Horoskopi ditor – 25 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Të nxitosh në përfundime është shumë e mundur tani. Ju mund të jeni shumë aktiv shoqërisht, por mungesa e energjisë ose fokusi mund t’ju arrijë dhe t’ju ngatërrojë për të nxjerrë përfundime të gabuara për njerëzit. Të qenit reagues ose luftarak mund t’ju bëjë të dukeni budallenj pasi keni keqkuptuar deklaratat e dikujt, ndërsa prisni dhe të jeni të duruar me përgjigjet tuaja mund të ndihmojnë imazhin tuaj publik. Sigurohuni që të bëni pyetje dhe të fitoni më shumë qartësi për atë që ata po komunikojnë përpara se të vendosni të filloni një debat.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Informacioni i keq mund t’ju pengojë sot në një moment. Ju mund të keni dëgjuar se diçka ishte një investim i mirë nga dikush që ju intereson, por pavarësisht nëse e dinë apo jo, ka të ngjarë të gabojnë për kthimin që presin. Ky mund të jetë një investim aktual si aksione ose një shtëpi, ose mund të jetë diçka e vogël, si për shembull një biletë për një koncert të keq, për të cilin ata insistojnë se do të jetë e mrekullueshme. Mos e pranoni fjalën e tyre! Bëni kërkimin tuaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Njerëz të tjerë mund të mos pajtohen me zgjedhjet tuaja në këtë moment. Ndërkohë që ka të ngjarë të shihni përmirësime në pasurinë tuaj materiale aktuale, marrëdhëniet tuaja personale mund të jenë në vështirësi për shkak të një zgjedhjeje jokonvencionale ose të papritur që keni bërë kohët e fundit. Ata mund të mos kenë rënë dakord që kjo ishte lëvizja e duhur dhe zgjedhja juaj i la të pasigurt për atë që do të bëni më pas. Eshte ne rregull! Ata mund të mos i kuptojnë ende plotësisht planet tuaja, por jepuni atyre kohë – me siguri do të vijnë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dikush mund të gjykojë veprimet tuaja sot në mënyrë të padrejtë. Edhe nëse jeni duke përjetuar ndryshime pozitive në imazhin tuaj të përgjithshëm publik, një koleg mund të mos pajtohet se jeni aq i mrekullueshëm sa mendojnë të tjerët. Ata mund të veprojnë me sinqeritet ose xhelozi, por sido që të jetë, mund t’ju kërkohet t’i shpjegoni veten këtij personi. Bëjini të kuptojnë se ju po bëni më të mirën, pavarësisht se si u duket atyre.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Gjërat e mira mund të vijnë nga vende të papritura për momentin. Ndërsa lundrimi në situata sociale mund të duket pak më konfuz se normalja, mos u trembni! Ndoshta do t’ju jepet një dhuratë ose një mundësi për t’u kënaqur nga dikush që nuk mund ta shihni shpesh. Mundohuni të hapni mendjen ndaj përvojave spontane, pasi ato kanë më shumë gjasa të shkojnë mirë sesa planet e detajuara. Sa më pak të përpiqeni të kontrolloni situatën, aq më pak stres do të sjellë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Dikush mund të jetë gati të lëndojë ndjenjat tuaja. Kjo mund t’ju dëmtojë pjesën tjetër të ditës nëse e kaloni vetë, por fatmirësisht, një shok duhet të jetë aty për t’ju marrë kur të keni nevojë. Fshehja e vetes vetëm do ta pengojë këtë mik që të ndërhyjë dhe të ndihmojë në përmirësimin e gjendjes shpirtërore, kështu që mos u ndjeni sikur duhet t’i fshehni emocionet tuaja nga njerëzit që ju duan më shumë. Gjasat janë që ata do të duan t’ju ndihmojnë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Vetëkritika nuk duhet të jetë e ashpër në këtë kohë. Ju mund t’i keni vendosur vetes disa objektiva për t’i arritur në një hark kohor të shkurtër dhe nëse nuk arrini standardet që dëshironi, zhgënjimi që rezulton mund të rëndojë shumë në mendjen tuaj. Në vend që të jeni të pakënaqur që nuk keni kapur hënën, jini mirënjohës që keni zbritur mes yjeve. Të tjerët ka të ngjarë t’i kushtojnë vëmendje punës suaj të palodhur dhe planifikojnë ta shpërblejnë atë. Vazhdoni me punën e mirë!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Universi dëshiron t’ju ndihmojë të shpëtoni nga çdo rrugë pa krye krijuese. Ju mund të mbeteni të mbërthyer kur bëhet fjalë për një projekt për të cilin jeni duke punuar dhe pavarësisht se sa afër ndiheni me përgjigjen, ndoshta do të jetë më e vështirë për t’u zgjidhur nga sa prisnit. Përpiquni të merrni një opinion të dytë nga një grup i ri sysh – ose votoni se çfarë të bëni më pas. Stuhi mendimesh me njerëzit përreth jush mund t’ju ndihmojë të shpëtoni nga blloku juaj mendor.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të kuptuarit e emocioneve tuaja mund të jetë e vështirë sot. Të tjerët mund të vijnë tek ju duke pritur që ju të ndiheni në një mënyrë të caktuar për një lajm që ata kanë, por ju ndoshta do të reagoni në një mënyrë të ndryshme nga sa e prisnit secili prej jush. Kjo mund të jetë një kohë kur nuk jeni të sigurt se si të ndiheni deri më vonë, kështu që jini të durueshëm me veten. Thënë kështu, ju jeni gjithashtu më me fat kur bëhet fjalë për marrjen e rreziqeve, kështu që jini të guximshëm dhe mos u shqetësoni se do të ndjeheni në mënyrën “e duhur”.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Sekretet mund të fshihen në majë të gjuhës suaj gjatë gjithë ditës. Ideja e ndarjes së disa thashethemeve të lëngshme mund t’ju tundojë, por derdhja e informacionit privat të dikujt tjetër do t’i dëmtonte përfundimisht ata – dhe ka të ngjarë edhe ju. Dikush madje mund t’ju bëjë presion që të hiqni dorë nga informacioni, por mbajeni për vete për të mbrojtur zemrat e të dashurve tuaj! Sa më besnik të jeni ndaj njerëzve që ju interesojnë, aq më me fat duhet të jetë rezultati i përgjithshëm.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Puna që bëni tani mund të jetë përmbushëse, por shpërblimet në fund të ditës mund të jenë më pak nga sa kishit menduar. Mund të ketë një mundësi për të ndihmuar një mik apo edhe për të punuar për dikë, dhe megjithëse duhet të rrisë bollëkun tuaj, mund të mos merrni gjithçka që ju është premtuar. Edhe nëse është më pak mbresëlënëse nga ajo që prisnit, të paktën mund të bëni disa lidhje të papritura në rrjet. Mundohuni të merrni të mirën me të keqen.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një fitim i vogël mund të bekojë jetën tuaj tani, por konfuzioni mund t’ju bëjë që ta humbni atë po aq shpejt. Ju mund të arrini çmimin e parë ose të merrni kthime të mahnitshme nga një investim – është e drejtë të jeni të ngazëllyer nga ato gjëra! Thënë kështu, ky entuziazëm mund të shkojë në kokën tuaj dhe t’ju bëjë të blini gjëra përtej diapazonit tuaj të çmimeve në një përpjekje për t’i shpenzuar të gjitha menjëherë. Bëni çmos për të qëndruar logjik dhe kurseni disa për një ditë të keqe.

Burimi: Tarot