Horoskopi ditor – 26 Maj 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Mos i merrni gjërat me vlerën e tyre sot. Ekzistojnë elementë të papritur që prodhohen nën sipërfaqe, që ju mund të mos i njihni në fillim, por që duhet të vërehen në një moment. Mund të ketë një tundim që ju të jeni sipërfaqësor për disa gjëra që në të vërtetë kërkojnë një kuptim më të thellë. Hapni sytë pak më gjerë për të kuptuar se çfarë po ndodh vërtet.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Nëse shihni ndonjë padrejtësi sot, sigurohuni që të ngriheni në këmbë dhe ta bëni të ditur. Ndjenja juaj për të ndarë të drejtën dhe të gabuarën është e prirur të jetë tepër e mprehtë dhe ju jeni të vetëdijshëm për situatën që po ndodh rreth jush. Jini agresiv kur bëhet fjalë për vendosjen e rekordeve. Ju po i bëni një padrejtësi vetvetes, si dhe të tjerëve, thjesht duke i lënë gjërat të qëndrojnë në një pozicion të paekuilibruar.

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Mos supozoni automatikisht se njerëzit nuk kanë aftësinë për të ndryshuar. Mund të jeni duke trajtuar dikë bazuar në veprimet e tij prej shumë kohësh më parë, në vend që ta trajtoni atë në përputhje me atë se kush është tani. Mos supozoni gjëra rreth një personi pa e njohur më parë atë Marrëdhënia juaj me njerëzit nuk do të përparojë më tej derisa të njihni personalitetin e tyre të vërtetë.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të ndiheni sikur dikush po ju jep gradën e tretë. Ju e kuptoni që po akuzoheni për diçka dhe se keni nevojë të mbroni ndjenjat dhe veprimet tuaja. Mundohuni të mos bini në këtë kurth. Mos lejoni që vetëbesimi të depërtojë në situatë vetëm sepse dikush tjetër vë në dyshim mënyrën tuaj të jetesës. Askush përveç jush nuk e kupton plotësisht situatën tuaj.

Luani (24 Korrik – 23 Gusht)

Sot mund të jetë e mbushur me “A s’të thashë?!” Ju mund të gjeni gabime tek të tjerët që nuk janë marrë me të vërtetën e një situate. Jini të kujdesshëm në lidhje me akuzimin e dikujt në lidhje me diçka që ju jeni fajtor. Mos kritikoni të tjerët derisa të hidhni një vështrim të sinqertë në veten tuaj.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Sot, ju ka të ngjarë të tërhiqeni drejt atyre të cilët mund të bëjnë një shfaqje dhe të çojnë imagjinatën tuaj në një tokë të largët. Kërkojeni këtë cilësi te të tjerët në vend që të drejtoheni drejt televizionit për të përmbushur këtë nevojë për ju. Nëse nuk jeni të kujdesshëm, thjesht mund të përfundoni në shtrat gjithë ditën pa folur me askënd.

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Do të jetë e vështirë të merreni me çështjet emocionale që do të lindin. Një forcë e fortë mashtruese po ushqen iluzionin se gjërat janë mirë, kur në të vërtetë nuk janë. Ndaloni së pretenduari se gjithçka po shkon mirë. Sa më shpejt të përballeni me të vërtetën, aq më shpejt ajo do të pushojë së ju munduari. Përballuni me mashtrimin drejtpërdrejt.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Mos supozoni automatikisht se njerëzit do të kuptojnë nevojat tuaja. Emocionet tuaja mund të jenë të fuqishme sot, dhe ju mund të përfundoni duke i trembur njerëzit në vend që t’i afroni më afër thjesht sepse veproni në mënyrë irracionale dhe emocionale, në vend të civilizimit. Bëni kujdes që të mos zhgënjeni njerëzit që mund t’ju ndihmojnë më shumë.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju jeni në një pozitë të vështirë. Gjërat nuk janë saktësisht ato që duken. Emocionet tuaja do të drejtojnë shfaqjen sot dhe ju mund të hidheni nga një ekstrem në tjetrin. Ka një shans të mirë që shumica e asaj që përjetoni bazohet në keqinformim. Mos u kapni pas dramës sa të mos arrini të njihni të vërtetën e situatës.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Kur përballeni me një situatë të fortë emocionale, ka të ngjarë të ikni. Ju preferoni ta ndryshoni temën. Kjo formë e arratisjes nuk po bën asgjë për të zgjidhur problemin. Në fakt, duke shmangur temën emocionale, ju vetëm po krijoni më shumë fërkime, sesa nëse thjesht i drejtoheni problemit drejtpërdrejt.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Me aftësitë tuaja psikike, ju jeni të detyruar të hidhni dritë mbi çështjet në të cilat e vërteta ka qenë e paqartë për mjaft kohë. Ju mund të përdorni ndjeshmërinë tuaj për të zbuluar të vërtetën. Kjo lloj sjellje ndoshta nuk do të vijë pa fërkime nga të tjerët. Ju pothuajse mund të garantoni se do të ndodhë. Mos e lejoni t’ju trullosë. Është e rëndësishme të zbuloni të vërtetën.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Sot mund t’ju duhet pak kohë vetëm, për ta rikthyer veten në qendër. Pavarësia është një fjalë kyçe, prandaj mbajeni në xhepin tuaj të pasëm gjatë gjithë kohës. Sigurohuni që nuk po bëheni viktimë e një zotimi që keni bërë shumë kohë më parë. Ndërsa peisazhi ndryshon, ne gjithashtu duhet të ndryshojmë. Veprimet kokëfortë do të jenë jashtëzakonisht të dëmshme në një ditë si kjo. Jini të sinqertë dhe mirënjohës për gjërat që keni.