Horoskopi ditor – 24 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një kënd tepër i veçantë i mendimeve tuaja mund të ofrojë njohuri aktuale. Për shkak të sekstilit të dobishëm midis Mërkurit në shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të dhe Neptunit mistik në shtëpinë tuaj të 12-të ëndërrimtare, ju keni fokusin dhe frymëzimin për të zbuluar mënyra të ndryshme – dhe më të mira – për të bërë gjërat. Mos u shqetësoni për kalimin e librit! Hapeni veten ndaj të pamundurës, duke ditur se diçka që dukej jashtë kësaj bote mund të bëhet një pjesë e madhe e realitetit tuaj. Kufiri nuk ekziston.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Njerëzit nga larg mund t’ju ofrojnë disa mundësi shumë të veçanta sot. Mendja juaj është kthyer nga jashtë ndërsa Mërkuri fluturon nëpër shtëpinë tuaj të shtrirë të 9-të, por zemra juaj mund të qëndrojë me rrethin tuaj shoqëror, ndërsa e bën Neptunin sextil në shtëpinë tuaj të 11-të të orientuar drejt grupit. Pavarësisht nëse janë miqtë tuaj ose ndoshta një organizatë ku jeni pjesë e rrjetit tuaj, rrjeti juaj mund t’ju japë mundësinë për ta transformuar jetën tuaj në diçka magjike. Jini të gatshëm t’i lini të tjerët të shohin dhe vlerësojnë atë që ju bën unik.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Fokusi i fuqishëm tani mund të jetë i juaji. Mërkuri i zgjuar, sundimtari juaj, duhet të falënderojë për këtë – ju jeni në gjendje t’i përdorni bekimet e tij në përdorim të veçantë pasi Mërkuri formon një aleancë me Neptunin imagjinar në shtëpinë tuaj të 10-të profesionale. Mendimi juaj i shpejtë mund të rezultojë që të keni mundësinë të shkëlqeni aty ku mund t’ju shohin shefat tuaj. Kushdo që është dëshmitar i talenteve tuaja, ndoshta do të jetë tepër i impresionuar me aftësitë tuaja. Bëjuni atyre të ditur se çfarë keni fshehur në mëngë!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një person me ndikim mund t’ju ndihmojë të zgjeroni horizontet tuaja sot. Të mirat e rëndësishme në jetën tuaj, platonike ose jo, po inkurajohen nga Mërkuri dhe seksi i Neptunit për të ndarë përvojat me ju. Me Mërkurin në sektorin tuaj të partneritetit dhe Neptunin në shtëpinë tuaj të 9-të aventureske, mund të dëshironi të rezervoni një udhëtim në çift, ndoshta me një mik të ngushtë aktual ose me dikë që vjen nga një sfond shumë i ndryshëm. Sa më shumë të festoni dallimet tuaja, aq më i suksesshëm mund të jeni.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ndryshimet më të vogla mund të çojnë në përmirësime të mëdha – nëse mbani një mendje të hapur. Mërkuri në shtëpinë tuaj të 6-të analitike po punon së bashku me Neptunin në shtëpinë tuaj të 8-të transformuese dhe së bashku ata po rrisin fuqinë tuaj mendore derisa të mund të merrni masën e gjithçkaje, nga detajet më të vogla deri te pamja më e gjerë nga sytë e shpendëve. Diçka që duket relativisht e thjeshtë në shikim të parë mund të korrë shpërblime të mëdha në fund, kështu që mos i injoroni pikat më të holla. Ata mund të mbajnë çelësat e suksesit tuaj.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një magji e pamohueshme po ndriçon jetën tuaj për momentin! Mërkuri në shtëpinë tuaj të 5-të pasionante po përqafon Neptunin në shtëpinë tuaj të 7-të të marrëdhënieve për një sextil të dashur, duke sjellë disa momente shumë të veçanta në derën tuaj. Para jush mund të shfaqet dikush që të duket sikur ka dalë menjëherë nga një përrallë, ose ndoshta jeni ju ai që duket se keni rënë në një vrimë lepuri dhe e keni gjetur veten në Botën e Çudirave.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Është e rëndësishme të mbani mend se keni gjithë kohën që ju nevojitet. Ekziston një lidhje e dobishme midis Mërkurit në sektorin tuaj të ndjenjave dhe Neptunit në sektorin tuaj të punës, dhe së bashku ata po bëjnë çmos për të qetësuar nervat tuaja dhe për të qetësuar çdo pendë të lëmuar. Nëse jeni ndjerë të nxituar kohët e fundit, ose sikur të gjithë presin gjithçka nga ju, sigurohuni që ta largoni atë dhe të kujdeseni për nevojat tuaja me ritmin tuaj. Çdo gjë tjetër mund të presë tani për tani.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ndershmëria shpërblehet nga universi – edhe më shumë se zakonisht. Mërkuri po kalon nëpër sektorin tuaj të komunikimit, duke ju dhënë shumë gjëra për të menduar dhe kur të vrapojë me Neptunin në shtëpinë tuaj të 5-të krijuese, do të jetë e pamundur t’i mbani mendimet tuaja për vete. Përpiquni të gjeni dalje pozitive dhe kreative ku ju dhe idetë tuaja mund të shkëlqeni përpara dhe në qendër, sepse keni shumë për të ofruar. Gjëja më e keqe që mund të bëni tani do të ishte të mbylleni veten.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dikush afër jush mund t’ju ofrojë një ndihmë shumë shpejt. Konkretisht, një i afërm ose shoku i dhomës mund t’ju ofrojë mbështetje financiare kur ju nevojitet më shumë. Ju keni Merkurin dhe Neptunin për t’i falënderuar për këtë, pasi planeti lajmëtar rrit Neptunin e turbullt në Shtëpinë tuaj të 4-të të Familjes. Ju mund të mos dëshironi të pranoni bamirësinë e askujt, por është në rregull t’i lini ata të kontribuojnë. Nëse vërtet nuk jeni të kënaqur me këtë, ndoshta në vend të kësaj ata mund t’ju japin një ide të mrekullueshme në lidhje me mënyrat për të fituar para.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Jeta mund të marrë disa kthesa shumë interesante. Ju jeni në krye të lojës suaj, ndërsa Merkuri i mprehtë udhëton në shenjën tuaj, duke ju dhënë një goditje shtesë gjenialiteti që do t’ju vijë në ndihmë si Mërkuri sekstil Neptun në sektorin e komunitetit tuaj lokal. Neptuni mund të krijojë pak konfuzion kudo që të shkojë, kështu që rruga juaj normale mund të mos jetë aq e përcaktuar qartë si zakonisht. Ju mund ta kaloni këtë duke gjarpëruar pa shtyrë në asnjë drejtim. Ju duhet të përfundoni diku të kënaqshme.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mbajtja e syve mbi topin aktualisht mund të jetë pak e vështirë. Mërkuri në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm po hedh një mjegull mbi realitetin dhe lidhja e tij me Neptunin mistik në sektorin tuaj të të ardhurave mund ta bëjë shumë të lehtë humbjen e gjurmëve të fakteve, veçanërisht kur bëhet fjalë për para. Shpenzimet e tepërta mund të ndodhin atëherë kur nuk e prisni, prandaj kushtojini vëmendje portofolit tuaj. Nëse shihni diçka me shkëlqim, prisni disa ditë për t’u siguruar që e dëshironi akoma.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të keni një rrjet të madh mbështetës në dispozicion në këtë moment. Ka të ngjarë që njerëzit të dalin tufa për t’ju mbështetur si lajmëtar Mërkuri në bisedat tuaja të Shtëpisë së 11-të të Miqësisë me Neptunin në shenjën tuaj. Edhe nëse nuk ka shumë të tjerë përreth, ata që janë në këndin tuaj duhet të jenë aty për një kohë të gjatë. Konsideroni të ftoni miqtë tuaj më të mirë për një natë argëtimi, ose ndoshta t’i mikpritni ata për të treguar vlerësimin tuaj. Ndjenja praktikisht është e garantuar të jetë e ndërsjellë.

Burimi: Tarot