Horoskopi ditor – 24 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Dëshira për të mburrur mund të godasë nga e papritura. Hëna në sektorin tuaj të të ardhurave po bashkohet me Uranin eklektik, duke rritur rrezikun e spërkatjes përtej buxhetit tuaj. Është krejtësisht mirë të shpenzosh pak këtu ose atje për diçka që ngjall gëzim, por mos e lejo veten të tërhiqesh aq shumë sa të injorosh plotësisht realitetin – ose gjendjen aktuale bankare. Mbani një dukje shpenzimesh të përgjegjshme dhe nuk duhet të përjetoni keqardhjen e ndonjë blerësi në linjë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mos u tronditni nëse ndjeni nevojën për të vepruar paksa tronditës! Megjithëse Demi nuk njihet saktësisht si shenja më rebele, pasi Hëna është aleate me Uranin në Shtëpinë tuaj të Parë të Vetë-Shprehjes, këta dy planetë kanë më shumë mashtrime në mëngët e tyre sesa do të prisnit. Nëse jeni të lodhur duke shfaqur të njëjtin imazh ose mendoni se njerëzit ju nënvlerësojnë, bëni çmos për t’u treguar atyre një anë tjetër të vetes. Nuk do të pendoheni nëse keni përdorur ndonjë talent të fshehur dikur.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Eureka, Binjakët! Mbani sytë hapur për ide të reja me shkëlqim, ndërsa Hëna dhe Urani i çuditshëm bashkohen për një lidhje të fuqishme në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm, duke dërguar valë tronditëse dhe mesazhe nga një burim që nuk mund ta shihni plotësisht. Jini të hapur ndaj zbulimeve të papritura që ndryshojnë krejtësisht pikëpamjen tuaj për një çështje – është e mundur që do të ndiheni mjaft mirënjohës për perspektivën e re. Kjo gjithashtu mund të frymëzojë njëfarë kreativiteti, kështu që tregoni anën tuaj artistike nëse ndiheni të thirrur për ta bërë këtë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Njerëzit kanë shumë për t’ju ofruar sot, edhe pse ju mund të habiteni nga ajo që ata kanë në rezervuar. Sundimtari juaj, Hëna emocionale, po bashkon Uranin në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore, kështu që njerëzit mund t’ju kërkojnë të dilni dhe të luani si një anëtar shumë i nevojshëm i ekipit të tyre. Mendoni t’i thoni “po” çfarëdo ftese që të mbërrijë, veçanërisht ato që duken pak jashtë kafazit tuaj të timonit – sepse sa më e pazakontë të jetë përvoja, aq më e dobishme ka të ngjarë të jetë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Është gjithmonë një ide e mirë që të keni disa truke në mëngë. Hëna dhe Urani rebel aktualisht po sinkronizohen për një lidhje të fuqishme në shtëpinë tuaj të 10-të të reputacionit, kështu që edhe nëse njerëzit mendojnë se e dinë se çfarë keni për të ofruar, vazhdoni dhe tregoni atyre se keni shumë më tepër në xhepin tuaj të pasmë. ! Nëse vjen mundësia për të punuar në një projekt jashtë ekspertizës suaj të zakonshme, përpiquni ta kuptoni atë, sepse ndërrimet e vogla mund të sjellin rezultate të mëdha.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një aventurë e shpejtë mund të mos jetë saktësisht stili juaj, por kjo nuk do të thotë që nuk mund ta shijoni atë. Hëna po shtrëngon duart me Uranin në Shtëpinë tuaj të 9-të të Udhëtimit dhe meqenëse Uranit i pëlqen të hedhë topa të lakuara, kujdesuni për një që fluturon nga larg, shumë larg. Mundësia për të hipur në një aeroplan ose për të nisur një udhëtim të ri, fjalë për fjalë ose metaforikisht, mund të vijë nga blu. Mos e refuzoni nëse nuk duhet, sepse planetët duan që ju të zgjeroni horizontet tuaja.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Jini jashtëzakonisht të kujdesshëm për të bërë ndonjë supozim sot, Peshorja. Ekziston një lidhje e fuqishme midis Hënës dhe Uranit që ndodh në Shtëpinë tuaj të 8-të të Burimeve të Përbashkëta, gjë që mund të shkaktojë probleme mes jush dhe dikujt tjetër, veçanërisht në lidhje me çdo lidhje mes jush. Dikush mund t’ju kërkojë t’i ktheni ata për një borxh të vjetër, i cili mund t’ju lërë në përleshje. Një fond i ditëve me shi do të ishte i dobishëm për të përballuar jetesën, por përpiquni të mos tërhiqni nga kursimet tuaja nëse nuk duhet absolutisht.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Dikush mund t’ju shtrojë një pjatë me surpriza në çdo moment. Hëna në sektorin tuaj të marrëdhënieve është në përputhje të përkryer me Uranin dhe së bashku ata do të dërgojnë një valë tronditëse – ose dy – në drejtimin tuaj. Një person që njihni mund të thotë ose të bëjë diçka që ju tërheq plotësisht, edhe pse kjo nuk do të thotë se nuk do ta shijoni! Nga ana tjetër, mund të takoni dikë të ri që është krejtësisht ndryshe nga ju, por këto dallime do të jenë mjaft të këndshme.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Organizimi i kujdesshëm i kohës suaj është i rëndësishëm – dhe sot në veçanti, lënia e hapësirës për të papriturat është një pjesë jetike e çdo plani. Hëna po bashkon Uranin në Shtëpinë tuaj të 6-të të Rutinës, e cila mund të hedhë një pikëllim në punë kur parashikonit se gjithçka do të shkonte pa probleme. Jepini vetes leje për të hequr dorë nga libri dhe mos u shqetësoni shumë për të provuar të kontrolloni gjithçka në listën tuaj. Të ecësh me rrjedhën do të jetë më e lehtë sesa të notosh lart në lumë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mund të mos e konsideroni veten si njeriun më të dukshëm në botë, por kjo nuk do të thotë që nuk e meritoni të qëndroni herë pas here nën qendër të vëmendjes. Hëna në Shtëpinë tuaj të 5-të të Famës është në një linjë me Uranin rebel, kështu që dëshira për të vendosur veten përpara dhe në qendër mund të godasë nga e para. Mos luani lule muri vetëm sepse mendoni se pritet nga ju; në vend të kësaj, tregojini të gjithëve ndonjë talent të jashtëzakonshëm që tentoni t’i mbani të fshehura. Ju lehtë mund të bëni përshtypje!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Shtëpia juaj mund të jetë disa momente për t’u bërë skena e një ndryshimi! Ekziston një lidhje e fuqishme midis Hënës dhe Uranit në Shtëpinë tuaj të 4-të të Themeleve, kështu që një anëtar i familjes ose shoku i dhomës mund t’ju largojë nga rruga me një sjellje të çrregullt. Kjo nuk do të thotë se kjo do të jetë një gjë e keqe – mund të rezultojë të jetë një surprizë mjaft e bukur, por sido që të jetë, mund të jeni i sigurt se do të jetë vërtet një surprizë! Vetëm mbani një mendje të hapur.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të kapni erën e disa lajmeve mjaft tronditëse pa paralajmërim. Hëna në sektorin tuaj të komunikimit po sinkronizohet me Uranin e padisiplinuar për takimin e tyre mujor dhe së bashku ata do të trazojnë tenxheren. Ndoshta ju dëgjoni disa thashetheme të shijshme që janë shumë të shijshme, por kini kujdes në lidhje me përhapjen e tyre! Ky informacion mund të rezultojë të jetë shumë larg nga e vërteta, dhe gjëja e fundit që dëshironi është që dikush të gjurmojë thashethemet e pabaza tek ju. Mendoni me kujdes përpara se të flisni.

Burimi: Tarot