Horoskopi ditor – 23 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Realiteti juaj mund të kthehet në diçka shumë më fantastike sot. Mërkuri në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm është duke bashkuar Neptunin e mbinatyrshëm në të njëjtin sektor, duke marrë detaje me definicion të lartë dhe duke i transformuar ato në bojëra uji magjike. Ky është një moment shumë kreativ, kështu që edhe nëse nuk mendoni se keni një kockë artistike në trupin tuaj, merrni parasysh të merrni pak kohë për të bërë shkrepje ose për të shkruar në një ditar dhe shikoni se çfarë del – mund të ketë më shumë se disa gurë të çmuar të fshehur.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Njerëzit mund të sjellin në rrugën tuaj disa momente shumë interesante, por mjaft konfuze. Lajmëtari Mërkuri po rreshtohet në të njëjtën shkallë si Neptuni i turbullt në Shtëpinë tuaj të 11 të Miqësisë dhe Komunikimeve Globale, duke përzier dëshirën për t’u shoqëruar me dëshirën për të ndjekur intuitën tuaj, kudo që mund të çojë ajo. Neptuni ndonjëherë mund të krijojë iluzione, kështu që do të ishte mirë të jeni shumë të qartë në çdo bisedë që mund të keni. Mungesa e transparencës mund të sjellë konfuzion me njerëzit përreth jush!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Përparimi sot mund të duket si një hap përpara i ndjekur nga anashkalime dhe qarqe konfuze. Mërkuri po krijon një lidhje të madhe me Neptunin në sektorin tuaj të karrierës, duke e bërë tepër të vështirë të shikoni të gjithë problemin – veçanërisht kur bëhet fjalë për çështje profesionale. Nëse çdo plan i zbatueshëm duket se avullohet menjëherë para syve tuaj, mos u shqetësoni! Vetëm bëni çmos për të pastruar çdo ide të tepërt ose të padobishme tani, në mënyrë që të mund të fokusoheni në zgjidhje konkrete nën qiej më të pastër.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mërkuri dhe Neptuni rreshtohen në të njëjtën shkallë në Shtëpinë tuaj të 9 të Besimeve të Larta, duke ju ekspozuar ndaj gjithë magjisë atje në botë. Fatkeqësisht, çfarëdo që të vini në sy mund të rezultojë të jetë një mirazh, që do të zhduket në ajër në momentin që përpiqeni ta arrini atë. Fantazimi është një gjë, por mos u mundoni të krijoni realitet nga asgjëja.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Leximi midis rreshtave mund të krijojë më shumë konfuzion sesa qartësi sot. Mërkuri në shtëpinë tuaj të 8 misterioze po përplaset me Neptunin me mjegull, duke i bërë edhe bisedat më tipike po aq konfuze sa një mesazh i koduar. Shmangni përpjekjet për të hyrë në thelbin e ndonjë çështjeje serioze, pasi ka të ngjarë të humbisni shenjën. Pavarësisht se sa mendoni se e dini se çfarë po ndodh, mund të habiteni në mënyrë të pakëndshme kur realiteti rezulton të jetë diçka tjetër nga ajo që kishit supozuar.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Përpjekja për të hyrë në të njëjtën faqe si dikush tjetër mund të jetë një detyrë e rëndë sot. Sundimtari juaj, Mërkuri, po takohet me Neptunin ëndërrimtar në Shtëpinë tuaj të 7 të Lidhjeve, duke fshehur partneritetet tuaja më të afërta nën një lente shumë të mjegullt. Dikush mund t’ju paraqesë një ofertë ose mundësi që duket praktikisht e përsosur, por e vërteta për të ardhur keq është se nëse diçka duket shumë e mirë për të qenë e vërtetë, atëherë ndoshta është! Bëni çmos për të shmangur nënshkrimin e ndonjë dokumenti për momentin.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Përpjekja për të kuptuar se çfarë saktësisht duhet të bëni, mund të jetë diçka e çuditshme sot. Mërkuri i shpërqendruar po sinkronizohet me Neptunin në sektorin tuaj të punës së përditshme, duke krijuar një mjegull mbi detyrat tuaja të zakonshme dhe duke e bërë pothuajse të pamundur të mbani mend se çfarë duhet të trajtohet dhe çfarë mund të lihet për më vonë. Përpiquni të merrni sa më shumë qartësi të jetë e mundur përpara se të zhyteni në ndonjë projekt – ju nuk dëshironi të humbni kohën tuaj me mashtrime të tepërta.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Jeta mund të ndihet më tepër si një film fantazi sot, megjithëse kjo do të nënvizohet nga fakti se filma të tillë rrallë kanë rrënjë në realitet. Mërkuri po vjen në një lidhje vezulluese me Neptunin fantastik në shtëpinë tuaj të 5 krijuese, duke i dhënë botës një lloj shkëlqimi të veçantë që mund t’ju bëjë të dëshironi t’i hapni zemrën kujtdo. Kjo është përgjithësisht mirë, por kini kujdes që të mos jepni shumë nga vetja! Humori juaj mund të jetë shumë i ndryshëm nesër.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Mund të jetë e pamundur të ngriheni nga shtrati sot në mëngjes – butoni i gjumit mund të duket shumë tërheqës. Mërkuri po përafrohet me Neptunin e turbullt në Shtëpinë tuaj të 4 të Shtëpisë dhe Themelet Emocionale, duke ju mbështjellë me një ngushëllues të madh me pupla dhe duke ulur disi energjitë tuaja. Ju mund të ndiheni më të ndjeshëm nën këtë dridhje, prandaj përpiquni të përmbaheni nga ndonjë ngjarje e madhe shoqërore ose detyrë e vështirë për momentin. Në vend të kësaj, bëni kujdesin për veten prioriteti juaj numër një.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Përpjekja për të sqaruar kuptimin tuaj përmes fjalëve mund të jetë po aq e vështirë sa të përpiqeni të flisni në një gjuhë krejtësisht të huaj në këtë kohë. Mërkuri po përzien energjinë e tij me Neptunin ëndërrimtar në sektorin tuaj të komunikimit, duke e bërë më të lehtë për të kuptuar qëllimin tuaj në mënyra më kreative, sesa duke përdorur metoda tradicionale. Konsideroni t’i lini bisedat e rëndësishme për një ditë tjetër! Ju – ose audienca juaj – mund të humbisni pikën nën këtë energji dhe do të ishte e mençur të shmangni grackat.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Çështjet aktuale financiare mund t’ju çojnë në disa vrima të çuditshme lepujsh ndërsa përpiqeni t’i kuptoni ato. Mërkuri dhe Neptuni po bashkohen në një lidhje të rrallë në sektorin tuaj të të ardhurave, duke përzier procesin e mendimit të Mërkurit me aftësinë e çuditshme të Neptunit për të krijuar një ajër konfuzioni kudo që shkoni. Nuk është keq të merrni një shkëndijë frymëzimi për një projekt të ri, por do të ishte e mençur ta linit idenë të piqet përpara se ta zbatoni atë. Humbja e pamjes së madhe do të ishte shumë e lehtë tani.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Është një nga ato ditët kur vështirë se mund të dallosh se cila rrugë është përpara. Mërkuri i djallëzuar po viziton shenjën tuaj në turneun e tij vjetor dhe gjatë ditës ai do të bashkojë Neptunin mistik në të njëjtin sektor. Rreshtimi i këtyre planetëve mund t’i kthejë mendimet dhe planet tuaja në iluzione të lëkundura dhe të paqarta, në vend të ndonjë gjëje të vendosur në gur. Jepini vetes leje për të ëndërruar me sy të hapur dhe për t’iu qasur çështjeve në mënyrë krijuese, sepse kërkimi i qartësisë së vërtetë do të jetë më i vështirë se zakonisht nën energjitë e tyre të mjegullta të kombinuara.

Burimi: Tarot