Horoskopi ditor – 27 janar 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Frika për të dëmtuar reputacionin tuaj mund t’ju bëjë të tërhiqeni. Edhe nëse keni diçka në zemrën tuaj që dëshironi t’i thoni një grupi të madh njerëzish, hezitimi rrëshqitës mund t’ju ketë bërë shumë të frikësuar nga pasojat për të qenë vërtet i sinqertë për atë që ndodh në jetën tuaj të brendshme. Ju keni lejen kozmike për ta lënë mënjanë për momentin – në vend të kësaj, universi dëshiron t’ju ndihmojë të përmirësoni financat tuaja dhe të forconi ndjenjën tuaj të përgjithshme të sigurisë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Tani mund të jetë joshëse për të ndarë zbulesa të reja. Ky informacion mund të jetë fshehur më parë, por pasi ta keni zbuluar, mund të dëshironi menjëherë t’u tregoni të gjithëve atë që keni mësuar. Për fat të keq, frika e shtyrjes ndaj asaj që keni për të thënë mund t’ju pengojë që t’i tregoni të gjithë rrethit tuaj – mund të përfundoni duke e mbajtur atë për veten tuaj. Ju jeni ende në gjendje të shijoni energji më të mirë dhe lidhje pozitive me të tjerët, kështu që përpiquni ta shijoni ditën pavarësisht nëse ndani njohuritë tuaja apo jo.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Dy marrëdhënie në jetën tuaj mund të duken sikur janë gati të mbivendosen. Prezantimi i një personi në jetën tuaj me një tjetër mund të jetë joshëse, pasi dëshironi të ndihmoni miqtë tuaj të lidhen me njerëzit e tjerë të preferuar. Megjithatë, ju mund të kuptoni se kjo nuk është menduar të jetë, ose planifikimi mund të mos vijë në përputhje në këtë moment, kështu që gjërat do të kalojnë. Fatmirësisht, fati mund të vijë aktualisht nga vende befasuese, dhe përmirësimet në karrierën dhe reputacionin tuaj janë të mundshme, ndaj mos u shqetësoni shumë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Sot mund t’ia dilni me pak ndihmë nga miqtë tuaj. Përplasjet me figurat e autoritetit janë të mundshme dhe shpirti juaj mund të jetë i ulët pasi të keni përballur me ndonjë personazh të vështirë. Të paktën mendoni t’u drejtoheni njerëzve që ju njohin më mirë për t’ju frymëzuar. Për fat, ata ka të ngjarë të jenë të hapur për t’ju ngritur humorin, edhe nëse nuk janë në gjendje të jenë personalisht me ju. Akoma më mirë, mund t’i vizitoni ato dhe të bëni pak mini-pushime.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mund të jetë e vështirë t’i rezistosh kundërshtarëve aktualë. Ndërsa mund të mos keni atë që do t’i quani armiq, ka të ngjarë që ka njerëz që po ju vështirësojnë gjërat – mund të keni vështirësi të komunikoni me ta në një mënyrë që i lejon të gjithë të ecin përpara pa pengesa. Ju mund t’u drejtoheni mentorëve që mund t’ju ndihmojnë të përballeni me këtë situatë të vështirë, pasi ata mund të kishin qenë në situata të ngjashme më parë dhe mund t’ju ndihmojnë ta ktheni atë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mund të jetë e vështirë të thuash se çfarë po ndodh në të vërtetë. Versionet e dramatizuara të asaj që ka ndodhur me të vërtetë mund të jenë një problem sot, ku ju kujtoni diçka si më intensive se sa ishte në të vërtetë ose hasni në një rrëfim shumë të zbukuruar të dorës së dytë të një ngjarjeje. Ju mund të jeni të vetëdijshëm se nuk i keni të gjitha faktet – nëse po, përmbahuni nga thashethemet ose përpjekjet për të bërë një thirrje gjykimi. Në vend të kësaj, përqendrohuni në fusha të tjera, pasi udhëtimet dhe marrëdhëniet e tjera duhet të jenë më të lehta për t’u kuptuar plotësisht.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Njerëz të tjerë mund t’ju keqkuptojnë shpesh në këtë moment. Është e mundur që familja dhe miqtë të mos pajtohen me ju ose të shkaktojnë probleme jetësore, madje mund të shqetësoheni se nuk keni askënd që mund t’i drejtoheni për këshilla për këto situata. Mund të mos ketë asnjë person që ka të drejtë, por mund t’i drejtoheni një shoku më të mirë ose një partneri tjetër afatgjatë që, edhe nëse nuk pajtohen me ju, nuk do t’i gjykojë emocionet tuaja. Një shok i shkëlqyer vlen më shumë se disa miq të motit të mirë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Komunikimi mund të mos ju vijë lehtë për momentin. Truri juaj mund të ndihet sikur është shkëputur nga goja juaj, duke e bërë të vështirë të flisni, edhe kur të tjerët kërkojnë këshilla nga ju. Të mos dish se çfarë të thuash mund të jetë një problem, por konsidero të tërhiqeni për të menduar për atë që ata kanë thënë përpara se t’u ktheheni atyre. Marrëdhëniet më të lehta mund t’ju japin hapësirën e nevojshme për të marrë frymë, për të larguar stresin dhe për të medituar se si mund t’i përgjigjeni bisedës së mëparshme.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Shprehja e kufijve tuaj mund të jetë më e vështirë se zakonisht. Dikush mund të jetë duke e kapërcyer, dhe ndërsa ju dëshironi t’i korrigjoni sa herë që ju bëjnë të ndiheni të pakëndshëm, mund të shqetësoheni se kjo mund të dëmtojë marrëdhënien tuaj. Ju mund të përfundoni duke e lënë atë të shkojë dhe të mos thoni asgjë, duke zgjedhur të përqendroheni tek vetja dhe tek përgjigjet tuaja, por është në rregull të deklaroni dhe ripërcaktoni kufijtë tuaj. Për fat të mirë, lidhjet familjare duhet të jenë të dobishme dhe mbështetëse për ju, kështu që mbështetuni tek ato nëse keni nevojë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Opinionet mund të përplasen sot. Mendimi juaj mund të ndryshojë nga ai i grupit – ndoshta ju e keni parasysh të ardhmen ndërsa ata janë më të fokusuar në traditë. Të ndihesh si një person i çuditshëm jashtë është rrallë argëtuese! Aftësia juaj për t’i shprehur mendimet tuaja me fjalë është mjaft e fortë për t’ju ndihmuar të gjeni mbështetje midis miqve të tjerë më vonë, por mund të mos jeni në gjendje të ndryshoni mendjen e njerëzve me të cilët jeni përplasur më parë. Ju mund të duhet të bini dakord për të mos u pajtuar.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Frika mund t’ju pengojë të thoni atë që dëshironi të thoni vërtet. Mund të ketë diçka në zemrën tuaj që dëshironi dëshpërimisht t’i tregoni dikujt, por dyshimi për veten ose frika për përgjigjen e tyre mund t’i mbajë buzët tuaja të mbyllura fort. Mos u shqetësoni – familja ose shokët e dhomës mund t’ju inkurajojnë dhe mbështesin, dhe është e kuptueshme nëse përfundoni duke pritur për t’u hapur me atë person një ditë tjetër. Ju keni leje të merrni pak kohë dhe të krijoni guximin për të folur zemrën tuaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Njerëzit përreth jush mund të ndezin pasigurinë tuaj – pavarësisht nëse e bëjnë këtë me qëllim apo jo, ajo ende dhemb. Ju mund të jeni në një konkurrencë me njerëz ndaj të cilëve ndiheni inferiorë, ose mund të jeni personi i ri në një dhomë plot me njerëz që tashmë e njohin njëri-tjetrin, duke krijuar një ndarje ose disavantazh për ju. Lejojini miqtë, bashkëmoshatarët ose vëllezërit e motrat që t’ju gëzojnë dhe t’ju kujtojnë se jeni atje për një arsye. Ju keni një shans të vërtetë për të pasur sukses!

Burimi: Tarot