Horoskopi ditor – 23 tetor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Nëse puna juaj ka të bëjë me paratë, sot do të jeni të zënë duke numëruar pasuritë tuaja! Kërkoni shumëllojshmëri dhe mund ta gjeni ditën tuaj të mbushur me buzëqeshje.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Ka të ngjarë të jeni mendërisht vigjilent sot. Kreativiteti do të kalojë nëpër venat tuaja pavarësisht se çfarë përpiqeni të bëni. Ju mund të merreni me arte interpretuese, dizajn, grafikë ose efekte speciale.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Pamja juaj fizike dhe qëndrimi personal do të shohin një përmirësim të dukshëm sot. Jju do të ngjiteni në tabelën e popullaritetit midis kolegëve, miqve dhe anëtarëve të gjinisë së kundërt. Do t’i mbani njerëzit nën magjepsjen tuaj me zgjuarsinë dhe mençurinë tuaj si në vendin e punës ashtu edhe në mbledhjet shoqërore. Romanca është gjithashtu në ajër.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Ju do të godisni në departamentin e krijimtarisë. Edhe kolegët tuaj mund të futen dhe do t’ju japin ide të reja për ta bërë punën tuaj më të mirë. Ata që kërkojnë një punë të re do ta kalojnë intervistën dhe do ta pastrojnë procesin e përzgjedhjes.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Bilanci karmik dikton një shpërndarje të barabartë të gëzimit dhe pikëllimit. Pra, nëse dita juaj sot duket e zymtë dhe dëshpëruese, jini të sigurt, mbrëmja juaj do të jetë edhe më freskuese dhe emocionuese. Rrethojeni veten me familjen dhe miqtë, pasi do të merrni trajtim mbretëror prej tyre. Vetëm mos harroni se kënaqësia është e garantuar kur pritshmëritë nuk janë shumë të larta.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Mos lejoni që intoleranca të gjejë strehë tek ju sot. Në vend të kësaj, shanset janë që do të kërkoni të gjeni dashuri dhe vullnet të mirë mes atyre që ju rrethojnë. Qëndroni larg negativitetit pasi mund t’ju pengojë. Kini guximin t’u qëndroni bindjeve tuaja.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Drita, kamera dhe aksion! Jini të përgatitur pasi qendra e vëmendjes është e përqendruar tek ju në këtë ditë shumë motivuese dhe frymëzuese, duke ju mundësuar të tërhiqni lavdërime të shkëlqyera publike. Sot është një ditë inkurajuese për të vënë në lëvizje projekte novatore, veçanërisht për ata që dëshirojnë të jenë zotërinjtë e tyre dhe të nisin përmbushjen e ideve të vetëfinancuara. Ju mund të shihni se pozita juaj shoqërore ngrihet në lartësi të reja.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Ka shumë mundësi që sot të keni inat për natyrën dominuese dhe mbizotëruese të partnerit tuaj. Durimi ndoshta do të mbarojë. Por uluni së bashku dhe zgjidhni të gjitha përplasjet dhe grindjet e personalitetit duke pasur parasysh skemën më të madhe të gjërave.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

‘Nerd’ në ju do të dalë në plan të parë sot. Literatura fetare do t’ju tërheqë fantazinë. Ju zhyteni thellë në faqet e detektivëve, vrasjeve dhe fantashkencës. Përkundrazi, gjeni pak lehtësim duke dëgjuar muzikë qetësuese.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Shanset për të arritur sukses financiar janë të pakta, por megjithatë ato janë aty. Nëse vërtet dëshironi të përmirësoni bilancin e llogarisë suaj dhe të shlyeni të gjitha borxhet në rritje, përqendrohuni në atë që duhet bërë dhe kryeni pa vonesë. Do të argëtoheni më vonë gjatë ditës dhe do të kënaqeni me shoqërinë e të dashurve tuaj. Por do të keni kohë të lirë pavarësisht gjithë kësaj dhe do të josheni në shpenzime të panevojshme, veçanërisht në aktivitete rekreative. Shpenzoni paratë tuaja me maturi për të shmangur krizën financiare në të ardhmen.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Dita është taksuese. Ju mund të zbuloni se të tjerët kanë hedhur pjesën e tyre të punës mbi ju. Por ju nuk jeni nga ata që e pranoni humbjen dhe do ta përballoni sfidën në mënyrë të qartë. Ju do t’i tejkaloni kundërshtarët tuaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ndërsa dita juaj nuk ka gjasa të jetë shumë e kënaqshme, mbajtja e pritshmërive tuaja të ulëta do t’ju ndihmojë të zvogëloni zhgënjimin tuaj. Sidoqoftë, mbrëmja ka të ngjarë të jetë po aq freskuese sa dita juaj ishte dëshpëruese, me të gjitha shoqërimet në dispozicion për ju. Ju pret një festë e mrekullueshme me ushqim të mirë, verë dhe muzikë si shoqëri.

Burimi: Ganesha Speaks