Horoskopi ditor – 28 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Çdo gjë mund të duket e mundur në një ditë si kjo. Mërkuri dhe Jupiteri po përqafohen në Shtëpinë tuaj të Parë të Vetë-Shprehjes, duke marrë idetë tuaja dhe duke i zgjeruar ato derisa të arrijnë tavanin. Është e mrekullueshme të marrësh një dozë të tillë frymëzimi pozitiv dhe sigurisht që mund të mendosh më gjerësisht nën këtë tranzit marramendës. E vetmja gjë për të cilën duhet të jeni të kujdesshëm është t’i lini idetë tuaja të ikin me ju – merrni kohën e duhur për t’i konsideruar ato përpara se të hidheni në ndonjë aventurë të paplanifikuar.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ëndrrat tuaja mund të ndihen më të gjalla se realiteti tani. Shtëpia juaj e 12-të e Fantazisë po pret një lidhje përrallore midis Mërkurit mendor dhe Jupiterit ngacmues, kështu që ju do të merrni sinjale majtas dhe djathtas që mund të ndiheni sikur vijnë nga një dimension krejtësisht tjetër. Ju mund të gjeni disa zgjidhje të mrekullueshme për problemet që ju shqetësojnë për një kohë, kështu që lëreni mendjen tuaj të hapet ndaj mundësive! Kjo shtrirje e frymëzuar ka potencial të mrekullueshëm shërues për ju.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Njerëzit po thërrasin emrin tuaj për të dalë dhe për të luajtur. Sunduesi juaj Mërkuri po sinkronizohet në të njëjtën shkallë si Jupiteri i shtrirë në Shtëpinë tuaj të 11-të të Rrjeteve Sociale, duke e bërë këtë ditë të përsosur për t’u lidhur me njerëzit tuaj të preferuar për disa aktivitete argëtuese. Ndërsa kjo është e mrekullueshme për t’u shoqëruar me njerëz që tashmë i njihni, është gjithashtu e mrekullueshme për të bërë njohje të tjera, sepse Jupiteri po bën pjesën e tij për t’u siguruar që këta njerëz të sjellin mundësi emocionuese në prag të tyre. Shkoni në qarkullim!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një VIP mund të hapë një ose dy derë të rëndësishme për ju aktualisht. Lajmëtari Mërkuri dhe Jupiteri me fat po bashkëpunojnë në Shtëpinë tuaj të 10-të të Karrierës dhe së bashku do të nxisin disa mundësi të mëdha për përparim. Dikush i rëndësishëm mund të njohë talentin tuaj dhe vlerën e ideve tuaja, duke çuar në nxitjen e tyre drejt fazës tjetër të profesionit tuaj. Bëjini gati hapat e ashensorit për të shkuar në rënien e një kapele, sepse është radha juaj për të performuar!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Diçka e mrekullueshme po vjen drejt teje, Leo. Mërkuri po shtrëngon duart me Jupiterin në Shtëpinë tuaj të 9-të të Zgjerimit, duke sjellë lajme dhe mundësi emocionuese në derën tuaj të përparme nga larg. Mundësia për të udhëtuar ose për të hapur sytë ndaj mënyrave të reja të jetesës mund të vijë papritur dhe ndoshta do të jeni më shumë se pak të interesuar. Ky sektor ka të bëjë me tejkalimin e kufizimeve tuaja të zakonshme, kështu që sa më e gjerë të bëni rrezen e kërkimit tuaj, aq më të dobishme mund të jenë përvojat tuaja.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ka shpërblime të mëdha në tryezë – me kusht që të jeni të gatshëm të bëni përpjekje. Mërkuri dhe Jupiteri po nxisin energji fantastike në shtëpinë tuaj të 8-të transformuese, gjë që mund të nxisë biseda të ndërlikuara, por e ndërlikuar nuk do të thotë keq. Ju mund t’ju duhet të zgjidhni një çështje të rëndësishme me dikë, ndoshta financat përreth ose pronën e përbashkët, por Jupiteri dëshiron t’ju ofrojë një fitim të papritur pasi të arrini një përfundim. Përballoni çdo frikë ose ndjenjë negative me guxim për të arritur disa rezultate mbresëlënëse!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Partneriteti është pothuajse gjithmonë një opsion i dobishëm, por sot, ofrohen edhe më shumë shpërblime kur krijoni ndonjë dyshe dinamike. Mërkuri dhe Jupiteri po bashkohen në një lidhje të rrallë, duke dërguar valë pozitiviteti në të gjithë universin. Këtë vit, ata po e bëjnë këtë në Shtëpinë tuaj të 7-të të Marrëdhënieve. Pavarësisht nëse zgjidhni të përballeni me botën me dikë që tashmë e njihni ose vendosni të krijoni një partneritet krejt të ri, mundësitë do të jenë të pafundme kur të punoni si ekip.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Rutina juaj e zakonshme mund të ndihet çdo gjë tjetër veçse e zakonshme për momentin! Mërkuri po kalon nëpër Shtëpinë tuaj të 6-të të Punës Ditore, duke sjellë energji të freskët pas tij, e cila përforcohet shumë herë pasi bashkon Jupiterin me fat në të njëjtin sektor. Ju mund të gjeni një klient të ri të mrekullueshëm në punë, ose ndoshta të filloni një ngutje unike anësore që ju lejon të fitoni më shumë para pa e zgjatur veten. Njerëzit do të jenë më të prirur për t’ju ndihmuar, ndaj mos kini turp të kërkoni atë që dëshironi.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një shkëndijë e pamohueshme frymëzimi ndriçon ajrin. Komunikuesi kozmik Mërkuri po takohet me Jupiterin më të madh se jeta në shtëpinë tuaj ekspresive të 5-të, kështu që Musa juaj mund të vijë duke telefonuar pa paralajmërim. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të krijuar vetëm për hir të krijimit! Thënë kjo, ju mund ta gjeni veten nën një qendër të vëmendjes të papritur – dhe absolutisht të vidhni shfaqjen. Profesionistët aspirantë duhet t’i paraqesin projektet e tyre në një galeri ose agjenci, sepse praktikisht je i garantuar të biesh në sy të dikujt që mund të hapë dyert.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Është një ditë e madhe brenda katër mureve tuaja. Messenger Merkuri dhe Jupiteri i bollshëm po bashkohen në Shtëpinë tuaj të 4-të të Shtëpisë për takimin e tyre vjetor, duke krijuar shumë energji shtëpiake argëtuese. Kjo do të ishte koha e përkryer për të organizuar një festë apo mbledhje, të mëdha apo të vogla, sepse njerëzit ka të ngjarë të jenë më se të lumtur të vijnë këtu dhe mund të vini bast se kjo do të bëjë një mbrëmje të këndshme. Vendosni disa ushqime dhe pije – argëtimi duhet të funksionojë shpejt.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Nuk mund ta fshihje veten tani, edhe sikur të doje! Energjia kalon përmes çatisë ndërsa Merkuri dhe Jupiteri festojnë në Shtëpinë tuaj të 3-të të Komunitetit Lokal, duke krijuar shumë mundësi për të lënë shtëpinë tuaj dhe për të përjetuar jetën jashtë qytetit. Shumë ngjarje argëtuese janë në dispozicion për ju – dhe gjatë procesit, ju mund të zbuloni vende me potencial të madh për t’u bërë vendstrehim të preferuar. Kjo është gjithashtu një kohë e mrekullueshme për t’u shoqëruar me njerëz interesantë dhe emocionues.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Çdo ndërlikim i parave praktikisht mund të shpërbëhet sot. Ju mund të falënderoni Mërkurin mendor dhe Jupiterin bujar për këtë, pasi ata rreshtohen në Shtëpinë tuaj të Dytë të të Ardhurave për t’ju ndihmuar të shfaqni mundësi të reja të mrekullueshme financiare. Kjo do të ishte dita e përsosur për t’iu drejtuar shefit tuaj për një rritje të pagës, pasi ai do të jetë më i prirur për t’i parë gjërat nga këndvështrimi juaj. Nëse dëshironi një ndryshim më të madh, mund të gjeni gjithashtu një punë krejtësisht të ndryshme me një pagë të madhe, prandaj sigurohuni që të qarkulloni CV-në tuaj.

Burimi: Tarot