Horoskopi ditor – 25 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ambicia mund t’ju çojë larg sot. Hëna në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave dhe pronësisë po trillon Plutonin alkimik në sektorin tuaj të karrierës, duke e bërë të lehtë për ju që të luani lojën e gjatë ndërsa vazhdoni të ecni përpara tani. Nëse ndiheni sikur nuk po merrni mirënjohjen e duhur që meritoni për përpjekjet tuaja, atëherë mund t’ju duhet t’i tregoni një mbikëqyrësi ose shefit tuaj se ju dëshironi më shumë. Shkoni në takime të përgatitura për të vërtetuar mendimin tuaj!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Barrierat mund të bëhen edhe prej letre për ty tani, Demi. Hëna në shenjën tuaj po rrafshon intuitën tuaj, duke ju fuqizuar të ndiqni zemrën tuaj ndërsa ajo trillon Plutonin në shtëpinë tuaj të gjerë të 9-të. Kërkoni mënyra për t’u rritur dhe evoluar në një version më të mirë të vetes – veçanërisht nëse jeni ndjerë i kufizuar kohët e fundit. Nuk ka rëndësi se çfarë ju pengon! Me universin në anën tuaj, ju duhet të jeni në gjendje të hidheni mbi të si një atlet me yje.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Shumë informacione interesante janë aktualisht në dispozicion për ju – por vetëm nëse mund t’i përshtateni siç duhet. Ju mund të jeni duke lundruar përgjatë tokës së ëndrrave ndërsa Hëna rrëshqet nëpër shtëpinë tuaj të përgjumur të 12-të, por ju mund ta përdorni këtë në avantazhin tuaj kur Luna lidhet me Plutonin në Shtëpinë tuaj të 8-të të fuqishme të intimitetit dhe sekreteve. Mbi të gjitha, besoni instinkteve tuaja! Gjërat mund të mos jenë plotësisht ashtu siç duken në shikim të parë. Mos i injoroni këshillat e nënndërgjegjes suaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dikush mund të dëshirojë të luajë lojëra me ju, por varet nga ju nëse do të përfshiheni në këto aktivitete me të. Ju ndoshta jeni të lumtur të lidheni me njerëzit ndërsa Hëna lëviz nëpër zonën tuaj sociale, por kjo mund të bëhet më pak idilike kur Hëna trillon Plutonin në sektorin tuaj të partneritetit, duke sjellë një person specifik, i cili mund të ketë disa mendime të forta se si duhet të silleni në rrugën tuaj. Nëse jeni dakord me ta, kjo është shumë mirë, por nëse jo, atëherë qëndroni në këmbë!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Nuk ka vend për t’i bërë gjërat përgjysmë sot! Hëna po fluturon nëpër shtëpinë tuaj të 10-të të fokusuar tek arritjet, duke ju ndihmuar të përqendroheni në qëllimet tuaja dhe kjo duhet të bëhet edhe më e lehtë kur ajo të lidhet me Plutonin në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse. Përqendrohuni në vendosjen e asaj që duhet të bëni sot në mënyrë që të arrini qëllimet tuaja të ardhshme. Udhëtimi prej një mijë miljesh fillon me një hap të vetëm – dhe kjo është koha e përsosur për të bërë atë lëvizje fillestare.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Zemra juaj mund t’ju thotë se çfarë të bëni sot, në vend të kokës. Një melodi e veçantë ju udhëzon ndërsa Hëna kalon nëpër Shtëpinë tuaj të 9-të të Zgjerimit dhe Spiritualitetit, duke ju kujtuar se sa shumë është në dispozicion për ju vetëm nëse përfitoni prej saj. Kjo ndoshta do të jetë më e lehtë për t’u bërë sapo Hëna të trikosë Plutonin në shtëpinë tuaj të 5-të të pasionit, duke ju ndihmuar të lidhni pikat midis dëshirave tuaja dhe realitetit tuaj. Kënaquni sa më shumë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ndjenjat dramatike mund t’ju godasin si një baticë në një moment sot, Peshorja. Gjërat janë mjaft intensive ndërsa Hëna lëviz nëpër shtëpinë tuaj ekstreme të 8-të dhe diçka mund të jetë shumë afër shtëpisë ndërsa ajo trillon Plutonin në shtëpinë tuaj të 4-të të themeleve dhe ndjenjave. Një anëtar i familjes ose shoku i dhomës mund të shtypë disa butona kur ju preferoni t’i merrni gjërat lehtë, kështu që nëse mendoni se hapësira juaj po cenohet, atëherë mos hezitoni të sqaroni kufijtë tuaj.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Informacioni jetik mund të jetë gati për të mbërritur në kutinë tuaj hyrëse. Hëna në sektorin tuaj të marrëdhënieve po bashkohet me Plutonin në sektorin tuaj të komunikimit, duke sjellë një çështje mjaft serioze në tryezë për diskutim. Nëse ju dhe dikush i veçantë keni pasur një problem, atëherë ai më në fund mund të zgjidhet – mos u përpiqni ta kapërceni atë vetëm për hir të shmangies. Në mënyrë që të merreni me këtë për mirë, ndoshta duhet ta takoni atë kokë më kokë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Çështjet profesionale mund të arrijnë në krye në çdo moment. Hëna në shtëpinë tuaj të 6-të të rutinës ditore trillon me ndihmë Plutonin në sektorin tuaj të të ardhurave, gjë që mund t’ju shtyjë të punoni shumë – edhe në fundjavë – por edhe të kërkoni që të paguheni pjesën tuaj të drejtë. Nëse nuk po merrni atë që meritoni, atëherë mund t’ju duhet të shtypni pak zemërimin për pak kohë. Sa herë që emocionet tuaja vlojnë, përpiquni të qëndroni diplomatikë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

E sotmja ka të bë vetëm me ju, Bricjap! Hëna në shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive po harmonizohet me Plutonin transformues dhe me Plutonin drejtpërdrejt në shenjën tuaj, shmangia e vëmendjes do të jetë e pamundur. Mos e humbisni këtë moment – i fryni vetes dhe tregojuni të gjithëve se sa shumë keni për të ofruar. Nëse ndiheni sikur keni zbehur shkëlqimin tuaj, atëherë është koha ta ndaloni atë një herë e përgjithmonë. Ju i përkisni para dhe qendrës ku njerëzit mund t’ju vlerësojnë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Emocionet e fuqishme mund t’ju bëjnë më mirë kur nuk i prisni. Hëna është në shtëpinë tuaj të katërt të përqendruar te ndjenjat, gati për të kërcyer me Plutonin në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm – këta të dy mund të zhbllokojnë diçka që mund të keni qenë duke u përpjekur ta mbani të fshehur, madje edhe nga vetja. Sa më shumë të përpiqeni t’i frenoni këto emocione, aq më shumë do t’ju kërkojnë t’i lironi ato, kështu që vazhdoni dhe lërini të dalin përpara se të thyejnë derën në përpjekje për të shpëtuar!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Bisedat sot kanë një peshë të veçantë. Ju ka të ngjarë të jeni në disponim për të biseduar ndërsa Hëna kalon nëpër shtëpinë tuaj të 3-të të ngarkuar dhe njerëzit duhet të jenë më se të gatshëm të flasin me ju kur ajo trillon Plutonin në shtëpinë tuaj të 11-të të orientuar nga grupi. Opinionet mund të ndahen si fakte, prandaj sigurohuni që të ndani të vërtetën nga fantazia, ose përndryshe mund të mbështilleni në një tregim që nuk ndjek logjikën aktuale.

Burimi: Tarot