Horoskopi ditor – 23 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Shumë mund të ndodhë shumë shpejt tani. Dita mund të duket si një vorbull e shpejtë ndërsa e kaloni, por për fat, gjërat duhet të bien në vendin tuaj pa shumë përpjekje nga ana juaj. Ju jeni më në gjendje t’i zgjidhni problemet shpejt, t’i komunikoni ndjenjat tuaja në një mënyrë që të ketë kuptim për të tjerët dhe të tregtoni veten te njerëzit që jeni të interesuar t’u bëni përshtypje. Vetëm sigurohuni që të mos jeni aq të fokusuar për t’u bërë përshtypje të tjerëve saqë besimi juaj të kthehet në mendjemadhësi!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Intuita juaj mund të jetë në zjarr sot. Ju mund të keni paramendime të shumta që përfundojnë duke u realizuar, ose mund të përfundoni në vendin e duhur në kohën e duhur. Dita mund të duket krejtësisht magjepsëse, pasi të tjerët mund t’ju thonë se keni thënë pikërisht atë që ata shpresonin të thoni. Tani mund të jetë gjithashtu një kohë e mirë për të investuar ose për të parë blerjen e pronës, pasi situata juaj ideale financiare dhe jeta në shtëpi mund të jenë më të lehta për t’u shfaqur nën këtë energji.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Njerëz të tjerë mund të shfaqen për ju në mënyrat e duhura. Ju mund të jeni ulur në shtëpi duke shpresuar se një mik do t’ju ftojë ose do t’ju thërrasë, pastaj boom! Dikush bën pikërisht këtë. Njerëzit më në fund janë në gjendje të plotësojnë nevojat tuaja emocionale dhe ju mund të vini re se ata janë përgjithësisht më të hapur me ju sesa zakonisht. Përfitoni nga kjo kohë për të njohur më mirë njerëzit, pasi ata ka të ngjarë të jenë në sjelljen e tyre më të mirë, përveç mburrjeve të herëpashershme.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Situata juaj e karrierës mund të marrë një kthesë për mirë në çdo moment. Mbani një sy për një ndryshim pozitiv në vendin tuaj të punës ose me reputacionin tuaj, sepse mund të mos e keni kuptuar që gjërat mund të ndryshojnë kaq shpejt në favorin tuaj. Tani që kjo ka ndodhur, rruga në të cilën jeni në jetë ndoshta ndihet shumë më emocionuese. Trajtimi i këtij udhëtimi të ri mund të jetë njëkohësisht nervoz dhe gjallërues, por ju e keni këtë! Mos hezitoni të dilni atje.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mendja juaj mund të jetë e lidhur me suksesin tuaj, ndërsa zemra juaj është në suksesin e dikujt tjetër. Ju mund të arrini fitore të ndryshme në të njëjtën kohë dhe nuk jeni të sigurt se kë të festoni së pari. Në vend që të përpiqeni ta bëni atë një konkurs, thjesht festoni së bashku! Ju jeni në skuadrat e njëri-tjetrit dhe kur nderoni njëri-tjetrin pa penguar egon e askujt, të dy mund të kaloni një kohë të mirë. Ngritja ose mburrja e vetme nuk do të jetë aq e kënaqshme sa të përgëzosh dikë dhe t’i lejosh ata të të duartrokasin.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Transformimet pozitive mund t’ju frymëzojnë të jeni më të sigurt. Ju mund të keni thyer së fundmi një zakon të keq ose të keni mësuar një aftësi të re dhe tani po ndjeni përfitimet e punës suaj të palodhur. Festoni veten që keni zgjedhur me vetëdije të përmirësoni cilësinë e jetës tuaj, sado e vogël qoftë, dhe lëreni këtë ndjenjë të shkëlqejë përmes mënyrës se si e mbani veten. Kjo ka të ngjarë të ketë një efekt domino duke tërhequr njerëz që kanë të njëjtat qëllime si ju dhe duke ju ndihmuar të vazhdoni të bëni zgjedhje të mira së bashku.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Mund të duket sikur qendra e vëmendjes po ju ndjek sot. Ju mund të jeni dikush që nuk ka nevojë për vëmendjen që të jetë mbi ju gjatë gjithë kohës, por ndoshta nuk e keni problem të merrni më shumë se normalja. Njerëz të tjerë mund të gravitojnë drejt jush si magnet, njerëz që ju i njihni dhe nuk i njihni njësoj. Kjo do të ishte një kohë pozitive për të planifikuar një datë ose një intervistë pune, pasi jeni më në gjendje të lini një përshtypje të parë të mirë te të tjerët. Vazhdo, magjepsi të gjithë!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Rritja juaj tani mund të çojë në rritjen e besimit. Ju mund të keni qenë duke e përmirësuar veten për një kohë, duke u përpjekur të ndryshoni si mentalitetin ashtu edhe jetën tuaj për mirë. Njerëzit në jetën tuaj mund të kenë vënë re ndryshimet pozitive tek ju! Ata ka të ngjarë të duan t’ju japin një shans të parë ose të dytë, nëse ata kanë qenë gjithmonë të mbyllur për ju ose edhe nëse i keni zhgënjyer një herë më parë. Mos i merrni si të mirëqena mundësitë që po ju jepen.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Marrëdhëniet mund të thellohen gjatë ditës. Lloji i saktë i lidhjes nuk ka rëndësi, gjëja e rëndësishme është që ju dëshironi të arrini këtë thellësi të re besimi dhe komunikimi me dikë. Mund të duket sikur po hapen dyert, duke ju inkurajuar ju dhe të dashurin tuaj të ndani emocione të pambrojtura me njëri-tjetrin. Kur e trajtoni njëri-tjetrin me respekt, mund të lidheni në mënyra që dikur dukeshin të paarritshme, duke krijuar një lidhje jashtëzakonisht të fortë mes jush.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Zona juaj e rehatisë mund të zgjerohet për momentin. Kjo mund të nënkuptojë të punoni për ta bërë hapësirën tuaj të jetesës më mikpritëse, apo edhe të filloni procesin e lëvizjes në një vend më të bukur se vendi ku jetoni aktualisht. Qoftë në një mënyrë të madhe apo të vogël, shijoni përmirësimet në shtëpinë tuaj dhe jepini vetes një goditje pas shpine në gërmimet tuaja të reja pasi gjithçka të jetë vendosur. Festimi me të dashurit mund të jetë mënyra e përsosur për të pushuar në hapësirën tuaj të freskët të jetesës!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Komunikimi i përmirësuar mund të bëjë një ndryshim të madh në jetën tuaj aktuale. Nëse jeni duke folur më shumë për veten tuaj ose duke gjetur një mënyrë për t’u bashkuar në mënyrë harmonike me njerëzit përreth jush, më në fund mund ta përdorni sinqerisht zërin tuaj për ta bërë jetën tuaj më të lehtë. Mund të ishte e vështirë të gjeje mënyrën më të mirë për të shprehur se si ndiheshe më parë, por tani, fjalët duket se rrjedhin në rendin e duhur. Përdoreni këtë kohë për të ndarë atë që nuk keni mundur të bëni në të kaluarën.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Shqetësimet monetare mund të marrin një kthesë për mirë në këtë kohë. Blloqet e bollëkut tuaj mund të fillojnë të prishen në mënyra që nuk i kishit parashikuar dhe mund të jeni në një pozicion më të mirë për të përmirësuar situatën tuaj financiare përmes negocimit të ngritjeve ose shpërblimeve. Besimi ka të ngjarë të jetë një faktor, kështu që mos lejoni që t’ju shohin të djersitur nëse jeni nervoz për të kërkuar atë rritje të pagës! Vlera juaj ka të ngjarë të jetë më e madhe se sa mendoni, prandaj besoni vetes dhe përqendrohuni në përcjelljen e mesazhit tuaj.

Burimi: Tarot