Horoskopi ditor – 24 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Sot mund të hasni në burokraci. Dikush mund t’ju bllokojë nga ajo që mendonit se do të punonit dhe në vend të kësaj t’ju kërkojë të bëni diçka potencialisht të panjohur – dhe duke e bërë këtë pa ju dhënë shumë drejtim. Kaloni në konfuzion dhe bëni çmos që të mbështeteni në një ekuilibër të logjikës dhe intuitës për t’ju udhëhequr, pasi nuk ka gjasa të merrni shumë udhëzime nga jashtë nga njerëzit me të cilët jeni aktualisht. Iniciativa juaj në momente të pasigurta mund të shpërblehet!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Është e vështirë të mos thoni atë që keni aktualisht në mendje! Mund ta keni të vështirë të mbani gojën mbyllur kur ju paraqiten kritika apo edhe thjesht këshilla nga një personazh autoriteti, por edhe pse është e vështirë, të thuash asgjë nuk është më mirë sesa të thuash diçka për të cilën do të pendoheni. Edhe pse ky person mund të mos e kuptojë efektin që ka tek ju, gjërat ka të ngjarë të shkojnë më mirë nëse e lini të shkojë në vend që të thoni diçka që potencialisht e tërheq akoma më shumë zemërimin e tyre.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Sekretet mund të hyjnë në lojë sot. Ju mund të mësoni disa informacione të papritura – ndoshta do t’ju tregohen në fshehtësi. Kjo mund të duket si një pjesë e lëngshme e dramës që do të donit ta ndanit, por do të ishte e mençur ta ruani sekretin në vend që t’ua shpërndanit atë njerëzve të tjerë. Ju ka të ngjarë të dëshironi që kushdo që e ka ndarë fillimisht këtë informacion me ju të vazhdojë t’ju besojë në të ardhmen, kështu që mos e rrezikoni këtë për disa çaste me thashetheme argëtuese.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dikush mund të tregojë se nuk është ai që keni menduar se ishte. Kjo ka të ngjarë të dalë disi në bisedë. Edhe pse mund të përpiqen t’ju bindin se i keni keqkuptuar ose t’i kthejnë ato që thanë, mund të jetë e vështirë t’i shikoni njësoj pas kësaj. Edhe nëse nuk është një ngjarje e rëndësishme, mund të jetë e mjaftueshme për t’ju bërë të ndryshoni mendje për t’u besuar atyre. Besojini intuitës suaj, pasi mund të ketë një anë të tyre që sharmi nuk do ta mbulojë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mund të jetë e vështirë të mbani angazhimet tuaja sot. Ju mund të keni më shumë se një afat kohor ose disa njerëz të cilëve u keni premtuar favore në të kaluarën – ata po i kërkojnë të gjithë menjëherë! Me shumë mundësi do të dëshironi të paraqiteni për të gjitha, por s’mund të jeni kudo në të njëjtën kohë. Jini të drejtë në lidhje me mënyrën se si zgjidhni të kaloni kohën tuaj – më vonë, mund t’i kompensoni kujtdo.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Është e lehtë të flasësh për veten për të qenti të padisiplinuar tani. Ju mund ta gjeni veten të hutuar nga idetë argëtuese ose drama nga njerëzit e tjerë në jetën tuaj, por mund të përfundoni duke e zhgënjyer veten duke u fokusuar në jetën e tyre dhe jo në jetën tuaj. Ju mund të kaloni gjithë ditën të fokusuar në to dhe më pas të bini në shtrat të rraskapitur, duke pasur ende detyra të zvarritura që i keni premtuar vetes se do t’i përfundonit. Bëni një përpjekje për t’u shfaqur për veten tuaj, si dhe për të tjerët!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Mendimi negativ mund t’ju mbajë prapa sot. Pengesat mund të duken më dramatike ose frustruese se zakonisht, dhe heqja dorë mund të duket mjaft tërheqëse. Ju mund të tundoheni tepër nga ideja për t’u ulur përreth dhe t’i ankoheni kujtdo që do të dëgjojë ose përpiqeni t’i hidhni fajin dikujt që nuk kishte të bënte me të. Mos u mposhtni në provën e parë! Kthehuni me një përpjekje të dytë dhe ndoshta edhe një të tretë përpara se të vendosni se nuk ia vlen koha dhe mundi juaj.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Komunikimi mund të shërojë sot. Energjia e ditës mund të jetë e vetmuar dhe ju mund të tundoheni të mbështeteni në këtë izolim dhe të fshiheni nga bota në vend që të përpiqeni të thyeni heshtjen duke kontaktuar dikë. Tani nuk është koha për t’i larguar njerëzit – përkundrazi, mund ta shfrytëzoni këtë moment për të folur me dikë të cilit i besoni për kohët e mira, kohët e këqija dhe ëndrrat ose frikën tuaj të përbashkët për të ardhmen. Një bisedë e vogël duhet të ndihmojë në largimin e mendimeve negative.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Efikasiteti mund të jetë mbizotërues për ju për momentin. Ju mund të jeni duke kaluar nëpër lëvizje logjike ndërsa jeni të kontrolluar emocionalisht, të pavetëdijshëm për të tjerët që potencialisht përpiqen t’ju komunikojnë diçka. Edhe pse mund të jetë sfiduese sot, kushtojini vëmendje asaj që njerëzit po ju thonë – veçanërisht kur flasin për emocionet e tyre. Largimi i një shoku mund të përfundojë me disa ndjenja të lënduara. Përpiquni të jeni qetësues me njerëzit që takoni sot në vend që të jeni shpërfillës.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ndarja e tepërt mund të ndihet jashtëzakonisht e natyrshme sot. Dikush mund t’ju tregojë diçka shumë personale për veten e tyre, gjë që më pas ju josh të thoni diçka personale në këmbim – edhe nëse nuk ishte diçka që ju e ndanit rehat në të kaluarën. Përfshirja në bisedë dhe përhapja e sekreteve tuaja mund të ndodhë para se të jeni të vetëdijshëm se keni thënë ndonjë gjë! Vetëm kini kujdes që të mos i lini fjalët të fluturojnë nga goja juaj në një stuhi kur mund të pendoheni që keni ndarë diçka më vonë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Disa pjesë të së kaluarës suaj mund të mos i përshtaten më vetes suaj aktuale. Kohët e fundit mund të kishit filluar të ndiheni jashtë kontaktit me një traditë të gjatë për të cilën do të kishit qenë tepër të emocionuar në të kaluarën. Ju lejohet të piqeni si person dhe të ndryshoni interesat tuaja. Plus, mund të mos keni të njëjtët njerëz përreth për të festuar me ju, kështu që çdo festë thjesht nuk është e njëjtë. Është në rregull të ndryshoni traditat e vjetra në mënyrë që ato të rezonojnë me atë që jeni tani!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mund të jetë koha për një rimbushje shpirtërore. Ju mund të jeni kapur nga ngutja dhe ngutja e jetës, por ka të ngjarë të kontrolloni veten tuaj të brendshme dhe të vini në kontakt me ndjenjat tuaja. Të kaloni jetën pa kaluar kohë vetëm me mendimet tuaja mund të krijojë një hapësirë shumë të ethshme të mendjes, kështu që jepini vetes paqen dhe qetësinë për të ngadalësuar për një moment. Pas këtij rifreskimi shpirtëror, mund të keni më shumë qartësi se ku jeni duke shkuar në jetë.

Burimi: Tarot