Ronaldo tregon qëllimet e tij në Juventus: ‘ Ia kisha vendosur vetes qëllim që në ditën e parë’

Kristiano Ronaldo tha se ai e ka realizuar një nga qëllimet që i vuri vetes kur u bashkua me Juventusin në 2018 dhe vlerësoi gjithçka që klubi kishte arritur këtë sezon.

Ronaldo, 36 vjeç, ka një vit të mbetur në kontratën e tij në Juventus, por ka pasur një turmë spekulimesh në media se sulmuesi portugez mund të largohet në verë.

Juventus u rrëzua si kampion nga Inter Milan dhe arriti të ngjitej në katërshen më të mirë në ditën e fundit të fushatës të dielën për të siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve.

Këtë vit nuk mund ta fitonim Serinë A, urime Interit për titullin e merituar. Sidoqoftë, unë duhet të vlerësoj gjithçka që kemi arritur këtë sezon në Juventus, si në aspektin kolektiv ashtu edhe individual,”-shkroi Ronaldo në një postim në Instagram.

Superkupa e Italisë, Kupa e Italisë dhe trofeu i golashënuesit më të mirë të Serisë A më mbushin me lumturi, kryesisht për shkak të vështirësisë që mbajnë me vete, në një vend ku asgjë nuk është e lehtë për të fituar.“-shtoi ai.

“Me këto arritje, unë arrita një qëllim që ia kisha vendosur vetes që ditën e parë kur mbërrita në Itali: të fitoja kampionatin, Kupën dhe Super Kupën, dhe gjithashtu të isha lojtari më i mirë dhe shënuesi më i mirë në këtë vend të shkëlqyer të futbollit, të mbushur me lojtarë të jashtëzakonshëm, klube gjigante dhe një kulturë shumë të veçantë futbolli”.

Ish-lojtari 36-vjeçar i Manchester United dhe Real Madrid tha se ishte i kënaqur që fitoi nderime të mëdha individuale dhe ekipore me klube në tre vende të ndryshme.

Kjo është ajo për të cilën unë punoj, kjo është ajo që më vë në lëvizje mua dhe kjo është ajo që unë gjithmonë do të vazhdoj ta ndjek deri në ditën e fundit,“-shtoi Ronaldo, i cili nuk luajti në fitoren e tyre 4-1 ndaj Bolonjës në ditën e fundit.

Faleminderit të gjithëve që morën pjesë në këtë udhëtim. Ne jemi së bashku”.-shkroi futbollisti.

Klubi nuk pranoi të komentonte mbi postimin.

Burimi: Reuters