Horoskopi ditor – 25 gusht 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Fjalët mund të rrjedhin lehtësisht sot. Megjithatë, në fund mund t’ju kujtohet se nuk është gjithçka për ju. Ndërsa komunikuesi Mërkuri hyn në Shtëpinë tuaj të 7-të të Marrëdhënieve, dikush i dashur për zemrën tuaj mund të dëshirojë që ju t’i dëgjoni. Ndoshta kushtimi i vëmendjes suaj nevojave të tyre mund t’ju largojë nga çdo çështje e dhimbshme e vetëvlerësimit. Shumica e njerëzve janë më të vetëdijshëm për të metat e tyre të perceptuara sesa tuajat, dhe të kuptuarit e vërtetë të kësaj mund të jetë çliruese. Përdorni dhuratat tuaja verbale për t’u kujdesur për dikë tjetër sot.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Tani ndihet si një kohë e mirë për ta bërë shtëpinë tuaj sa më të bukur që të jetë e mundur. Ndërsa Mërkuri i orientuar nga detajet kalon në shtëpinë tuaj të 6-të produktive sot, ju mund të jeni në gjendje të identifikoni gjërat e vogla që do t’ju bëjnë të ndiheni mirë. Ndërsa qasja juaj mund të befasojë të tjerët rreth jush, ndoshta më në fund jeni në gjendje të vini në formë fizike diçka që e keni hedhur në kokë për një kohë të gjatë. Për sa kohë që nuk po shkelni në terrenin e dikujt tjetër, shkoni për çdo gjë që ju bën të lumtur!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Mendja juaj ka të ngjarë të jetë në formë të rrallë për momentin. Mërkuri i zgjuar, planeti sundues i shenjës suaj, hyn në shtëpinë tuaj të 5-të lozonjare duke filluar nga sot, duke ju ndihmuar të gjeni humor në mjedisin tuaj. Ju ndoshta do të kënaqeni duke u ngritur nervat njerëzve dhe madje mund të talleni me disa gjëra që janë paksa të ndaluara. Kur në thelb jeni në një humor të gëzuar, do të shihni se nuk ka nevojë të bëni shaka në kurriz të askujt. Në vend të kësaj, qeshni me jetën – është e gjitha argëtimi që ju nevojitet!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Gdhendja e një hapësire që është vërtet e juaja mund të bëjë një ndryshim të madh. Mërkuri i zhytur në mendime hyn sot në shtëpinë tuaj të 4-të komode, duke ju shtyrë të identifikoni se çfarë ju sjell rehati. Ju mund të ndiheni të prirur ta mbani këtë proces për vete, dhe kjo është në rregull. Edhe diçka e vogël, si organizimi i një koleksioni personal, mund t’ju ndihmojë të ndiheni sikur keni kontroll të plotë mbi diçka. Jini të sinqertë me veten në lidhje me dëshirën tuaj për pavarësi dhe mbani mend – nuk keni nevojë të lëndoni të tjerët për ta marrë atë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Të flasësh për veten mund të mos jetë një ide e keqe sot! Ju keni një shans për të treguar anët simpatike, aventureske dhe inteligjente të personalitetit tuaj dhe ndoshta do të keni sukses të bëni përshtypje dikë të rëndësishëm për ju. Me Merkurin racional që hyn sot në Shtëpinë tuaj të Tretë të Komunikimit, ndjenja juaj e ekuilibrit dhe reciprocitetit në një bisedë të caktuar mund të shkojë shumë. Mos kini frikë të dilni pak në gjymtyrë, për sa kohë që dini kur të ndaloni.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të mos jeni të lirë të diskutoni një lajm pozitiv tani. Ndonëse mbajtja e një sekreti të mirë nuk është domosdoshmërisht një problem i keq, të qëndrosh i heshtur mund t’ju bëjë të ndiheni pak të izoluar. Llogaritja e Mërkurit hyn sot në shtëpinë tuaj të dytë të parave, kështu që mund të përfitoni nga momenti i qetë për të kuptuar se si do të ndikojnë financiarisht ndryshimet e ardhshme. Punoni me këto rrethana të favorshme qëllimisht për të përfituar sa më shumë prej tyre!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të jeni një qendër kryesore e rrjetit tuaj social për momentin. Mërkuri i zhurmshëm hyn në shenjën tuaj sot, duke zgjuar anën tuaj të artikuluar dhe duke ju dhënë fjalët për të punuar me sukses në një dhomë apo forum online. Megjithatë, mbase këmbëngulja për të kontrolluar se si shkon çdo bisedë nuk është përdorimi më i mirë i fuqisë suaj të sapogjetur. Një tangjente potencialisht e diskutueshme nga e cila do të preferonit t’i largoni njerëzit, mund të rezultojë të jetë një mundësi për lidhje transformuese. Dini kur t’i lini gjërat të zhvillohen natyrshëm.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Organizimi i sekreteve tuaja mund të jetë një përdorim i mençur i kohës. Me Mërkurin e disiplinuar që hyn fshehurazi në shtëpinë tuaj të 12-të në hije, ndoshta është koha për të renditur përmbajtjen që mbani për vete dhe të kuptoni se çfarë po bëni me të. Disa informacione të fshehura mund të jenë të dobishme për ju profesionalisht. Sidoqoftë, kërkimi i ndihmës nga dikush të cilit i besoni mund t’ju sjellë përparim drejt qëllimeve tuaja më shpejt sesa të ecni përpara vetë. Dijeni se çfarë keni në kokën tuaj, por kuptoni se kur të dilni prej saj.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ka ardhur koha për tregim. Tregimi i një aventure të madhe për miqtë mund t’ju ndihmojë të lidheni. Ata mund të jenë veçanërisht kuriozë se si keni arritur të përballoni aspektet praktike të një udhëtimi të rrezikshëm dhe ekzotik. Ndonëse kjo mund të mos jetë ajo që ju e konsideroni si pjesa më bindëse e tregimit, është më mirë të shtyni në preferencat e audiencës tuaj dhe të plotësoni detajet që i shihni si të parëndësishme. Merrni drejtimin e dikujt tjetër – qëndrimi juaj i qetë mund të jetë pikërisht perspektiva që ata kanë nevojë!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Një lidhje intensive mund t’jua lehtësojë barrën sot. Megjithatë, ndërsa Mërkuri analitik futet në Shtëpinë tuaj të 10-të të Statusit, ju mund të shikoni vazhdimisht mbi supe për të parë se si çdo zbulim i madh po ndryshon dinamikën e fuqisë mes jush të dyve. Ndërsa ka ndoshta diçka në dyshimet tuaja se ndryshimi është në ajër, kjo nuk është gjëja më e rëndësishme për momentin. Ka shumë kohë për të kuptuar detajet më vonë. Tani për tani, mbani vëmendjen tuaj në të tashmen.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Intelekti juaj mund të jetë i mbingarkuar dhe gati për veprim. Mërkuri i zgjuar hyn sot në shtëpinë tuaj të 9-të filozofike, duke ju ndihmuar të merrni një pamje të qartë dhe të madhe të çdo problemi që po përpiqeni të zgjidhni. Thënë kështu, mos harroni për nevojat tuaja më njerëzore. Në krye të listës? Lidhje. Kontrollimi me dikë afër jush mund t’i mbajë idetë tuaja të bazuara në realitet, kështu që lidhja është në fakt një përdorim i shkëlqyeshëm i kohës suaj. Mos harroni, ëndrrat tuaja për t’i shërbyer njerëzimit duhet të funksionojnë për njerëzit aktualë të përfshirë!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju lejohet të jeni krenarë për një punë të bërë mirë sot. Sidoqoftë, mund t’ju duhet të balanconi kënaqësinë e egos që merrni nga të qenit hero kundër shqetësimeve të tjera. Ndërsa Mërkuri i niveluar lëviz në shtëpinë tuaj të 8-të të burimeve të përbashkëta, ndoshta është e nevojshme të pranoni se çfarë është me të vërtetë përgjegjësia e dikujt tjetër. Edhe nëse qëllimet tuaja janë të mira, ndërhyrja në terrenin e tyre ka të ngjarë të shkaktojë konfuzion, ose më keq, në rrugë. Ndani gjërat në mënyrë të drejtë dhe të qartë tani ndërsa keni mundësi.

Burimi: Tarot