Ky person, pavarësisht nëse është krejtësisht i ri apo një mik i vjetër me të cilin jeni rilidhur, mund të ndikojë tek ju për një kohë të gjatë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një ritëm i mrekullueshëm kozmik mund t’ju bëjë të gumëzhitni gjatë gjithë ditës. Shtëpia juaj e 6-të e Rutinës po marshon së bashku me Hënën e Re, duke ju ofruar një plan të pastër për të rregulluar jetën tuaj. Pavarësisht nëse është rutina juaj e ushtrimeve, zakonet e të ngrënit ose orari i gjumit, mund të gjeni mënyra për të rregulluar më mirë zakonet tuaja tipike në mënyrë që të bëheni një version i përmirësuar i vetes me kalimin e kohës. Mos u përpiqni të transformoheni brenda natës – një hap në një kohë duhet të bëjë mashtrimin.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Zonja e fatit aktualisht është shoqja juaj më e mirë! Falë Hënës së Re të mrekullueshme në Shtëpinë tuaj të 5-të të Kreativitetit dhe Kënaqësisë, ju keni një dritë jeshile nga yjet për të vendosur dëshirat tuaja përpara dhe në qendër. Nëse keni lënë që nevojat e njerëzve të tjerë të kenë përparësi, kjo është koha për të qenë pak më egoist dhe të siguroheni që po gjeni përmbushje personale. Jepini vetes leje për të kënaqur veten! Pasi ta keni bërë këtë, mund të zbuloni se vërtet dëshironi të kënaqni edhe të tjerët.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Fillimet e bukura janë të mundshme nën çatinë tuaj. Hëna e Re e sotme po freskon shtëpinë tuaj të 4-të të familjes dhe themeleve, duke sjellë një frymë lehtësie në banesën tuaj. Nëse keni menduar të bëni ndonjë ndryshim në hapësirën tuaj të jetesës, qofshin të mëdha apo të vogla, tani është koha e përkryer për të filluar zbatimin e tyre. Nëse keni menduar të lëvizni, duhet të vini në vendin e përsosur së shpejti, por nuk keni nevojë të ndryshoni kodet postare për të shfaqur shtëpinë tuaj ideale.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Komunikimi është çelësi tani. Shtëpia juaj e tretë merkuriale po pret këtë hënë të re, duke sjellë bashkëpunëtorë të freskët dhe ide unike në derën tuaj të përparme. Nëse keni kërkuar për disa individë me të njëjtin mendim, të cilët mund t’ju ndihmojnë të çoni projektet tuaja në nivelin tjetër, ky është momenti i përsosur për të ndarë grurin nga byku. I njëjti sektor thekson fjalën e shkruar, kështu që nëse keni një mesazh për të ndarë me botën, mund ta bëni këtë duke e ditur se fjalët tuaja do të kenë peshë shtesë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Mundësitë financiare mund të shfaqen në pragun tuaj në çdo moment. Një hënë e re po forcon shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave, duke ju ndihmuar të gjeni mënyra për të fituar para që patjetër do t’ju sjellin dobi për një kohë të gjatë në vazhdim. Nëse jeni duke kërkuar të bëni përmirësime të vogla në të ardhurat tuaja mujore ose të gjeni një punë të re krejtësisht, ju mund të bëni hapa të mëdhenj fitimprurës në ditët dhe javët në vijim. Nuk ka kohë si e tashmja, ndaj filloni të pastroni rezymenë tuaj!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Viti mund të jetë afër fundit, por ju tashmë jeni duke bërë festën tuaj personale të Vitit të Ri. Ju jeni duke pritur Hënën e Re në shenjën tuaj, duke shënuar një fazë të re të mrekullueshme për ju. Nëse ndiheni sikur keni pritur në krahë ose jeni strukur në një fshikëz, mund ta konsideroni këtë sugjerim për të shpërthyer dhe le t’i lejoni njerëzit të shohin se sa person i mrekullueshëm jeni. Kjo është gjithashtu një kohë e shkëlqyer për të kristalizuar qëllimet tuaja dhe për të vendosur hapin tjetër në planin tuaj master.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ka diçka që po ndodh në krahë, ku nuk mund ta shihni plotësisht. Krahasimi i një Hëne të Re me fokus fillimin që krijon dyqanin në Shtëpinë tuaj të 12-të të Përfundimeve mund t’ju japë përqendrimin që ju nevojitet për të përfunduar çdo gjë. Mënyra më e mirë për të përdorur këtë energji do të ishte të hiqni çdo zakon toksik dhe të lini pas bagazhet e vjetra që nuk ju shërbejnë më. Në këtë mënyrë, në kohën kur të ndodhë Hëna e Plotë përkatëse, do të jeni në një mentalitet shumë më të mirë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju nuk keni nevojë të bëni gjithçka vetë, Peshq. Ka një fokus të madh në qarqet shoqërore në të cilat notoni, ndërsa Hëna e Re vendos në shtëpinë tuaj të 11-të të orientuar nga grupi, duke ju kujtuar se askush nuk është një ishull dhe se bashkëmoshatarët tuaj ndoshta kanë kurrizin tuaj. Nëse keni menduar t’i bashkoheni një lloj grupi ose organizate, tani është koha e përkryer për ta zyrtarizuar anëtarësimin tuaj. Ju do të ndjeni një ndjenjë të vërtetë përkatësie përpara se ta kuptoni.

Burimi: Tarot