Horoskopi ditor – 25 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Sot ju dëshironi të shiheni pë atë që jeni – të injoroheni është gjëja e fundit që dëshironi. Megjithatë, më shumë sesa thjesht të vëreheni, ndoshta do të kërkoni njohje dhe do të dëshironi të merrni kredit për çdo gjë që keni bërë mirë kohët e fundit. Ndoshta shpërblimi për përpjekjet tuaja do të jetë një mirënjohje e thjeshtë ose një kompliment, por nëse jeni të gatshëm të vendosni veten atje, mund të jetë diçka më madhështore. Vazhdoni të vini këmbën tuaj më të mirë përpara dhe do të vazhdoni të tërhiqni sukses!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Krijimi i një të ardhmeje më të ndritshme ka të ngjarë të jetë në mendjen tuaj tani. Ju mund të ndiheni të detyruar të provoni diçka të re ose të bëni një përpjekje për të përmirësuar aftësitë që keni tashmë. Nuk ka nevojë të jetë një punë e madhe – njohuritë tuaja mund të shtohen pak nga pak me kalimin e kohës dhe të bëjnë një ndryshim në planin afatgjatë. Pasi të keni hedhur hapin e parë, ndoshta do ta keni më të lehtë të zhvilloni një plan të arsyeshëm për t’ju çuar më afër vendit ku ëndërroni të jeni.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Të qenit negativ mund të vijë shumë lehtë për momentin. Të parit më nga afër jetën tuaj mund të duket sikur thekson të gjitha gabimet tuaja. Megjithatë, me qëndrimin e duhur, mund t’ju tregojë gjithashtu si të sillni ndryshime pozitive. Duke u ndalur në gabimet tuaja mund t’ju bëjë të ndiheni të mjerë, por të mësuarit prej tyre do t’ju ndihmojë të bëheni personi që do të dëshironit vërtet të ishit. Nuk do të ndodhë brenda natës, por do të ndodhë më shpejt nëse filloni tani.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Kompromisi mund të jetë talenti juaj i veçantë sot. Truku është se kur duhet të luftoni pikërisht për atë që dëshironi dhe kur të dorëzoheni në mënyrë që të mund të luani lojën e gjatë. Jo për të gjitha betejat ia vlen rreziku dhe nëse tërhiqeni tani, të tjerët mund të binden t’ju lënë vendin kur është vërtet e rëndësishme. Ju mund të jeni në gjendje të shmangni plotësisht një konfrontim duke sugjeruar një mënyrë të tretë që mund të mos jetë perfekte për asnjërin prej jush, por është ende e pranueshme.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Hapat e vegjël mund të bëjnë një ndryshim të madh tani, veçanërisht kur bëhet fjalë për shëndetin tuaj. Ju mund të pyesni veten nëse ia vlen të bëni një përpjekje për të qëndruar në formë, veçanërisht nëse keni pasur probleme me përmbajtjen sipas një plani në të kaluarën. Bëni më të mirën për t’u fokusuar në atë që po bëni sot, në vend që të shqetësoheni për atë që do të bëni muajin ose vitin e ardhshëm. Kjo thjesht mund t’ju bëjë të ngrini dhe të mos bëni asgjë fare! Përparimi i vogël është përparim i vlefshëm.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një nxitje e vetëbesimit tuaj mund t’ju ndihmojë të përballeni me botën me një buzëqeshje të madhe sot. Mund të jetë shumë më e lehtë për të tërhequr komplimente nëse jeni gati t’i shpërndani ato në këmbim – për sa kohë që ato janë ende të vërteta. Mos rrini vetëm ulur duke shijuar shkëlqimin se sa të mrekullueshëm jeni. Në vend të kësaj, përpiquni të ndiqni rregullin e artë dhe t’u jepni të tjerëve atë lloj vëmendjeje që dëshironi të merrni! Për fat të mirë, ka të ngjarë ta gjeni më lehtë se zakonisht.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Detyrat e brendshme që keni injoruar mund të trajtohen tani. Pavarësisht nëse bëhet fjalë për pastrimin e disa sirtarëve, zbrazjen e ngrirësit ose rregullimin e makinës suaj, zgjidhja e çdo pune të pazgjidhur do t’ju ndihmojë të hapni rrugën për gjëra më interesante që do të vijnë. Ndoshta do të mbaheni të zënë, por nuk ka asgjë që nuk mund ta përballoni! Planifikimi i gjërave pak para se të përvishni mëngët, ndoshta do t’ju bëjë më efikas.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të gjeni një mënyrë për të shprehur atë që ndjeni pa qenë emocional për momentin. Truku është që së pari të tërhiqeni dhe të mendoni pse ndiheni ashtu siç ndiheni. Pasi ta kuptoni veten pak më mirë, ndoshta do të jetë shumë më e lehtë të kuptoni veten. Nëse ju duket e ndërlikuar, mund të jetë e dobishme të shënoni disa nga ndjenjat tuaja. Në fakt, shkrimi i gjërave për t’i sqaruar ato ndërkohë që askush nuk mund t’ju gjykojë mund të jetë gjithçka që ju nevojitet.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Paratë mund të jenë në mendjen tuaj aktualisht. Ju mund të shqetësoheni se nuk keni mjaftueshëm për të bërë atë që dëshironi të bëni. Në vend që të shqetësoheni, merrni parasysh një vështrim nga afër të asaj që tashmë keni për të parë nëse mund ta organizoni më mirë. Edhe disa ndryshime të vogla mund të bëjnë një ndryshim të madh. Pagesat mund të dalin nga llogaria juaj për gjëra që i keni harruar plotësisht. Ndoshta secila prej tyre është vetëm për një sasi të vogël, por së shpejti mund të shtohen.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Sot mund t’i besoni instinkteve tuaja për njerëzit. Ndoshta nuk mund ta vendosni gishtin mbi mënyrën se si e dini, por nëse ndjeni se dikush është i parehatshëm ose i mërzitur, mund të dëshironi të ndryshoni mënyrën se si reagoni ndaj tij në përputhje me rrethanat. Njerëzit ka të ngjarë të kuptojnë intuitivitetin tuaj dhe t’ju besojnë për shkak të saj – të paktën, për sa kohë që jeni realisht të sinqertë me ta. Ndonëse kjo e bën të vështirë të mashtroni dikë sot, nuk ka gjasa që t’ju duhet ta bëni këtë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Paqja dhe qetësia mund të jenë ato që dëshironi për momentin. Ne të gjithë kemi nevojë për një pushim herë pas here, dhe kjo mund të jetë një kohë ideale për të kërkuar tuajin. Të largoheni nga ngutja e përditshme do t’ju ndihmojë të rikarikoni bateritë tuaja. Nëse nuk mund të merrni shumë kohë, madje edhe një orë apo më shumë vetë ku mund të relaksoheni plotësisht pa u shqetësuar mund të jetë e mjaftueshme për të bërë një ndryshim. Mendoni të kaloni kohën e drekës në park, duke nuhatur lulet dhe duke parë zogjtë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të qenit të dobishëm mund t’ju bëjë të ndiheni mirë me veten sot. Gjithmonë është dikush që mund të mbështesni dhe ndoshta do të jetë i gatshëm të kthejë favorin në të ardhmen kur të keni nevojë. Në fakt, kjo mund të jetë një rrugë me dy drejtime tani. Edhe nëse jeni të aftë të menaxhoni vetëm, nuk duhet domosdoshmërisht!

Burimi: Tarot