Horoskopi ditor – 28 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Zemra juaj mund të përpiqet t’ju pushtojë kokën sot. Emocionet mund të jenë të larta dhe në vapën e momentit, mund të merrni një vendim që përfundon të jetë i dëmshëm për ju. Është e vështirë të identifikosh këtë gjendje paniku ndërkohë që je në të, por mund të merrni hapa paraprakisht për të shmangur përfundimet e shpejta ose të keni një shpërthim emocional. Angazhohuni të merrni frymë dhe të numëroni deri në dhjetë kur jeni të stresuar dhe lejojini vetes të lini logjikën të udhëheqë dhe jo emocionet.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Përvojat e së kaluarës mund të rishfaqen në një formë tjetër. Çështjet që keni menduar se i kishit lënë pas mund t’ju ndjekin përsëri – potencialisht vijnë nga një grup krejtësisht i ndryshëm njerëzish ose nga një vend i ndryshëm nga ky lloj problemi që ka pasur në të kaluarën. Kjo ndodh sepse kur ikni nga problemet tuaja pa u përballur me to, nuk po shëroheni nga kjo përvojë, dhe kështu e merrni atë përsëri nga universi. Këtë herë, ju mund ta përballoni atë dhe të fitoni!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Njerëz të tjerë mund t’ju bëjnë presion për të marrë një vendim. Ju mund të keni vendosur tashmë se çfarë doje të bënit në këtë situatë, por njerëzit përreth jush mund të përpiqen t’ju lëkundin – qoftë për përfitimin tuaj ose të tyre. Ndërsa marrja e këshillave nga jashtë është e mirë, kjo zgjedhje mund të jetë ajo me të cilën duhet të jetoni vetëm ju. Sigurohuni që do të jeni akoma të lumtur kur të jetë koha për të përjetuar rezultatin, me ose pa to.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Pamja dhe reputacioni janë faktorë të rëndësishëm për ju sot. Është e pamundur të kontrolloni se si ju shohin të tjerët dhe mund të keni humbur mundësinë për të lënë një përshtypje të parë pozitive te dikush. Dikush që nuk ju pëlqen mund t’i japë një lidhjeje të re një mendim të pakëndshëm për ju, ose mund të keni pasur një fatkeqësi shoqërore vetë, që ka ndikuar në mënyrën se si ju percepton një mik i mundshëm. Pranoni atë që tashmë ka ndodhur dhe thjesht bëni më të mirën për t’u treguar atyre se kush jeni në të vërtetë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Besimet tuaja mund të kenë një ndikim në autoritetin tuaj. Ndërsa mund të dëshironi të bëheni të famshëm ose të fuqishëm ose më të mirët në atë që bëni, gjërat që thoni dhe bëni mund të mos përputhen me këtë të ardhme që po parashikoni. Përdorimi i justifikimeve si paterica ose të qenit pesimist për të shmangur zhgënjimin potencial mund t’ju pengojë nga ajo që dëshironi të bëni vërtet. Flisni atë që dëshironi të shihni në ekzistencë, jo atë që keni frikë!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Frika për t’u besuar të tjerëve mund të jetë duke murosur njerëzit që kujdesen për ju. Edhe nëse thjesht po përpiqeni të mbroni veten duke u siguruar që askush nuk mund t’ju dëmtojë potencialisht, mund të jeni duke mbyllur njerëzit që mund ta lartësojnë jetën tuaj në vend që ta shkatërrojnë atë. Njerëzit e suksesshëm shpesh kanë një ekip ndihmësish pas tyre dhe pa një sistem mbështetës, nuk do të keni me kë të festoni kur t’ia dilni! Hapni sa duhet për të lënë njerëzit e duhur të hyjnë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Përpjekja për t’u kënaqur me njerëzit mund t’ju tërheqë në drejtimin e gabuar. Ju mund të dëshironi që të gjithë të jenë të lumtur, por kur njerëzit përreth jush duan gjëra kontradiktore, ose ajo që ata duan bie ndesh me nevojat tuaja, nuk është një ide e mirë të krijoni një situatë tepër të ndërlikuar në vend që thjesht të bëni një zgjedhje të vështirë. Ndonjëherë nuk ka kompromis të vërtetë dhe dikush nuk e merr atë që dëshiron, sepse është zgjedhja e gabuar për atë kohë. Besoni intuitës suaj dhe merrni një vendim.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Mund të ndihet e pamundur të jeni produktiv përpara se të zgjidhen ndjenjat më të thella. Ju mund të dëshironi të filloni biznesin si zakonisht në vend që të përpiqeni të rregulloni një përçarje emocionale midis jush dhe dikujt tjetër, por energjia thjesht nuk është e njëjtë ndërsa tensioni qëndron në ajër. Pavarësisht nëse keni frikë ta hasni këtë person ose thjesht nuk doni të flisni përsëri për një situatë të pakëndshme, nuk ka gjasa të largohet vetë. Jini mjaft të guximshëm për të pastruar ajrin!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Drama aktuale mund ta bëjë të vështirë të ndiheni të sigurt. Mund t’ju mungojë paqja dhe qetësia ndërsa të tjerët po krijojnë një mjedis stresues, por mos u shmangni nga konflikti ose mos lejoni që njerëzit t’ju shtypin emocionalisht. Dikush mund të jetë duke ju stresuar, me qëllim ose rastësisht, por sido që të jetë, është në rregull t’i bëni të ditur se nuk do të jeni xhaketa e tyre. Vendosja e kufijve nuk ju bën të keq apo një person të keq, është thjesht t’i bëni të ditur se çfarë sjelljeje nuk do të toleroni në një marrëdhënie.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Dhimbjet emocionale të së kaluarës mund të sillen sot në mendje. Kjo mund të lidhet me një anëtar të familjes ose me një kujtim të vjetër nga fëmijëria juaj, dhe ju mund të mos jeni të sigurt se si të ndiheni për këtë, edhe tani që keni fituar një distancë. Në vend që ta lini këtë t’ju çojë në një hapësirë emocionale negative, përpiquni t’i lejoni vetes të analizoni situatën pa pasur nevojë të reagoni emocionalisht. Kjo mund t’ju ndihmojë të lëvizni në një hapësirë më të shëruar tani që jeni jashtë saj.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Diçka që keni luftuar për ta kuptuar në të kaluarën mund të jetë gati për t’u trajtuar përsëri. Ju mund të keni provuar dhe keni dështuar të mbështillni trurin tuaj rreth kësaj, por tani që jeni më të vjetër dhe më të mençur, keni mjete më të mira për ta kuptuar atë. Sidomos nëse keni qenë shumë të papërvojë herën e parë, pjesa e juaja që kujton se si ndihej të dështonte, mund të përpiqet t’ju pengojë të provoni përsëri. Mos u dorëzoni – tregoni çfarë mund të bëni tani!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mungesa e stabilitetit ose sigurisë mund të jetë e vështirë për t’u shpjeguar të tjerëve. Dikush ose një grup njerëzish që nuk kanë kaluar të njëjtat gjëra që keni pasur ju në të kaluarën, mund të mos e kuptojnë pse nuk jeni në gjendje të bëni diçka në mënyrën që ata munden. Ndërsa nuk mund t’i bëni ata të përjetojnë historinë tuaj të saktë, ju mund të shpjegoni se nga vini në vend që të përpiqeni t’i sulmoni ata për keqkuptimin tuaj. Dobësia juaj mund t’ju çojë shumë më larg sesa hakmarrja sot.

Burimi: Tarot