Horoskopi ditor – 23 janar 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Dita juaj mund të fillojë në izolim, por të përfundojë në shoqëri dhe shoqëri. Në fillim, mund të ndiheni sikur nuk jeni gati të kaloni kohë me grupin, duke preferuar kompaninë tuaj ose komunikimin kokë më kokë. Lejoni vetes të ngroheni me ritmin tuaj – ndoshta më vonë mund të arrini kontaktin me të dashurit tuaj, ndoshta në një festë ose një darkë në komunitet. Këto biseda dhe të qeshura mund t’ju shërojnë vërtet shpirtin, ndaj mos kini frikë nga lidhjet që mund të krijoni.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Disa njohje mund të vijnë tani në rrugën tuaj. Ju mund të ndiheni sikur kontributet tuaja po kalojnë pa u vënë re nga njerëzit që dëshironi të bëni përshtypje, edhe pse keni bërë më të mirën. Fatmirësisht, universi po u kujton të tjerëve të shtrihen dhe t’ju thonë se janë mirënjohës për ju dhe gjithçka që bëni, kështu që nuk duhet t’ju mungojë admirimi për shumë më gjatë. Duke ditur se të tjerët po shohin punën tuaj të palodhur mund të çojë në një ndjenjë më të fortë të komunitetit, ndaj ndjeni dashurinë!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Të menduarit jashtë kutisë është forca juaj për momentin, Binjakët. Të tjerët të përfshirë në planifikimin e diçkaje mund të mos kenë të njëjtin vizion të gjerë që keni ju, por nuk duhet ta lini veten të pengoheni nga ndonjë frikë në lidhje me mënyrën se si ata do të reagojnë ndaj ideve tuaja – veçanërisht ato më të çuditshmet. Lëreni hyrjen emocionale të Hënës në shtëpinë tuaj të 10-të publike t’ju japë kurajë për të treguar atë që keni në mendje! Të kesh një këndvështrim të ndryshëm për jetën mund të shpërblehet në mënyra të mëdha.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një partneritet për të cilin nuk ishe i sigurt mund të jetë disa momente nga zbulimi i përfitimeve të tij. Pavarësisht se pse keni investuar kohën dhe energjinë tuaj te dikë, qoftë për arsye biznesi apo personale, ai ka të ngjarë të ketë investuar tek ju në këmbim. Është e mundur që kjo besnikëri ndaj njëri-tjetrit është gjithçka që duhet t’ju lidh aktualisht. Kujdesuni për një surprizë pozitive që shton financat tuaja ose rrit ndjenjën tuaj të sigurisë në një mënyrë që riafirmon këtë lidhje. Kini besim në proces.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një marrëdhënie e dobishme mund të lulëzojë për ju në këtë kohë. Ju mund të mos keni qenë të sigurt se ku keni qëndruar me dikë në jetën tuaj, por disa biseda dhe ndërveprime të shëndetshme mes jush duhet të pastrojnë çdo konfuzion që keni ndjerë. Është gjithashtu e mundur që ata të shfaqin interes më të madh për ju, qoftë në një mënyrë miqësore apo romantike. Pavarësisht nga lloji i lidhjes që ju të dy keni, ajo mund të forcohet mjaft nga kjo. Ju mund të keni bërë një mik të ri përgjithmonë!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund t’i zgjidhni problemet tuaja me një bashkëmoshatar të vështirë sot. Ndonëse mund të mos jeni fansi i tyre më i madh, dhe anasjelltas, ata janë ende një person, dhe mund t’ju duhet të ndreqëni ura me ta. Ky është ndoshta një bashkëpunëtor ose një person tjetër që e shihni rregullisht dhe ndoshta nuk ia vlen të keni mosmarrëveshje mes jush. Bëjuni të ditur se jeni gati të fshini fletën dhe të filloni përsëri – mund të vazhdoni për sa kohë që ata bëjnë të njëjtën gjë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një lidhje e re me dikë mund të fillojë e lëkundur. Koordinimi delikat i Hënës me Saturnin e rezervuar mund t’ju kishte lënë në mëdyshje, pa dëshirë për t’u hapur me njerëz të rinj si ju zakonisht. Për fat të mirë, me kalimin e kohës, akulli duhet të thyhet – mund të zbuloni se keni interesa dhe hobi të papritura të përbashkëta me këtë person! Lejojini vetes të ngroheni natyrshëm me ta, në mënyrë që të filloni të argëtoheni realisht dhe mos e zbritni dikë vetëm sepse përshtypja e tij e parë nuk ju kapi.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Afrimi me familjen ose shokët e dhomës aktualisht është i mundur. Fillimisht mund t’ju duhet kohë vetëm dhe izolim për të përballuar ditën, por pasi të keni kaluar pak kohë duke reflektuar, kërkoni mundësi për të ndarë histori dhe për të kënaqur anën tuaj argëtuese me njerëzit më të afërt. Ndoshta do të jetë një ndryshim i mirëpritur nga kaosi i jetës së rregullt – të heqësh dorë nga çdo stres që dëshiron të të ndjekë në shtëpi duhet të ndihet si një peshë nga supet tuaja. Kënaqu!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një udhëtim i shkurtër mund t’ju frymëzojë të përmirësoni stilin e jetës tuaj sot. Ju mund të mos prisni të bëni ose të shihni shumë ndërsa jeni jashtë, por diçka ose dikush mund t’ju tërheqë vëmendjen dhe t’ju çojë në një mundësi pozitive financiare. Bollëku për ju mund të gjendet jashtë pragut tuaj – jo domosdoshmërisht larg, por jo brenda shtëpisë tuaj. Ndiqni intuitën tuaj në vend të listës suaj të kontrollit dhe sigurohuni që të flisni kur shihni diçka që ju tërheq interesin.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Pasiguria mund të forcohet në siguri, edhe nëse duket e pamundur. Ndërsa mund të shqetësoheni se nuk jeni i përshtatshëm për një karrierë ose lidhje tjetër, merrni parasysh të vendosni veten atje gjithsesi dhe të shihni nëse mund të jeni të suksesshëm. Ka të ngjarë të kapërceni çdo shqetësim për aq kohë sa për t’i dhënë maksimumin tuaj dhe mund të keni më shumë fat se sa do të mendonit kur bëhet fjalë për simpatikën e njerëzve të tjerë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ajo që fillon si një dëshirë për vetmi mund të kthehet në qendër të krijimtarisë. Mund të mos jetë nga dizajni juaj që po kaloni kohë vetëm, por mund të jetë një tërheqje e mirëpritur nga biznesi i rregullt i jetës. Ju nuk keni për qëllim t’i jepni të gjithë energjinë tuaj njerëzve të tjerë – ju duhet të kurseni disa për veten tuaj, në mënyrë që të mund të shfaqni atë që është e rëndësishme për ju. Forca juaj krijuese mund të fillojë në çdo moment, ndaj jepini vetes hapësirë për t’i bërë ëndrrat tuaja realitet!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Frika dhe entuziazmi nuk janë aq të ndryshme sa duken. Ju mund të keni pasur frikë nga një ngjarje e ardhshme, por ndërsa Hëna qetësuese hyn në shenjën tuaj, ajo bën çmos për të qetësuar ankthet tuaja. Mund të jetë se keni qenë të shqetësuar se nuk do të kishit përvojë të mjaftueshme ose nuk do të dinit gjërat e duhura për të thënë, por në vend që t’i nënshtroheni sindromës mashtruese dhe të bindni veten se nuk mund të kontribuoni, mund të jeni dikush që mbështet të tjerët përmes fjalëve dhe veprimeve tuaja. Është e vështirë të gabosh me mirësinë e vërtetë.

Burimi: Tarot