Horoskopi ditor – 27 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Është koha për t’u zgjuar dhe për ta bërë mendjen tuaj të punojë me shpejtësinë më të lartë! Mërkuri hyn në shenjën tuaj sot pas përfundimit të një turneu në mbretërinë tuaj nënndërgjegjeshëm, kështu që ju mund të ndiheni sikur po dilni nga një mjegull në një realitet shumë më të qartë. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të filluar të përqendroheni në mënyrat për të përmirësuar jetën tuaj, veçanërisht duke bërë gjëra të tilla si nxjerrja në pah e ideve tuaja ose ndarja e talenteve tuaja me të tjerët. Njerëzit duhet të impresionohen siç duhet nga zgjuarsia dhe mprehtësia juaj verbale.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Bota përreth jush do të fillojë të lëvizë me një ritëm më të ngadaltë. Mërkuri po rrëshqet në shtëpinë tuaj të përgjumur të 12 të Nënndërgjegjes sot, duke ndihmuar trurin tuaj të fiket dhe duke ju lejuar të ndjeni rrugën tuaj përmes jetës, duke ndjekur valën kozmike kudo që mund të çojë. Gjatë kësaj kohe, do të përfitoni nga marrja e një qasjeje më kreative, rrethrrotulluese ndaj projekteve tuaja. Bëni më të mirën për të hequr këmbën nga gazi dhe thjesht shikoni se ku përfundon. Mund të jetë diku fantastike!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Jeta juaj shoqërore do të rritet në disa nivele, duke filluar nga sot. Sundimtari juaj në largim, Mërkuri, hidhet me kokë në Shtëpinë tuaj të 11 të Miqësisë dhe Grupeve Globale dhe ju ofron një pushim nga puna. Është koha për të kontrolluar kohën dhe për të parë se çfarë po bëjnë të gjithë të tjerët! Ky cikël do t’ju sjellë shumë mundësi për të krijuar lidhje të reja – diçka që ndoshta jeni të kënaqur ta bëni – kështu që përgatituni të bëni prezantime të reja dhe të rinovoni ato të vjetra.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Çështjet e biznesit janë të mëdha në horizont. Sot, Mërkuri hyn në Shtëpinë tuaj ambicioze të 10 të Arritjeve Profesionale dhe Reputacionit, duke ju ndihmuar të merrni seriozisht qëllimet tuaja dhe të kuptoni se çfarë duhet të bëni për të arritur atje ku dëshironi të jeni. Kjo është një ditë e mirë për t’u ulur dhe për të bërë një plan loje për të vendosur pikat më të holla të planit tuaj të sulmit. Nëse jeni strategjik, atëherë duhet të jeni në gjendje të zbatoni çdo strategji pa vështirësi.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju jeni gati të keni një pamje të gjerë të botës. Mërkuri inteligjent po kalon në Shtëpinë tuaj të 9 të Kulturës dhe Arsimit të Lartë me mendje të gjerë, duke ju lejuar të hapni krahët tuaj mendorë dhe të filloni të shikoni pamjet. Gjatë këtij tranziti, do të përfitoni nga shqyrtimi i këndvështrimeve të tjera dhe do të mësoni se çfarë kanë për të thënë njerëzit e tjerë, ndaj përgatituni të hyni në çdo situatë me mendje të hapur. Ajo që mësoni tani mund të ndikojë në jetën tuaj për një kohë të gjatë!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Jeta mund të ndihej po aq dramatike sa një film noir i vendosur papritur. Mërkuri, sundimtari juaj kozmik, sapo ka rrëshqitur në shtëpinë tuaj të 8 të seksit dhe sekreteve, duke e kthyer vëmendjen tuaj në të gjitha çështjet serioze të jetës. Ky cikël ka të bëjë vetëm me leximin midis rreshtave dhe për të parë se çfarë detajesh intime mund të zbuloni kur vendosni kapelën tuaj të detektivit dhe bëni pak zbulim. Po hyni në një fushë shumë transformuese, ndaj lëreni mendjen tuaj t’ju çojë kudo që të zgjedhë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Njerëz të tjerë do të fillojnë të marrin faturimin kryesor në jetën tuaj. Mërkuri mendor po hyn në shtëpinë tuaj të 7 të kontratave dhe lidhjeve të ndërsjella, duke ju përgatitur për të krijuar disa partneritete të fuqishme, qofshin ato romantike, profesionale apo platonike. Në vend që të shqetësoheni për të arritur gjithçka vetë, përpiquni të kërkoni njerëz që mund të plotësojnë aftësitë tuaja dhe t’ju ndihmojnë. Thënë kështu, mos prisni që ata të bëjnë të gjithë punën. Ju duhet të tërhiqni edhe pjesën tuaj të peshës!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Është një ditë e shkëlqyer për t’u zhytur dhe për t’u marrë seriozisht në lidhje me mirëqenien tuaj personale! Mërkuri po kërcen në Shtëpinë tuaj të 6 të Punës Ditore dhe Shëndetit, e cila është sektori më efikas i grafikut tuaj dhe ka të bëjë me sigurimin që jeni duke performuar në kapacitetin më të lartë. Filloni të shqyrtoni zakonet dhe rutinat tuaja – kërkoni mënyra për të punuar më zgjuar, jo më shumë. Kjo është gjithashtu një kohë e shkëlqyer për të pastruar dietën tuaj apo edhe për të filluar një rutinë të re stërvitjeje, ndaj mos hezitoni të filloni.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju jeni shumë me fat, Shigjetar! Mërkuri, komunikuesi kozmik, po kërcen në shtëpinë tuaj të 5 me zë të lartë dhe ju frymëzon të ndiqni zemrën tuaj kudo që mund të çojë. Ky është një tranzit veçanërisht krijues për ju, kështu që nëse keni një prirje artistike, atëherë do të jeni në kulmin tuaj për kohëzgjatjen e këtij cikli. Mos u shqetësoni për të qenit perfekt ose për ndonjë përgjegjësi të vogël tani – shijimi i jetës është prioriteti juaj më i madh. Është koha për t’u fokusuar në argëtim!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Jeta juaj në shtëpi mund të fillojë të marrë më shumë vëmendjen tuaj duke filluar nga sot. Mërkuri i gjallë po hyn në shtëpinë tuaj të 4 të themeleve dhe ndjenjave, duke i kthyer ndjenjat tuaja drejt çdo gjëje që mund të ndodhë nën çatinë tuaj. Ky cikël është i mrekullueshëm për të bërë më shumë argëtim në vendin tuaj! Nëse jeni të mërzitur të jeni familjar, mendoni ta përdorni këtë kohë për të ftuar miqtë tuaj. Të bësh pak dekorim përpara se ndonjë mysafir të trokasë mund t’i freskojë gjërat!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Gjetja e kohës së lirë mund të bëhet një detyrë e pamundur! Mërkuri shkon në Shtëpinë tuaj të 3 të ngarkuar të Komunitetit Lokal dhe Komunikimeve sot, duke ju dhënë njëqind gjëra për të bërë dhe vetëm kaq shumë orë në ditë për t’i bërë ato. Jini tepër të zellshëm për të qëndruar të organizuar – merrni parasysh të filloni një planifikues nëse nuk e mbani një të tillë tashmë. Kjo është gjithashtu një kohë e shkëlqyer për të eksploruar lagjen tuaj dhe për të parë se çfarë gjërash të reja janë shfaqur kohët e fundit.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Paratë tuaja dhe mënyra se si i bëni ato do të bëhen një temë e nxehtë. Mërkuri po kufizohet në Shtëpinë tuaj të Dytë të Sigurisë Financiare, duke i kthyer mendimet tuaja drejt shenjave të dollarit. Gjatë javëve të ardhshme, mund të hasni disa rrjedha të reja të të ardhurave. Nëse po kërkoni mënyra për të rritur vlerën tuaj neto, kushtojini vëmendje ose mund të humbisni! Nëse jeni duke shpresuar për një rritje rroge ose për një pozicion krejtësisht të ri, është koha të mendoni me portofolin tuaj.

Burimi: Tarot