Horoskopi ditor – 28 gusht 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Kujtimet e vjetra, të bukura do të përcaktojnë disponimin tuaj sot, i cili do të shfaqet në mënyrën në të cilën merreni me punën, ku ana juaj e butë do të jetë e dukshme për të tjerët. Ju jeni gjithashtu të kujdesshëm me paratë dhe prireni t’i kurseni ato. Njerëzit që merren me para dhe huadhënësit e parave do të përfitojnë.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Ka të ngjarë të futeni në grindje sot. Ju duhet të shmangni çdo konfrontim të hapur. Mosmarrëveshjet ligjore mund t’ju shqetësojnë gjithashtu. Provoni dorën tuaj në meditim ose përdorni muzikën tuaj të preferuar për t’u çlodhur. Është më mirë nëse vononi fillimin e ndonjë aktiviteti të rëndësishëm sot.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Ju keni dëshirë të arrini përsosmëri në gjithçka që bëni dhe e praktikoni këtë filozofi në çdo aspekt të jetës tuaj. Ju siguroheni që të gjitha energjitë tuaja janë të përqendruara në çuarjen përpara të përpjekjeve tuaja në drejtimin e duhur. Ju duhet të rimbushni energjitë tuaja dhe të rrisni vetëdijen tuaj sot, për të qenë në gjendje të vazhdoni përpjekjet tuaja.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Është koha që ju të kultivoni zakone të shëndetshme të të ushqyerit. Sot, do të jeni të prirur për të bërë gjithçka me tepri. Ju mund të hani shumë ose të tërhiqeni nga emocionet. Ju duhet të kontrolloni emocionet tuaja, përndryshe mund të çojë në komplikime të padëshiruara. Hani perime ose sallatë për një mënyrë jetese të shëndetshme.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Ju me siguri e doni lojën kur luani si një ekip, por kjo nuk e zvogëlon faktin se jeni një lojtar i fortë për t’u konkurruar. Ju merrni një ndjenjë përmbushje nga fakti se keni dhënë më të mirën tuaj në çdo përpjekje. Me qëndrimin dhe strategjinë tuaj, suksesi nuk është shumë prapa. Buzëqeshni së bashku me fatin e mirë pranë jush sot.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Çështjet e parave do të godasin një pengesë të madhe sot. Lëreni mendjen tuaj të pushtojë zemrën tuaj. Kini kujdes ekstrem për sendet personale, përgjegjësitë ligjore dhe sipërmarrjet e reja me efektet afatgjata në mendje.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Është një ditë për të arritur lartësi të reja kur bëhet fjalë për financat. Kozmosi favorizon huadhënësit e parave dhe tregtarët e aksioneve. Quajeni atë prekjen e veçantë që u jepni të gjitha transaksioneve monetare, por sot ju keni aftësinë e çuditshme të grumbullimit të parave nga të gjitha burimet. Uluni dhe shikoni këmbënguljen tuaj të shumëfishojë pasuritë tuaja.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Sot, ka mundësi që të shqetësoheni nga rrjedha e vazhdueshme e mendimeve negative në mendjen tuaj. Mundohuni të devijoni mendjen tuaj dhe kërkoni njerëz pozitivë ose miq që do t’ju gëzojnë. Kuptimi i njerëzve në nevojë dhe përmbushja e pritshmërive të tyre do të sillte pak pushim në mendjen tuaj të shqetësuar.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Fati po ju buzëqesh sot. Papritmas, ju ndjeheni sikur mund të bëni njëkohësisht shumë punë. Kjo ka të ngjarë t’ju mbajë të zënë, pothuajse gjatë gjithë ditës. Nëse është e nevojshme, kolegët tuaj do të japin një ndihmë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Ju jeni në ujë të nxehtë, por mos e humbni shpresën gjatë këtyre kohëve të trazuara. Mbani një kokë të qetë mbi supet tuaja dhe zgjidhni problemet. Gjithashtu, mos nxitoni të nxirrni përfundime ose mos diskutoni me njerëzit përreth jush, pasi mund të përfundoni duke qenë në fundin humbës.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Ju tashmë i keni përmbushur objektivat tuaja afatshkurtra. Por ju jeni ambicioz dhe filloni menjëherë të vendosni qëllimet tuaja afatgjata. Koha e lirë me familjen do t’ju përtërijë dhe do t’ju përgatisë për një qëndrim më të mirë në punë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ndërsa ju pëlqen të bashkëpunoni me kolegët tuaj, nuk ka asgjë si një konkurrencë e vogël për të përmirësuar gjërat. Ju do të përballeni pa vështirësi me sfidat që ju vijnë dhe do të lulëzoni me erën e ëmbël të suksesit sot. Fati është gjithashtu në favorin tuaj. Shfrytëzojeni sa më shumë.

Burimi: Ganesha Speaks