Horoskopi ditor – 25 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Intuita juaj mund t’ju udhëheqë jashtë një labirint mendor sot. Aktualisht mund të ndiheni të humbur, ose një problem potencialisht konfuz po rezulton më i vështirë për t’u zgjidhur nga sa e kishit menduar. Mund të duket sikur nuk ka përgjigje të saktë për atë me të cilën po merreni. Thënë kjo, ju mund të largoheni dhe të zbuloni se duke i dhënë vetes një pushim të nevojshëm duhet të pastroni mendjen tuaj dhe ta ktheni fokusin tuaj në gjëra të rëndësishme. Gjeni përsëri rrugën tuaj të vërtetë duke u kontaktuar me anën tuaj shpirtërore.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një mundësi për të shkëlqyer mund të bjerë në prehrin tuaj! Një mik ose një anëtar i familjes mund t’ju motivojë në një mënyrë që ju bën të emocionuar për të vazhduar, por ju nuk dini çfarë të bëni me të ose ndiheni sikur është shumë i avancuar për vendin ku jeni tani. Të dashurit tuaj mund të jenë ata që do t’ju ngrenë lart, sepse shohin diçka të madhe tek ju, por edhe ju duhet ta bëni punën. Në vend që të shtyni prapa, shkoni me rrjedhën dhe ngrihuni.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Diçka që e keni mbajtur sekret më në fund mund të jetë gati për zbulimin e saj të madh. Ndonëse mund të jeni nervoz se si do të perceptohet ky projekt apo ide afatgjatë, kjo nuk do të thotë që duhet të prisni më për ta sjellë atë në plan të parë. Ky mund të jetë edhe një mendim që përfshin dikë që nuk keni pasur ende guximin ta thoni, por tani mund të jetë mundësia juaj për të mos i mbajtur gjërat brenda. Lërini të gjithë të dëgjojnë atë që keni pasur në mendje!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Shoqëria që mbani sot mund të ketë një urtësi për të ndarë me ju. Ndonëse mund të mos e prisni këtë, ky person ose grup njerëzish mund të ketë kaluar të njëjtën gjë me të cilën po përballeni aktualisht dhe do të dëshirojë t’ju ofrojë ndihmë. Megjithatë, ata mund të mos jenë në gjendje nëse koka juaj është në re ose nuk po u jepni mundësinë të thonë atë që kanë në mendje. Ju mund të zgjeroni mendjen tuaj duke dëgjuar njerëzit përreth jush.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju keni një shans për të bërë gjëra të mëdha të ndodhin! Është shumë më e lehtë të punoni si udhëheqës në një grup tani, sepse jeni më në gjendje të ndani vizionin tuaj dhe të bashkëpunoni me të tjerët. Përpjekja për të vendosur egon tuaj në ballë mund të mos ju funksionojë, por të qenit lider nuk do të thotë të jeni ai që ia del gjithmonë. Ka të bëjë me gjetjen e zgjidhjes më të mirë për të gjithë dhe marrjen e vendimeve kyçe për të arritur atje. Ju mund të merrni respekt duke e dhënë atë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Sot është i mundur mirëkuptimi i ndërsjellë. Hapuni dhe lejoni njerëzit e tjerë të përqafojnë atë që jeni, ndërsa ju i pranoni ata në këmbim. Ju mund të jeni më shprehës dhe të sinqertë me të tjerët tani, por nëse prisni që ata të përqendrohen tek ju, duhet të siguroni një shok mbështetës në këmbim. Mbani mend, ata ndoshta nuk po kërkojnë dikë që të zgjidhë të gjitha problemet e tyre, vetëm dikë që t’u kushtojë vëmendje atyre. Sa më mirë të dëgjoni, aq më të prirur mund të jenë ata për të dëgjuar në këmbim.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Dikush mund të bëjë një sakrificë për ju sot. Ju mund të keni nevojë për një mik që të ndërhyjë dhe t’ju ndihmojë me diçka që nuk është puna e tyre, ose mund t’ju lejojë të keni një mundësi që ata gjithashtu dëshironin. Sigurohuni që të jeni mirënjohës për çdo veprim të tillë dhe lërini të kuptojnë se sakrifica e tyre nuk ka mbetur e pavlerësuar nga ju. Një shenjë e vogël e vlerësimit tuaj, si një kartë ose një dhuratë e vogël, mund të shkojë shumë drejt marrëdhënies suaj në të ardhmen.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Universi dëshiron që ju të kaloni një kohë të mirë me njerëzit që doni. Ju mund të forconi lidhjet emocionale me këdo që dëshironi të afroheni më shumë, ndoshta përmes lojërave ose një kalimi tjetër argëtues. Njerëzit më të rinj ose më pak të pjekur në jetën tuaj mund të jenë më të gatshëm për t’u hapur ndaj jush, ndaj sigurohuni që të jeni aty për ta kur të afrohen! Ju mund të jeni i vetmi person që është vërtet i interesuar për atë që ata kanë për të thënë tani.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Është më e lehtë të vendosni veten dhe të tjerët në një rrugë më të shëndetshme sot. Kjo është një kohë e mirë për ju dhe familjen tuaj që të filloni zakone të reja si grup dhe të frymëzoni njëri-tjetrin përmes inkurajimit dhe konkurrencës miqësore. Nuk duhet të jetë një rishikim i plotë i mënyrës se si e jetoni jetën – një hap i thjeshtë në një drejtim pozitiv është gjithçka që duhet për të nxitur miqësi dhe për të shijuar më shumë jetën së bashku. Përdoreni këtë energji entuziaste për të motivuar veten dhe familjen tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Pak pushime mund t’ju frymëzojë. Ju mund të jeni ndjerë të mbërthyer në një gropë kohët e fundit, ndoshta edhe duke mos lëvizur mjaftueshëm trupin tuaj. Meqenëse ka të ngjarë të ndryshoni peizazhin, provoni të bëni një shëtitje në një park ku nuk keni qenë më parë ose të bëni një udhëtim pazari ku me siguri do të ecni për një kohë të mirë. Shkundni rrjetat e kalburës dhe bëni diçka që ju fuqizon, pasi kjo do t’ju frymëzojë për të bërë gjëra më gjallëruese në të ardhmen!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Qëndrimi në tokë është jetik tani. Ky nuk është një ndëshkim – kjo mund t’ju ndihmojë të ktheheni në tokë. Ju mund të keni qenë shumë të përqendruar në të ardhmen ose në ëndrrat e syve, dhe tani është koha për t’u kthyer në jetën tuaj reale dhe për të vlerësuar atë që është këtu dhe tani. Anëtarët biologjikë ose të gjetur të familjes mund të kenë këshilla të mira për ju se si të lëshoni rrënjë. Shihni se si ata krijuan siguri në jetën e tyre dhe krahasojeni atë me atë që dëshironi për të ardhmen tuaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Sot mund të dëshironi t’u tregoni njerëzve më shumë se kush jeni. Nëse nuk jeni të sigurt se si t’i paraqisni idetë tuaja një grupi që dëshironi t’i bëni përshtypje, mos u përqendroni shumë në përpjekjen për t’i frikësuar ata. Në vend të kësaj, përpiquni të përqendroheni në lidhjen me ta dhe t’i kuptoni ata si njerëz. Afrimi i lidhjeve të reja duke u përpjekur ta bëni veten të dukeni më mbresëlënës ose vetëm duke i lavdëruar për t’i bërë ata si ju, ndoshta nuk do të funksionojë. Bëhuni vetvetja dhe takojini aty ku jeni vërtet!

Burimi: Tarot