Horoskopi ditor – 28 korrik 2021

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Sot do të përpiqeni të hiqni lëkurën tuaj të vjetër duke e trajtuar atë. Një takim ëndrrash mund t’ju vendosë në ankth, por merreni lehtë. Marrëdhëniet e vërteta nuk vulosen vetëm me puthje me shkëlqim!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju duhet të jeni shumë praktik dhe realist në të gjitha ato që bëni sot. Ju dihet që jeni mjaft emocional dhe të ndjeshëm. Mendja juaj dhe arsyetimi juaj zakonisht nuk luajnë rol kryesor në vendimmarrjen tuaj. Edhe probleme të vogla apo ndërlikimet ju bëjnë të punoni. Mundohuni të qëndroni të përqendruar dhe me këmbë në tokë këtë ditë. Ndonjëherë ju duhet ta lini mendjen tuaj të sundojë mbi kokën tuaj. Ndiqni arsyetimin tuaj ndërsa merrni vendime.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

E gjithë vëmendja juaj do të përqendrohet në frontin e punës sot. Ju do të jeni në vëzhgim të projekteve dhe kontratave të reja për të nxitur fitimet tuaja. Mundësitë për të ndryshuar punën tuaj do të vijnë duke ju trokitur në derë. Ju do të keni të drejtën e bashkëpunimit të plotë të kolegëve tuaj sot. Shfrytëzojeni ditën.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Kontrolloni zemërimin tuaj. Ose përndryshe, do të trishtojë të afërmit tuaj. Shkrimtarët mund të shfaqin rezultate krijuese të rendit të lartë. Dita lulëzon mirë edhe për artistët. Kjo është koha për të ndërmarrë sfida të reja.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju nuk do të jeni në gjendje të ndërmerrni sot detyra të rëndësishme. Ju do të doni t’i shmangeni përgjegjësive tuaja dhe të ndiqni aktivitete të qeta. Sidoqoftë do t’ju duhet ende të trajtoni disa çështje të ngutshme.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju do të nxirrni pafund ide sot. Ju mund të përballeni me një dilemë midis detyrimeve tuaja dhe detyrave aktuale, e cila mund të provojë të jetë shumë hutuese. Kontaktet e reja rezultojnë shumë të dobishme. Gjaku është më i trashë se uji, dhe familja dhe miqtë do të çimentojnë marrëdhënien e tyre me ju.

Peshorja (23 Shtator – 21 Tetor)

Ju do të mësoni shumë nga përvojat tuaja të së kaluarës për një të ardhme të ndritur. Ju do të jeni paksa posesiv në lidhje me disa artikuj të kushtueshëm që zotëroni. Do të ketë shqetësime të vogla gjatë ditës për çështje të ndryshme, të cilat do t’ju japin stres mendor. Në tërësi dita do të kalojë bukur.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Pavarësisht se sa i pasur dhe i suksesshëm bëheni, është shumë e rëndësishme të qëndroni në tokë. Kurrë mos e lini suksesin tuaj të ndikojë te ju. Vrazhdësia dhe vetëbesimi i tepërt mund t’ju heqin gjithçka dhe mund t’ju lënë me duar bosh. Prandaj bëhuni të mirë dhe përhapni mirësinë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju bëheni gjykatësi i vetes sot. Përmes introspeksionit, ju përpiqeni t’ju gjeni shkaqet e ndryshme që çojnë në telashe në jetën tuaj. Megjithëse mund të duhet kohë, përfundimisht ju arrini atë që dëshironi dhe përpiqeni të gjeni zgjidhje të arsyeshme për të njëjtën gjë. Sidoqoftë, sigurohuni që të mos e humbni tërë ditën tuaj duke menduar për problemet; kalojini ato.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Shtimi i presionit të punës dhe përgjegjësive gjatë ditës mund t’ju zbrazë energjinë, por jo entuziazmin tuaj. Gjysma e dytë e ditës do të jetë e lodhshme, pasi do të bëni një betejë të ashpër me konkurrentët tuaj. Ju do të dilni triumfues nga lufta ndërsa kryeni me zgjuarsi dhe i merrni veprimet tuaja drejt.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju nuk duhet të mani gjithmonë një fytyrë të guximshme. Ju mund të ajrosni emocionet tuaja dhe të shprehni ndjenjat brenda zemrës suaj para të dashurve tuaj. Kjo do ta bëjë dhimbjen të durueshme dhe ju ndoshta do të gjeni një rrugëdalje nga problemet tuaja. Ju do të ndiheni më mirë deri në mbrëmje, dhe një buzëqeshje e ëmbël do t’ju ndriçojë fytyrën.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju duhet të ushqeni marrëdhëniet tuaja personale me kujdes sot dhe t’u jepni atyre vëmendjen që u takon. Ju duhet të kontrolloni shpërthimet e zemërimit tuaj dhe të ndaloni grindjen me partnerin ose bashkëshortin tuaj për çështje të parëndësishme. Jeta personale do të jetë me vela të qetë për sa kohë që asnjëri prej jush nuk përpiqet të mbizotërojë mbi tjetrin.

Burimi: Ganesha Speaks