Horoskopi ditor – 25 shkurt 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Qëndrimi në buxhetin tuaj mund të jetë një sfidë për momentin. Ndërsa Hëna e ndryshueshme takohet me Uranin impulsiv në Shtëpinë tuaj të 2-të të Burimeve, ka të ngjarë të ndiqni çdo gjë interesante që ju tërheq fantazinë. Dalja për një kohë të mirë me miqtë mund ta bëjë veçanërisht të lehtë të shpenzoni më shumë sesa keni menduar. Megjithatë, presioni i bashkëmoshatarëve mund të shkojë në të dyja anët – miqtë tuaj mund të kenë gjithashtu disa sugjerime efektive për t’ju nxjerrë nga gjendja financiare. Dëgjoni me maturi.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një figurë e mprehtë e autoritetit mund t’ju shtyjë shumë larg pa paralajmërim. Edhe pse mund të duhet shumë për t’ju bërë të tundni varkën, më në fund mund të reagoni pasi Hëna emocionale të bashkohet me Uranin e paqëndrueshëm në shenjën tuaj. Natyrisht, ky person ndoshta nuk do ta pranojë se e meritonte t’i thuhej. Ata do të përgjigjen më shumë se thjesht po tregohen logjikë dhe po ndjekin rregullat. Megjithatë, ju e njihni ngacmimin kur e shihni – besoni instinkteve tuaja për atë që ka ndodhur me të vërtetë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Aktualisht mund të krenoheni me aftësinë tuaj për të arsyetuar rrugën tuaj përmes problemeve komplekse. Fatkeqësisht, ndërsa Hëna intuitive i bashkohet Uranit revolucionar në Shtëpinë tuaj të 12-të të Sekreteve, mund të bëhet e qartë se faktorët përtej kontrollit racional po rëndojnë situatën tuaj. Të pretendosh se ato nuk ekzistojnë ndoshta nuk mjafton për t’i larguar ato. Nëse i pranoni dhe i dëgjoni, mund të zbuloni se ata kanë formën e tyre unike të logjikës. Ju mund të negocioni me të pasi të mësoni rregullat e saj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një lajm befasues mund të tronditë rrjetin tuaj social në çdo moment. Edhe pse mund të mos jeni ju ai që bën zbulimin e madh, mënyra se si reagoni ndaj tij rrezikon të nxisë dramë të mëtejshme. Ndërsa Hëna në sektorin tuaj të komunitetit nxit Mërkurin hetues në shtëpinë tuaj intensive të 8-të, ju mund të mos jeni të kënaqur me faktet e kufizuara që ju janë dhënë – do të tundoheni të bëni shumë pyetje vijuese! Nëse të tjerët nuk janë në disponim për t’iu përgjigjur atyre, ju duhet ta respektoni këtë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Qëllimet tuaja mund të mos jenë saktësisht ato që mendonit se ishin. Gjatë përplasjes mes Hënës në shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të dhe marrjes në pyetje të Mërkurit në sektorin tuaj të marrëdhënieve, një bisedë e fokusuar me një mentor mund të arrijë në atë që vërtet ju motivon. Mund të jeni kryesisht në rrugën e duhur, por disa rregullime të vogla mund t’ju sjellin në harmoni me vizionin tuaj të brendshëm. Mbani në mend se nuk ju kërkohet të bëni çdo ndryshim që dikush rekomandon! Zgjidhni për ju, jo për ata.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund t’i mbroni me pasion besimet tuaja sot. Kur dikush me të cilin po grindeni kërkon fakte dhe shifra, mund të luftoni për t’i kënaqur ato. Ju mund të ndiheni fajtorë për këtë, por në fakt nuk ju kërkohet ta bëni këtë bisedë sipas kushteve të tyre. Nëse e vërteta është se ju jeni më të tërhequr nga pozicioni juaj për arsye filozofike ose emocionale, thjesht thoni kështu. Në atë pikë, mund të provoni të debatoni me ndershmëri meritat e lejimit të njerëzve të bëjnë zgjedhjet e tyre në situata kontestuese.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Për momentin mund t’ju duket emocionuese përvoja intensive. Kjo mund t’ju shtyjë të ndiqni një aktivitet ose marrëdhënie që njerëzit e afërt tuaj e kanë kritikuar si shumë të rrezikshme. Është më mirë të jeni të sinqertë për atë që ju duket argëtuese dhe të pranoni dëshirat tuaja mbi këto arsye, në vend që të përpiqeni të gjeni justifikime të tjera. Nga ana tjetër, miqtë tuaj mund të preferojnë po aq sinqerisht format më pak dramatike të kënaqësisë. Përpiquni të minimizoni ndikimin tuaj tek ata, ndërsa bëni gjërat tuaja.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Rregullimi i jetës suaj në shtëpi mund të jetë një prioritet i lartë për ju në këtë kohë. Mos harroni se ndërsa Hëna primare në zonën tuaj të marrëdhënieve sfidon Mërkurin analitik në sektorin tuaj të brendshëm, mund të mos jeni në gjendje të kontrolloni se si njerëzit e tjerë të përfshirë në situatë reagojnë ndaj përpjekjeve tuaja. Në vend që të përpiqeni më shumë për të arritur rrugën tuaj, përpiquni t’i dëgjoni ato. Kur ata mendojnë se po merren seriozisht, ata mund të jenë të gatshëm të punojnë me ju për të përmirësuar planet tuaja.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Duke i kushtuar vëmendje asaj që trupi juaj ka nevojë, mund t’ju çojë në një drejtim të papritur sot. Ndërsa Hëna edukuese bashkëpunon me Uranin jokonvencional në Shtëpinë tuaj të 6-të të Mirëqenies, ju ndoshta jeni të gatshëm të provoni gjithçka për t’u ndjerë më mirë! Pa marrë parasysh se sa shpejt dyshoni se po përballeni me diçka, mund të mos jeni gati ta shprehni menjëherë me fjalë. Një përpjekje zhgënjyese për t’u shpjeguar njerëzve përreth jush mund t’ju largojë nga truri, kështu që mbani përpjekjet tuaja për veten tuaj tani për tani.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Llogaritja e buxhetit tuaj mund t’ju shtyjë të shihni potencialin produktiv në çdo moment aktual. Megjithatë, kur hëna fëmijërore bashkohet me Uranin rebel në shtëpinë tuaj të 5-të të gjallë, dëshira juaj për të ndjekur diçka argëtuese që nuk është në listën e detyrave, ka të ngjarë të jetë e vështirë t’i rezistoni! Kënaqja e kësaj dëshire mund të jetë e nevojshme për ta hequr atë nga sistemi juaj, në mënyrë që të mos ju shpërqendrojë ndërsa jeni duke u përpjekur të përqendroheni në gjëra të tjera. Planifikimi për kohë joproduktive mund t’ju bëjë më efikas në afat të gjatë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Paraqitja e një fytyre logjike para botës mund të jetë joshëse tani, edhe nëse e dini se e vërteta është më e ndërlikuar. Ndërsa Hëna instinktive bashkohet me Uranin e paqëndrueshëm në shtëpinë tuaj të 4-të emocionale, ndoshta ka një ndryshim që ju tërhiqeni në jetën tuaj personale që nuk ka kuptim racional. Të mos jesh në gjendje ta shpjegosh plotësisht nuk e bën të gabuar. Sigurisht, kjo nuk do të thotë gjithashtu se një dëshirë e papërmbajtshme do të funksionojë në mënyrë të përsosur për të gjithë – përpiquni të jeni realistë për ndikimet e mundshme tek të tjerët.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mërzia aktualisht mund të jetë e rrezikshme për ju. Kur Hëna që kërkon lidhje ndeshet me Uranin e egër në sektorin tuaj të bisedave, me siguri nuk do të kënaqeni me muhabete që nuk shkojnë askund. Të thuash diçka dramatike për të trazuar tenxheren mund të jetë mënyra më e qartë për të adresuar dëshirën për eksitim. Kujdes – ndarja e sekreteve që nuk janë tuajat për t’i treguar ka të ngjarë të krijojë një rrëmujë. Ndoshta ka një gjë të këndshme për veten që ia vlen të zbulohet në vend të kësaj. Ju mund të jeni më interesant se sa mendoni se jeni!

Burimi: Tarot