Horoskopi ditor – 27 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Arritja drejt yjeve nuk duhet të jetë një veprim i bërë vetëm sot. Sundimtari i shenjës suaj, Marsi, po mbështet Saturnin e përgjegjshëm në sektorin tuaj të grupit, duke ju ndihmuar të gjeni njerëzit që ju nevojiten në jetën tuaj dhe të kaloni përtej atyre që ju pengojnë. Në vend që të prisni që të gjithë të jenë në të njëjtën faqe, lërini njerëzit të përfundojnë aty ku supozohet të jenë. Do të zbuloni se ata që janë në nivelin tuaj do të arrijnë atje me dëshirën e tyre pa ndihmën tuaj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Arritja e gjërave tani duhet të jetë më e lehtë nëse nuk shforcoheni – edhe nëse kjo duket e palogjikshme. Planeti i veprimit Marsi është në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm, duke ju dhënë dritën jeshile për t’i marrë gjërat ngadalë dhe lehtë. Marsi gjithashtu bashkëpunon me Saturnin në sektorin tuaj të karrierës, duke ju treguar një rrugë përpara që mund të duket sikur rrëshqitni përpjetë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Puna së bashku është tema e ditës, Binjakët. Marsi në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore po lidhet me Saturnin karmik në sektorin tuaj të zgjerimit, duke treguar se mund të arrini më lart se kurrë më parë – vetëm nëse nuk e bëni vetë. Edhe nëse zakonisht preferoni të vazhdoni jetën si interpretues solo, do të përfitoni nga ngritja e njerëzve të tjerë tani, pasi ata ndoshta do të bëjnë të njëjtën gjë për ju. Vetëm së pari sigurohuni që qëllimet tuaja të jenë në linjë!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Është e rëndësishme që ambiciet tuaja të mbështeten mbi themele të forta në këtë kohë. Sekstili i sotëm ndodh midis Marsit në shtëpinë tuaj të 10-të të reputacionit dhe Saturnit në shtëpinë tuaj të 8-të të parave të mëdha, duke ju kujtuar se nëse doni të ngjiteni lart, atëherë keni nevojë për zjarrin e duhur në rezervuarin tuaj për t’ju shtyrë përpara. Një qëllim kryesor mund të jetë brenda mundësive tuaja, kështu që mos u digjni pak para se të arrini atje! Me pak përpjekje, mund të gjeni një fat të papritur.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Rritja është mbresëlënëse në vetvete, por mund të jetë më e dobishme kur e bëni atë me dikë në krah. Marsi në shtëpinë tuaj të 9-të të pakufishme po i bën një sekstil fatal kohëmatësit Saturnit në shtëpinë tuaj të 7-të të fokusuar në marrëdhënie, duke ju inkurajuar të mendoni për “ne” dhe jo “unë”. Ka shumë për të fituar nëse nuk përpiqeni t’i merrni gjërat vetë. Në vend të kësaj, përpiquni të pranoni çdo ndihmë që ju ofrohet dhe ofroni ndihmë për të tjerët në këmbim.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Edhe ndërveprimet më të rastësishme mund të kenë një peshë të pazakontë në këtë kohë. Marsi në shtëpinë tuaj të 8-të gjithçka ose asgjë po nxit një dramë, e cila mund të shpërthejë kur Marsi të shembë Saturnin në shtëpinë tuaj të 6-të rutinore. Nëse njerëzit duket se ju shikojnë çuditërisht ose sjellin energji të pazakontë në tryezë, ndoshta nuk është imagjinata juaj. Kjo mund të duket e frikshme, por nëse kërkoni mënyra për të shpërndarë çdo situatë të nxehtë, duhet të jeni në gjendje të gjeni një zgjidhje që funksionon për të gjithë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një marrëdhënie e rëndësishme mund të kalojë përmes një rritjeje në çdo moment. Planeti i veprimit, Marsi në sektorin tuaj të marrëdhënieve po përafrohet me Saturnin karmik në shtëpinë tuaj të 5-të pasionante, duke lehtësuar rrugën drejt sqarimit të asaj që dëshironi dhe zbulimit se sa shumë punë duhet të bëni për të arritur në të njëjtën faqe. Për fat të mirë, këndi midis këtyre planetëve është i këndshëm, kështu që zgjidhja nuk duhet të jetë shumë e vështirë për t’u zbuluar. Jini të guximshëm në kërkimin e lumturisë suaj.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një shok i besuar mund t’ju japë disa komente të rëndësishme sot. Marsi po shëtit nëpër shtëpinë tuaj të 6-të të efikasitetit dhe po kërcen me Saturnin në shtëpinë tuaj të 4-të të familjes dhe ndjenjave. Kërkimi i këshillave nga njerëz të respektuar, veçanërisht nga gratë, duhet të rezultojë në përmirësime të mëdha. Shikoni rreth jetës suaj dhe përpiquni të identifikoni se ku mund të bëni më mirë! Nëse goditni një mur, mendoni të kërkoni nga zonjat në jetën tuaj për disa këshilla të dobishme.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ka diçka pozitive, por prekëse që ju vjen. Marsi po kufizohet përmes Shtëpisë tuaj të 5-të të Dashurisë dhe Kreativitetit të Vërtetë, gjë që duhet të bëjë një kohë mjaft të këndshme. Konkretisht, sot do të bëhet sekstil Saturni në sektorin tuaj të komunikimit. Ky kënd do t’ju lejojë të përfitoni nga argëtimi i Marsit dhe ta përdorni atë në përfitimin tuaj, duke i kthyer idetë tuaja në diçka konkrete që mund të ndikojë në jetën tuaj për vitet në vijim. Sigurohuni që të thoni mendjen tuaj!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Aktiviteti mund të gumëzhijë nën çatinë tuaj për momentin. Luftëtari Mars po udhëton në Shtëpinë tuaj të 4-të të Çështjeve të Brendshme dhe po lidhet me Saturnin e kujdesshëm në sektorin tuaj të të ardhurave, duke energjizuar mundësitë tuaja për të krijuar një themel të fortë. Së bashku, këta planetë duan që ju të gjeni mënyra të reja për t’u ndjerë më të sigurt në jetë – emocionalisht, fizikisht ose financiarisht. Filloni të bëni përpjekje për të arritur një vend të tillë – përpjekjet tuaja nuk duhet të jenë të kota.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Jeta mund të ecë jashtëzakonisht shpejt sot. Marsi në sektorin tuaj të komunitetit po përshpejton gjithçka, duke sjellë shumë njerëz në derën tuaj me shumë çështje për vëmendjen tuaj. Thënë kështu, do t’ju duhet të kaloni kohën tuaj duke i analizuar ato pasi Marsi lidhet me Saturnin esëll në shenjën tuaj. Në vend që të përqendroheni në çdo gjë që ju vjen në rrugën tuaj, merrni parasysh të bëni një hap prapa dhe të kujdeseni për çështjet që janë me rëndësi aktuale. Jini të sjellshëm në refuzimet tuaja, por mos e humbni kohën kot.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Gjërat mund të mos jenë tamam siç duken tani. Marsi po përpiqet t’ju bëjë t’i shihni gjërat qartë ndërsa marshon nëpër Shtëpinë tuaj të 2-të të Sigurisë, por këto çështje mund të ndërpriten kur planeti i kuq ndan Saturnin në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm. Kjo mund t’ju sjellë disa ide shumë të mira, ndoshta duke ju frymëzuar me mënyra të reja për të fituar më shumë para. Megjithatë, këto ide mund të kërkojnë një zbërthim. Merrni kohë për të zgjidhur çdo nyje përpara se të ecni përpara.

Burimi: Tarot