Horoskopi ditor – 28 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Magjia po ju tërheq aktualisht. Ju mund ta falënderoni Venusin në shtëpinë tuaj të 10-të ambicioze për këtë, pasi ajo përqafon Neptunin mistik në shtëpinë tuaj të 12-të ëndërrimtare. Së bashku, këta planetë po përgatisin një festë të bollshme që nuk do ta prisnit. Ndoshta një autoritet do të vërejë gjithë punën e palodhur që keni bërë kohët e fundit dhe do të vendosë t’ju shpërblejë, ose zgjidhjet tuaja të zgjuara krijuese më në fund mund të njihen dhe t’ju sjellin një fitim të papritur në proces. Sido që të jetë, sigurisht që meritoni disa urime!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ndërtimi i një rrjeti unik mund të shpërblehet shumë. Venusi në sektorin tuaj të zgjerimit po arrin nëpër qiell deri në Neptun në zonën tuaj të grupit. Mund të ndiheni rehat kur shokët tuaj të skuadrës janë prerë të gjithë nga e njëjta pëlhurë, por në fakt mund të arrini shumë më tepër kur të gjithë keni përvoja dhe prejardhje të ndryshme. Mos harroni se të kundërtat tërhiqen dhe talentet e njerëzve të tjerë mund të kompensojnë vendin ku ndiheni të mangët, dhe sigurisht që mund të bëni të njëjtën gjë për ta në këmbim.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të shënoni një fitore të papritur në çdo moment. Ekziston një sekstil harmonik midis Venusit bujar në Shtëpinë tuaj të 8-të të Windfalls dhe Neptunit magjik në shtëpinë tuaj të 10-të të Karrierës, që do të thotë se mund të merrni një shpërblim për një punë të bërë mirë. Neptuni mund të shkaktojë një konfuzion të vogël, kështu që ju mund të mos e dini ose të kuptoni plotësisht pse po trajtoheni papritmas kaq mirë, por kjo nuk do të thotë që nuk e meritoni! Është radha juaj të shijoni frytet e punës suaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Është e mundur që dikush tjetër duhet të udhëheqë në këtë kohë. Afërdita në sektorin tuaj të partneritetit po sjell shumë momente të bukura në rrugën tuaj për të përjetuar së bashku me dikë të rëndësishëm dhe seksi i saj ndaj Neptunit në sektorin tuaj të aventurës mund të rezultojë që ata t’ju befasojnë me disa truke të këndshme në mëngë. Kushtojini vëmendje çdo ftese për t’u bashkuar për pak argëtim, edhe kur rasti duket pak jashtë kafazit tuaj të zakonshëm të timonit. Përvojat e reja me një mik të besueshëm duhet të jenë shumë shpërblyese.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një bashkëpunëtor ose klient mund të jetë jashtëzakonisht i dobishëm. Shtëpia juaj e 6-të përgjegjëse aktualisht po pret Venusin luksoz, i cili po bën gjithçka mundet për t’ju lehtësuar gjërat në zyrë. Ndërsa ajo punon së bashku me Neptunin në shtëpinë tuaj të 8-të intime për sekstilin e sotëm, ju mund të merrni një mbështetje shumë të nevojshme. Një bashkëpunëtor mund t’ju ofrojë të heqë disa punë nga pjata juaj ose t’ju bëjë disa favore pa u pyetur. Bëj më të mirën për të kthyer favorin në fund.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Sa më pak të prisni nga dikush, aq më shumë mund t’ju befasojë pozitivisht. Afërdita po kërcen nëpër shtëpinë tuaj të 5-të pasionante, duke ju ndihmuar të shihni bukurinë në jetë. Sot ajo do të bëjë sextil Neptunin në arenën tuaj të partneritetit, duke vënë në pah të dashurit tuaj. Dikush që nuk ishte as në radarin tuaj mund të hapë përpara me një mundësi të artë për ju, kështu që edhe nëse normalisht nuk do t’i drejtoheni atij për kënaqësi, gjërat janë ndryshe nga zakonisht. Besoni se universi ka qëllimet më të mira.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një ritëm i butë aktualisht mund t’ju çojë çuditërisht larg. Sundimtarja juaj Venusi në shtëpinë tuaj të 4-të emocionale po ul volumin e muhabeteve ose ankimeve të njerëzve të tjerë dhe në vend të kësaj, ajo po ju tregon mënyra ideale për t’u kënaqur me nevojat tuaja. Në veçanti, ndërsa ajo ngushëllon Neptunin në sektorin tuaj të rutinës, ju kujtohet se nuk ka nevojë të nxitoni për asgjë. Sa më shumë të nxitoni, aq më shumë ka të ngjarë të digjeni në fund. Ngadalë dhe e qëndrueshme fiton garën.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Frymëzimi shtesë po ju ndriçon, Akrep! Afërdita në sektorin tuaj të komunikimit po u jep fjalëve tuaja elokuencë shtesë dhe kur ajo bisedon me Neptunin magjik në sektorin tuaj të krijimtarisë, ata mund t’ju bëjnë të ndiheni si një Shekspir i rregullt. Shkoni përpara, shprehni ndjenjat tuaja dhe shikoni se çfarë do të dalë kur ta bëni. Autenticiteti emocional mund të rezultojë në krijimin e disa poezive të pabesueshme ose shprehjeve të tjera artistike. Është më shumë se në rregull ta lini veten të shkëlqeni herë pas here.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një anëtar i familjes mund të jetë gati të ofrojë ndihmën e nevojshme. Kur Afërdita në sektorin tuaj të të ardhurave ndihmon Neptunin në shtëpinë tuaj të 4-të themelore, dikush afër jush mund të ketë vëmendjen mbi ju, duke kërkuar një shans për të bërë pjesën e tij për të lehtësuar rrugën tuaj përpara. Ndoshta është një hua e vogël, ndoshta është një dhuratë e një lloji – sido që të jetë, nuk keni pse të vini në dyshim motivet e dikujt nëse ata janë befas më bujarë se zakonisht. Ata ndoshta duan vetëm t’ju shohin të keni sukses!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Simpatik është emri juaj i dytë, Bricjap! Njerëzit janë të prirur të shohin më të mirën tek ju ndërsa zbukuron Afërditën në shenjën tuaj, duke elektrizuar praninë tuaj në një mënyrë të lezetshme – plus, koordinimi i saj me Neptunin në Shtëpinë tuaj të Tretë të Komunikimeve do t’ju japë një prekje poezie. Thënë kështu, përpiquni të mbani gjurmët e fjalëve tuaja me kujdes. Nën këtë shtrirje, ju jeni në rrezik të thoni gjëra që nuk i keni parasysh, thjesht sepse ato tingëlluan mirë ose jeni kapur në moment. Jini autentike.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ëndrrat tuaja tani mund t’ju çojnë diku në një vend fitimprurës. Ekziston një sekstil harmonik midis Venusit në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm dhe Neptunit në Shtëpinë tuaj të Dytë të të Ardhurave, që do të thotë se mund të dilni me një ide shumë fitimprurëse pa u përpjekur shumë. Merrni frymë thellë dhe lëreni mendjen tuaj të endet ku të dojë, sepse është gjatë atyre momenteve magjike që mund të goditni idetë e shkëlqyera që ia vlejnë peshën e tyre në ar. Sigurohuni që të shënoni çdo mendim të shkurtër.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mentaliteti i tufës mund të funksionojë më mirë nga sa mendoni aktualisht! Merrni kohën tuaj duke ndjekur, duke e ditur se duhet të funksionojë mirë për të gjithë. Afërdita në Shtëpinë tuaj të 11-të të Rrjeteve po sjell shumë njerëz argëtues në rrugën tuaj. Falë aleancës së saj me Neptunin në shenjën tuaj, këto grupe mund t’ju çojnë me vete në një aventurë të bukur. Edhe nëse jeni të lodhur, mendoni t’i thoni “po” çdo ftese që ju vjen në inbox, sepse nuk do të dëshironi të humbisni.

Burimi: Tarot