Horoskopi ditor – 24 janar 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Frustrimet e krijuara nga keqkomunikimi dhe konfuzioni mund të vijnë pa paralajmërim. Ju mund të përpiqeni të bëni një emër për veten tuaj ose të çoni përpara karrierën tuaj dhe pengesat me të cilat hasni për shkak të mungesës së shtrirjes ose burimeve mund t’ju kenë bërë të shqetësoheni se nuk ka rrugë që vërtet të çojnë drejt qëllimit tuaj. Fatmirësisht, dikush me të cilin ndiheni të sigurt mund të ringjallë shpresat dhe ëndrrat tuaja, duke i bërë ato të mundshme përsëri me ndihmën e tyre. Nëse të ofrojnë dorën, merre.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mosmarrëveshjet me miqtë janë shumë të mundshme. Mund t’ju bëjnë të ndiheni të pasigurt ose të fyer nga dikush në grupin tuaj të miqve – edhe nëse ata nuk do të donin, ju mund të ndiheni sikur duhet t’i korrigjoni ata. Mund të jetë e vështirë të vëmë në dukje kur miqtë tanë lëndojnë ndjenjat tona, por kjo ndihmon për të shmangur pakënaqësinë në të ardhmen. Ata ka të ngjarë t’i përgjigjen pozitivisht kësaj duke u përkushtuar për të qenë një mik më i mirë në të ardhmen. Miqtë duhet të jenë të sinqertë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Frustrimi mund të nxjerrë në pah një anë tjetër tuajën sot. Mund ta gjeni veten të vluar, por sado i fortë të jetë inati juaj, mos u dorëzo! Gjasat janë që shfaqja e acarimit tuaj do të çojë në më shumë acarim dhe mund të ketë njerëz që ju duhet t’i bëni përshtypje me aftësinë tuaj për të qëndruar të ftohtë. Mbajtja e qetësisë nën presion mund t’u tregojë të tjerëve aftësinë tuaj për të qenë një udhëheqës i arsyeshëm – dhe madje të hapë dyert për ju në të ardhmen.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Vështrime të reja befasuese mund të jenë më shumë irrituese sesa të dobishme. Kur besoni se po ndiqni udhëzimet e sakta, por mund të hasni rregulla të ndryshme që ju bëjnë të filloni nga e para, menjëherë në shesh. Është e bezdisshme të ndihesh sikur ke humbur kohë, por në realitet, lejimi i të tjerëve për t’ju ndihmuar të gjeni mënyrën e duhur për të bërë këtë përpjekje mund t’i shpejtojë gjërat dhe të shtojë edhe miq në listën tuaj. Mos jini shumë krenarë për ta pranuar atë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Kaosi mund të mbretërojë mbi ngjarjet ose projektet e grupit aktual. Jini të kujdesshëm ndaj situatave ku kaq shumë njerëz përpiqen të kapin anijen saqë ajo përfundon duke rrotulluar në rrathë. Përpjekja për të shkuar në çdo drejtim në të njëjtën kohë nuk do të çojë askund shpejt. Organizimi me një sistem që funksionon për të gjithë ju mund të jetë sfidues në fillim, por pasi të jeni të gjithë në brazdë dhe të njihni rolet tuaja, gjërat duhet të fillojnë të rriten shpejt. Të gjithë për një dhe një për të gjithë!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Shoqëria që po mbani mund t’ju vërë në siklet në çdo moment. Nga mendimet me të cilat nuk jeni dakord deri tek tendencat e vrazhda, këto zakone të tyre mund të shfaqen publikisht në një mënyrë që reflekton keq edhe për ju. Për fat të mirë, ju mund të rikuperoni dhe të ngriheni për veten tuaj duke e shtyrë me mirësjellje, por me vendosmëri kundër vrazhdësisë së tyre. Kjo gjithashtu duhet t’ju ndihmojë të kuptoni atë që nuk dëshironi nga një mik apo një shok. Njohja e vetes ju lejon të shmangni lejimin e njerëzve të gabuar për të ecur përpara.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Mungesa e organizimit mund të krijojë probleme për ju për momentin. Pavarësisht nëse jeni duke punuar për një projekt urgjent dhe jetik ose duke u përgatitur për një udhëtim të madh, mospërgatitja ka të ngjarë t’ju bëjë të përpiqeni të siguroheni që gjithçka të përparojë në mënyrën që keni dashur. Pas kësaj lëvizjeje të çmendur, mund të dëshironi të kërkoni mënyra për t’u siguruar që nuk do ta bëni më kurrë këtë – merrni parasysh marrjen e disa këshillave dhe trukeve nga njerëzit e tjerë. Sa më pak stres, aq më mirë!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Reagimet dramatike mund të çojnë në rivlerësimin e marrëdhënieve. Një mik ose partner i ngushtë mund të ndezë konfrontime tani, në një situatë ku prisni paqe dhe qetësi. Shpërthimi i tyre mund të sjellë nevojën për njëfarë kontrolli të dëmit – merrni parasysh të flisni me ta për atë që bëni dhe nuk e konsideroni të pranueshme për sa i përket argumenteve ose diskutimeve të zjarrta. Duke folur me ta me qetësi për kufijtë tuaj dhe mënyrën se si dëshironi që problemet të adresohen, mund t’ju ndihmojë të shmangni shpërthimet emocionale në të ardhmen prej tyre.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dikush pranë jush mund të lëndojë ndjenjat tuaja sot. Ata mund të flasin nga zhgënjimi, por fjalët që u largohen nga goja mund të thellojnë ndjenjën tuaj të sigurisë. Pavarësisht se sa joshëse është t’u jepni atyre një shije të ilaçit të tyre, mbani mend se dy gabime nuk bëjnë një të drejtë. Mundohuni t’i bëni të ditur se ju simpatizoni me ta, por mos e meritoni gjuhën e tyre të ashpër. Kjo duhet t’ju lejojë të shprehni se cilat janë vërtet ndjenjat tuaja pa ushqyer flakët.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Vonesat dhe ndryshimet e papritura mund të ndalojnë rutinën tuaj të përditshme. Pavarësisht nga pritshmëritë tuaja, do t’ju duhet të keni kujdes për pengesat e papritura ndërsa kaloni nëpër çdo artikull në listën tuaj të detyrave. Kreativiteti mund të jetë një pjesë e domosdoshme e çdo zgjidhjeje. Ndërsa këto devijime mund të jenë të bezdisshme, ato në fakt mund të ndihmojnë që energjitë tuaja të brendshme të rrjedhin më mirë. Ju madje mund të hasni në një të dashur që nuk e keni parë për një kohë. Jini të hapur ndaj planeve të universit në vend që të qëndroni me kokëfortësi ndaj planeve tuaja.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mungesa e stabilitetit aktual mund të shkaktojë dramë. Luftimet financiare ose pasiguria në lidhje me një person tjetër në jetën tuaj mund t’ju çojnë në ankth. Ndoshta më pak para nga sa prisnit mund të ketë kur kontrolloni llogarinë tuaj bankare, ose ndoshta dikush do të thotë diçka që ju bën të dyshoni për veten tuaj. Ngadalësoni dhe merrni frymë thellë. Kujtojini vetes se ju keni forcën për të mposhtur atë që jeta ju hedh. Gjithashtu, merrni parasysh lejimin e sistemit tuaj të mbështetjes për t’ju ngritur lart.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Familja juaj ose shokët e dhomës mund të nxisin çështje deri vonë. Nëse ata po ju cenojnë duke kapërcyer kufijtë, duke i vënë nevojat tuaja të fundit ose duke ju minimizuar në një mënyrë tjetër, kjo është një mundësi për ju që të flisni për veten tuaj. Pa i sulmuar ata, përpiquni të shpjegoni se çfarë ju bën të ndiheni të dashur dhe të vlerësuar dhe si mund ta ofrojnë këtë për ju. Ata ka të ngjarë të përgjigjen pozitivisht, por sido që të jetë, ju mund të mësoni diçka që mund të bëni për t’i ndihmuar ata gjithashtu.

Burimi: Tarot