Horoskopi ditor – 23 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Njerëzit me të cilët lidheni do të kalojnë një transformim të madh. Plutoni po hyn në Shtëpinë tuaj të 11-të të Grupeve Sociale për herë të parë në shekuj, duke ju vendosur për një ndryshim të madh që mund të ndryshojë plotësisht mënyrën se si identifikoheni dhe ndërveproni me njerëzit me të cilët jeni rrethuar. Ky nuk do të jetë një ndryshim brenda natës – do të jetë në fuqi për gati dy dekada, por ju nuk do të jeni në gjendje të luftoni baticat e përgjithshme. Plutoni është shumë i fuqishëm për këtë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ambiciet tuaja po ndryshojnë, megjithëse mund të mos e kuptoni menjëherë. Plutoni, planeti i transformimit, hyn në Shtëpinë tuaj të 10-të të Karrierës pas një pritjeje prej mbi dyqind vjetësh. Ky është vetëm fillimi i një tranziti afatgjatë që do t’ju shohë duke u vendosur në mënyra të reja dhe të fuqishme, por herë pas here mund të tundoheni t’i largoni njerëzit nga rruga për ta bërë këtë. Përpiquni të shmangni vrapimin e askujt në garën tuaj drejt majës.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Horizonti mund të fillojë të duket rrënjësisht i ndryshëm sa herë që e shikoni. Shtëpia juaj e 9-të e Zgjerimit po shkëlqen ndërsa Plutoni alkimik mbërrin për herë të parë që nga shekulli i 18-të, duke ju dhënë një shans të paparë më parë për një ndryshim mbresëlënës paradigme. Mos u tronditni nëse dëshira juaj për të udhëtuar ose eksploruar bëhet më shumë një nevojë sesa një dëshirë. Ju po merrni një shtytje kozmike për të dalë në botë dhe për të zbuluar atë që ju pret. Ka më shumë nga sa mund të imagjinoni ndonjëherë!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dëshira juaj për siguri po merr një nivel të ri rëndësie. Plutoni po hidhet në Shtëpinë tuaj të 8-të të Burimeve të Përbashkëta, gjë që nuk ka ndodhur për rreth dyqind vjet. Duke qenë se Plutoni është një planet shumë mbrojtës, në këtë sektor, ju mund të ndjeni nevojën për të luftuar për çdo gjë që e shihni si “të tuajën”. Ju lejohet të jeni të kujdesshëm rreth asaj se sa jepni ose lejoni të tjerët t’ju marrin, por kini kujdes që të mos bëheni tepër dyshues për motivet e të tjerëve, ose mund të prishni marrëdhënie të rëndësishme.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Marrëdhëniet tuaja po pësojnë një ndryshim të madh. Plutoni po transformon Shtëpinë tuaj të 7-të të Partneriteteve, që është hera e parë që e bën këtë që nga vitet 1700, dhe do të jetë këtu për dy dekadat e ardhshme! Kjo energji mund t’ju bëjë t’i shihni lidhjet tuaja më të afërta me një dozë shtesë intensiteti, por ndërsa është e rëndësishme t’i vlerësoni njerëzit dhe t’u tregoni atyre, sigurohuni që të mos e teproni. Plutoni mund të tërheqë njerëzit, por intensiteti i tij gjithashtu mund t’i fikë ata nëse nuk kontrollohen.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mendimi për të lënë dikë të vijë mes jush dhe për të jetuar jetën tuaj më të mirë është për të qeshur, Virgjëreshë. Me Plutonin e fuqishëm që hyn sot në Shtëpinë tuaj të 6-të të Shëndetit, duke u bërë versioni juaj më i mirë mund të kthehet në prioritetin tuaj numër një. Njerëz të tjerë mund të habiten se sa larg jeni të gatshëm të shkoni në emër të mirëqenies, por ky nuk është problemi juaj. Problemi i vetëm për ju është potencialisht teproni, ndaj mos e ndëshkoni veten për të parë rezultate.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të vini re se një pjesë e juaja dëshiron më shumë se zakonisht në qendër të vëmendjes. Plutoni, një planet i fuqishëm pavarësisht distancës së tij, po hyn sot në Shtëpinë tuaj të 5-të të Kreativitetit, ku do të orbitojë për njëzet e një vitet e ardhshme. Plutoni nxjerr në pah dëshirat dhe intensitetet më të thella të një personi, dhe duke bërë këtë, ofron një shans për transformim. Kur e vendosni veten atje dhe shfaqni talentet tuaja, do të jeni në gjendje të zmadhoni veten dhe të bëheni personi që duhet të jeni. Mos u fsheh!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Përkufizimi juaj për familjen mund të mos zbatohet më aq plotësisht sa dikur. Sundimtari juaj, Plutoni alkimik, po rrotullohet në shtëpinë tuaj të 4-të të themeleve, duke filluar një tranzit afatgjatë që mund të mbikëqyrë ndryshime të mëdha në jetën tuaj shtëpiake. Kjo mund të reflektohet në strukturat fizike në të cilat banoni, ose në marrëdhëniet tuaja me mishin dhe gjakun tuaj, por mund të jeni të sigurt se do të ketë disa lloj rregullimesh nën çatinë tuaj. Dhimbjet në rritje janë një pjesë e natyrshme e jetës.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Fjalët mund të jenë mjete të dobishme, por ato gjithashtu mund të jenë armë të dëmshme nëse përdoren me qëllim të rrezikshëm. Plutoni intensiv rrëshqet në Shtëpinë tuaj të 3-të të Komunikimeve pas mjaft pritjes dhe me ardhjen e tij, mund të vëreni se gjuha juaj bëhet pak më e mprehtë. Është e rëndësishme të kuptoni vlerën e të shprehurit verbalisht – qoftë vetë ose me të tjerët. Shpjegimi i ideve tuaja është një mënyrë e fuqishme për të transformuar jetën tuaj duke i shfaqur ato, por kjo fuqi duhet të përdoret me përgjegjësi.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Fitimi i parave nuk duhet të jetë gjëja më e rëndësishme në botë, por kjo nuk do të thotë se gjetja e ndjenjës suaj të sigurisë është gjithashtu e parëndësishme. Powerhouse Pluto po hyn në Shtëpinë tuaj të 2-të të Pasurisë Materiale për herë të parë që nga fundi i viteve 1700, duke shënuar fillimin e një turneu të gjatë që do t’ju bëjë të vendosni më shumë theks në marrjen e vlerës së parave tuaja. Gjatë këtij tranziti të zgjatur, ju mund të rrisni seriozisht vlerën tuaj neto, por mos e bëni këtë në kurriz të mirëqenies së dikujt (duke përfshirë edhe tuajën).

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Po ju jepet një mundësi jashtëzakonisht e rrallë që do të mbetet e hapur për mjaft kohë. Plutoni po arrin në shenjën tuaj për herë të parë në kujtesën e gjallë dhe do të qëndrojë këtu për dekadat e ardhshme. Plutoni ju kërkon të bëheni një version më i mirë i vetes tuaj duke u përballur me anët më të errëta të jetës suaj, kështu që ndërsa mund të ndiheni herë pas here të trembur, ky është një kujtesë se keni gjithçka që ju nevojitet për të përballuar me sukses çdo sprovë dhe mundim. Ju mund të jeni heroi juaj!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të punosh me lëndimet ose sjelljet toksike të së kaluarës nuk është një proces brenda natës, por kjo nuk do të thotë se nuk ia vlen. Plutoni me ndjenjë të thellë po hyn sot në Shtëpinë tuaj të 12-të të Çlirimit, duke ju shoqëruar në një udhëtim afatgjatë të përpunimit të dramës dhe bagazheve të vjetra në mënyrë që të ecni përpara drejt pamjeve të reja. Puna nuk do të jetë gjithmonë e lehtë, por rezultatet përfundimtare duhet të jenë mjaft domethënëse. Mos lejoni që ideja për t’ju rrëmbyer një lopë metaforike me brez, të qëndroni në një situatë negative ku jeni të pakënaqur.

Burimi: Tarot