Horoskopi ditor – 28 shkurt 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një bisedë e mirë me miqtë tuaj mund t’ju ndihmojë të përballoni ankthet tuaja tani. Ndërsa Hëna në sektorin tuaj të bisedave harmonizohet me Merkurin logjik dhe Saturnin serioz në zonën tuaj shoqërore, transmetimi i shqetësimeve tuaja mund t’ju sjellë kontrollin e realitetit që ju nevojitet – ndoshta ka më pak për t’u stresuar nga sa mendoni! Pavarësisht kësaj, miqtë tuaj mund të jenë më të interesuar në ofrimin e zgjidhjeve praktike sesa vërtetimin emocional, kështu që mund t’ju duhet të uleni vetë me disa ndjenja.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të ndiheni sikur financat tuaja aktualisht nuk janë aty ku duhet të jenë pasi shihni njerëz në mediat sociale që duket se kanë më shumë. Megjithëse imazhet publike nuk janë gjithmonë e gjithë historia, pak fantazi ndonjëherë mund të japë frymëzim të dobishëm. Kur Hëna në sektorin tuaj të parave mbështet Mërkurin e menduar dhe Saturnin praktik në shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të, lëreni dëshirën tuaj për të ardhura më të mëdha t’ju shtyjë drejt zgjidhjeve konstruktive. Ju jeni në gjendje të përparoni drejt qëllimeve tuaja pasi t’i përcaktoni ato!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ana juaj filozofike mund të shfaqet në këtë moment. Ndërsa Hëna në shenjën tuaj inkurajon Mërkurin e orientuar drejt detajeve dhe Saturnin sistematik në Shtëpinë tuaj të 9-të të Besimeve, ju ka të ngjarë të keni një argument të fortë për pikëpamjet tuaja. Edhe pse ndoshta keni një zotërim të fortë të fakteve përkatëse, mund të përcillni edhe komponentin njerëzor. Pjesa e vështirë mund të jetë ruajtja e ndjeshmërisë për ata që nuk janë dakord me ju. Mos harroni se kompromisi është shpesh fillimi i manifestimit realist të një ideje.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Sqarimi i kufijve tuaj me të tjerët mund t’ju ndihmojë të merrni pushimin që ju nevojitet për momentin. Ndërsa Hëna e butë në shtëpinë tuaj të 12-të soditëse jep drejtim për të artikuluar Mërkurin dhe Saturnin e strukturuar në Shtëpinë tuaj të 8-të të Ndarjes, është në rregull që nuk mund të ndani gjithmonë gjithçka. Megjithatë, mund t’ju duhet të thoni cilat janë kufijtë tuaj në vend që të shpresoni se të gjithë të tjerët do t’i kuptojnë ato vetë. Ata me siguri do ta kenë një lehtësim të dinë se çfarë po shkakton tensionin!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Njohja e asaj që pritet nga ju në një situatë të caktuar sociale mund të jetë ngushëlluese dhe frustruese tani. Ndërsa Hëna në sektorin tuaj të miqësisë ndihet me Mërkurin llafazan dhe Saturnin të përmbajtur në zonën tuaj të marrëdhënies, ndoshta do të kufizoheni në biseda të vogla dhe jo në biseda të thella që dëshironi. Mbani parasysh mundësinë që asnjë takim i thjeshtë me një person tjetër nuk është në gjendje të plotësojë disa nevoja që keni. Kur e pranoni këtë, duhet të keni më shumë hapësirë për të shijuar me të vërtetë kompaninë që ju ofrohet.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Futja e punës së fokusuar mund t’ju sjellë më afër qëllimeve tuaja tani. Kjo përvojë e suksesit mund të jetë veçanërisht e vlefshme për ju nëse një person i rëndësishëm në jetën tuaj i ka zhvendosur qëllimet për kënaqësi kohët e fundit. Sado zhgënjyese të jetë kjo, ju mund të shihni sugjerime se vjen nga betejat e tyre me çështje që nuk kanë të bëjnë me ju. Për fat të mirë, ju ndoshta keni gjëra të tjera për të bërë që nuk kanë të bëjnë as me ta! Qëndroni në detyrat që janë nën kontrollin tuaj dhe ka të ngjarë të shkëlqeni.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Pushimi nga detyrat tuaja mund të duket i vështirë aktualisht – veçanërisht nëse kufijtë e asaj për të cilën jeni përgjegjës nuk janë të përcaktuara qartë. Për sa kohë që aftësia juaj për t’u argëtuar është e kufizuar nga ky problem, ju gjithashtu mund të filloni të mendoni se çfarë do të bënit nëse do të kishit një kohë të mirë për veten tuaj. Ndoshta një angazhim më i madh, si shkuarja në një udhëtim ose marrja e një klase, do të ishte më e lehtë për t’u lënë vend në orarin tuaj!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një situatë frustruese familjare mund të mos i përgjigjet asaj që duket të jetë përgjigja logjike sot. Ju mund të kuptoni se është e nevojshme të gërmoni pak më thellë emocionalisht – edhe nëse shqetësoheni se nuk mund ta arrini këtë pa zbuluar shumë nga vetja. Kjo është ndoshta një pjesë e madhe e problemit pikërisht atje! Çfarëdo që ju bën të ndiheni të pasigurt në lidhje me hapjen, potencialisht rëndon edhe mbi të tjerët të përfshirë. Filloni të përpiqeni ta zbuloni atë dhe ka të ngjarë të zgjidhni shumë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një bisedë serioze aktualisht mund të bindë dikë të afërt se ju jeni të përkushtuar ndaj tyre. Ndërsa Hëna e ndjeshme në sektorin tuaj të marrëdhënieve mbështet Mërkurin e sinqertë dhe Saturnin besnik në zonën tuaj të komunikimit, ju mund të ndërtoni bazën për një lidhje të qëndrueshme. Thënë kështu, kujdesuni t’i mbani premtimet tuaja të lidhura me realitetet e jetës suaj të tanishme. Edhe pse kujtimet e situatave të kaluara ku ju mungonte stabiliteti mund të vijnë për ju, çfarëdo që ju nevojitet dhe nuk e keni marrë atëherë nuk do t’ju ndihmojë domosdoshmërisht tani.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Rregullimi i zakoneve tuaja të përditshme mund t’ju ndihmojë të kurseni para tani. Falë bashkëpunimit perceptues të Hënës në shtëpinë tuaj të 6-të të rutinës me Merkurin krijues dhe Saturnin preciz në sektorin tuaj financiar, ju jeni gati të nuhasni rrjedhjet dhe joefikasitetet në proceset që i merrni si të mirëqena – dhe të gjeni alternativa më ekonomike. Megjithatë, marrja e njerëzve të tjerë në jetën tuaj me ndryshimin mund të jetë një histori tjetër. Përqendrohuni në atë që është tërësisht e juaja për të kontrolluar përpara se të përfshini dikë tjetër.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një prekje zgjuarsie mund t’ju ndihmojë të mbani një qasje të ekuilibruar ndaj një çështjeje serioze tani. Ndërsa Hëna e zgjuar në shtëpinë tuaj të 5-të lozonjare mbështet Merkurin mendor dhe Saturnin e rëndë në shenjën tuaj, një e qeshur e mirë mund t’ju lejojë të largoheni nga rruga juaj. Pavarësisht se sa shumë punë bëni zakonisht për të zgjidhur çfarëdo problemi me të cilin po përballeni, drejtimi i përpjekjeve tuaja në të njëjtën rrugë që keni ndjekur gjithmonë mund të mos jetë përshtatja e duhur këtë herë. Qëndroni të hapur për ndryshim.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mësimi i strukturës së botës suaj të brendshme aktuale mund t’ju tregojë se si të punoni me të në mënyrë më efektive. Disa pjesë të identitetit tuaj mund të jenë në fluks këto ditë dhe kjo sigurisht që mund të tronditë sigurinë tuaj emocionale. Megjithatë, ndërsa Hëna e harmonizuar në Shtëpinë tuaj të 4-të të Rrënjëve bashkëpunon me Merkurin analitik dhe Saturnin e rregullt në shtëpinë tuaj private të 12-të, ju mund të shikoni fijet që lidhin të kaluarën tuaj me të tashmen tuaj. Njohja e gjërave që nuk kanë ndryshuar mund t’ju ndihmojë të përballeni më mirë me atë që ka ndryshuar.

Burimi: Tarot