Horoskopi ditor – 27 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ecja me rrjedhën do të jetë ndoshta mënyra më e lehtë për të kaluar ditën. Hëna është në katror me Neptunin në shtëpinë tuaj të 12-të ëndërrimtare, gjë që do t’ju largojë vëmendjen nga programi i zakonshëm duke ju inkurajuar të ndiqni intuitën tuaj. Sa më pak të përpiqeni të drejtoni veten në ndonjë mënyrë të vetme, aq më mirë, sepse nëse përpiqeni të kontrolloni gjërat, atëherë Neptuni mund ta bëjë të duket sikur të gjitha përpjekjet tuaja avullojnë me një prekje të vetme. E ngadaltë dhe e qëndrueshme është rruga.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Qëllimet e mira nuk kanë gjithmonë rezultate të mira. Ka një shtrirje kontradiktore midis Hënës në shtëpinë tuaj të 2-të përgjegjëse dhe Neptunit në shtëpinë tuaj altruiste të 11-të, duke paralajmëruar se edhe dëshirat bamirëse mund të shpërblehen në mënyra mjaft jodashëse. Ju lejohet të bëni gjëra të tilla si të dhuroni për kauza të denja ose të ndihmoni miqtë në nevojë, por sigurohuni që të mos jepni më shumë se sa mund të përballoni, sepse mund të përfundoni duke e zemëruar situatën poshtë linjës. Ruani vetes dhimbjen e kokës në të ardhmen.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Qëllimet tuaja mund të duken pak të paqarta sot. Hëna në shenjën tuaj po ju bën pak më emocionues se zakonisht, dhe kjo mund të përkeqësohet kur ajo përballet me Neptunin me mjegull në Shtëpinë tuaj të 10-të të Karrierës. Gjërat që normalisht ju shtyjnë përpara dhe ju frymëzojnë të punoni shumë mund të ndihen pak të pakuptimta, por mos lejoni që një ose dy momente të pyetjeve të pengojnë gjithë punën e vështirë që keni arritur. Qëndroni besnik kursit tuaj!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një mirazh po shkëlqen në distancë, duke të bërë shenjë të vish ta eksplorosh. Hëna dhe Neptuni mistik po krijojnë një shesh të tensionuar në të gjithë sektorët tuaj të spiritualitetit, duke ju frymëzuar të shikoni botën me ide të reja dhe të hapni veten ndaj mundësive. Kjo është krejtësisht në rregull, por sigurohuni që ajo që po inspektoni ia vlen në të vërtetë kohën tuaj dhe jo diçka që do të zhduket në asgjë para se ta kuptoni. Qëllimet realiste vlejnë më shumë se fantazitë e mundshme.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Të kuptuarit se ku përfundoni dhe ku fillon një person tjetër mund të jetë më konfuze se normalisht. Në përgjithësi je mjaft i mirë në vizatimin e vijave në rërë dhe krijimin e kufijve sipas nevojës, por kjo nuk do të jetë aq e lehtë sa Hëna në shtëpinë tuaj të 11-të të përbashkët e sheshon Neptunin në shtëpinë tuaj të 8-të intime. Kjo mund t’ju bëjë të ndiheni shumë të hapur ndaj mënyrave të reja të lidhjes me njerëzit, por sigurohuni që po jepni aq sa po merrni. Marrëdhëniet e pabarabarta mund të çojnë në marrëdhënie të pakënaqura.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Të dish se kujt mund të mbështetesh për ndihmë është e rëndësishme, por kjo nuk e bën të lehtë. Në këtë kohë, mund të shqetësoheni se duhet të bëni gjithçka vetë, ndërsa Hëna e shtyn Neptunin në shtëpinë tuaj të 7-të ndërpersonale. Një marrëdhënie biznesi ose një kontratë mund të vihet nën shqyrtim, duke ju lënë të shqetësuar për përfshirjen e mundshme me dikë ose diçka që është më pak se ideale. Marrja e një përgjigje të qartë mund të jetë e vështirë, ndaj kini kujdes të mos nxirrni përfundime të shpejta ose të bëni gjykime të menjëhershme.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një hendek i padukshëm mund t’ju ndajë nga jeta juaj e tanishme, sikur gurët tuaj normalë të testimit të mos jenë aty për t’ju udhëhequr. Jeni më të prirur për të pyetur veten se çfarë ndodh, ndërsa Hëna kalon nëpër shtëpinë tuaj të 9-të aventureske dhe katrori hënor drejt Neptunit në shtëpinë tuaj të 6-të rutinë do të rrisë përshtypjen e lëvizjes së bashku me tokën shumë poshtë. Është mirë ta lini realitetin pas herë pas here, për sa kohë që nuk e bëni atë një zakon shumë të shpeshtë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ndjenjat më të thella mund t’ju çojnë në disa vende mjaft frymëzuese nëse i lejoni ato. Nuk është gjithmonë argëtuese të ekzaminosh anën tuaj më të errët ose gjërat që mund t’i mbani të shtyra, por Hëna në shtëpinë tuaj të 8-të private po vjen në kontakt me Neptunin në shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive. Së bashku, ata do të ndriçojnë gjërat që normalisht do t’i fshihnit në hije. Mos u frikësoni nga kjo përvojë! Në vend të kësaj, përballeni me kokë. Rezultatet duhet të vlejnë përpjekjet.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Toka nën këmbë mund të duket se largohet nga çdo moment, sikur të jeni një tullumbace që noton lirshëm nëpër botë, e palidhur me asgjë ose askënd. Një kënd i çuditshëm midis Hënës dhe Neptunit mund ta hedhë realitetin nga dritarja dhe t’ju lërë të merreni me hipoteza. Ndonëse nuk ka asgjë të keqe me këtë, përpiquni të mos fluturoni aq larg nga ajo që dini, saqë keni vështirësi të gjeni rrugën e kthimit. Dëgjoni busullën tuaj të brendshme – ai duhet t’ju udhëheqë me siguri.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Pavarësisht qëllimeve tuaja më të mira, mund të ndiheni sikur nuk e dini se çfarë po ndodh në këtë moment. Hëna në shtëpinë tuaj të 6-të të përgjegjshme po ju shtyn të punoni shumë, por kjo energji e mirëkuptuar mund të avullojë, ndërsa Hëna shpërqendron Neptunin në sektorin tuaj të komunikimit. Mund të ndiheni sikur askush nuk mund t’ju japë një përgjigje të qartë, ose pavarësisht se si përpiqeni, thjesht po humbisni një pikë të qartë. Mos prisni shumë nga askush tani – dhe kjo përfshin veten tuaj.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Çdo gjë mund të veprojë aktualisht si një formë e vetë-shprehjes. Ju jeni futur në anën tuaj më krijuese ndërsa Hëna noton nëpër shtëpinë tuaj të 5-të artistike dhe këndi i saj i fuqishëm ndaj Neptunit ëndërrimtar në shtëpinë tuaj të dytë materiale mund t’ju frymëzojë të investoni në disa artikuj të rinj që pasqyrojnë veten tuaj të vërtetë. Zbukurojeni veten në mënyrën që ju duket e drejtë, pavarësisht nga opinionet e të tjerëve – në fund të fundit, dalja nga turma ka qenë gjithmonë mënyra e Ujorit. Shfaqni individualitetin tuaj!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mos e mbani veten në pritje të ndonjë pritshmërie të panevojshme sot. Ju jeni më të ndjeshëm se zakonisht ndërsa Hëna udhëton në shtëpinë tuaj të 4-të themelore, por katrori i saj me Neptunin në shtëpinë tuaj të parë personale mund t’ju lërë të ndiheni jashtë kontaktit me praninë tuaj. Nëse ndiheni paksa të shkëputur nga personi që shihni në pasqyrë, merrni pak kohë për të kuptuar pse është kjo. Marrëdhënia më e rëndësishme që keni është ajo që keni me veten, ndaj mos e nënvlerësoni.

Burimi: Tarot