Horoskopi ditor – 29 gusht 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Vetëbesimi mund t’ju ndihmojë të krijoni lidhjet që kërkoni tani. Ndërsa Hëna hyn në Shtëpinë tuaj të 7-të të Partneriteteve, ju keni potencialin të takoni një bashkëpunëtor të rëndësishëm, pavarësisht nëse dëshira juaj më urgjente është për një marrëdhënie personale apo profesionale. Megjithatë, mund t’ju duhet të merrni iniciativën për të filluar bisedat. Kurioziteti juaj mund t’i bëjë ditën dikujt! Njerëzit nuk janë gjithmonë të vetëdijshëm se të tjerët do të gjenin një pjesë të panjohur të njohurive për të qenë me interes, kështu që jini të zëshëm për atë që dëshironi.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ëndrrat tuaja mund të jenë paksa madhështore për momentin. Ndërsa Hëna kalon në shtëpinë tuaj të 6-të të drejtuar, përpjekjet tuaja praktike mund të fillojnë t’i sjellin ato në realitet. Ju gjithashtu ndoshta do t’ju duhet të vendosni paratë tuaja aty ku është goja juaj. Nëse kuptoni se një ide e veçantë nuk ia vlen atë që duhet të shpenzoni për ta realizuar, ky është informacion i dobishëm për të udhëhequr hapat tuaj të ardhshëm. Edhe nëse duhet të hiqni dorë nga një ide, mbani mend: nuk është dështim nëse mësoni diçka!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

E gjithë bota buzëqesh me ju sot. Hëna perceptuese takohet me Mërkurin, planetin e zgjuar sundues të shenjës suaj, në shtëpinë tuaj të 5-të lozonjare, duke ju ndihmuar të identifikoni pjesët argëtuese qesharake të jetës së përditshme. Një vëzhgim i mprehtë që është shumë qesharak për t’u mbajtur për vete, ndoshta duhet të ndahet në platformat tuaja të preferuara të mediave sociale. Sidoqoftë, thjesht mund të bëheni viral, prandaj sigurohuni që të keni kohë të mjaftueshme për të shijuar plotësisht famën tuaj të sapogjetur, momentale. Kini kujdes të mos punoni shumë!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Jeta juaj në shtëpi mund të jetë e zënë për momentin, dhe ju mund ta preferoni atë në këtë mënyrë. Ndoshta të tjerët nuk janë plotësisht të vetëdijshëm për gjithçka që po menaxhoni në prapaskenë, por nuk ka të ngjarë të ndiheni të zemëruar për këtë. Në vend të kësaj, mund të kënaqeni duke qenë në gjendje t’i drejtoni gjërat pikërisht ashtu siç dëshironi pa ndërhyrje. Potencialisht do t’ju duhet të keni kujdes për rrezikun që të bëheni mbizotërues dhe të endeni në terrenin e dikujt tjetër. Megjithatë, brenda sferës suaj, shkoni për çdo gjë që ju bie në sy!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Biseda me njerëzit mund të jetë e rëndësishme tani. Me Hënën e vëmendshme dhe Mërkurin e artikuluar që bashkohen në Shtëpinë tuaj të 3-të të Komunikimit, nuk ka gjasa të jeni të qetë! Është një mundësi e shkëlqyer për të zbuluar thesarin e varrosur në rrjetin tuaj social. Dikush mund të ndajë një nga pasionet tuaja intelektuale ose të jetë i interesuar të bashkohet me ju në një udhëtim që po mendoni, por ndoshta nuk do ta zbuloni se kush është derisa të pyesni përreth. Nëse askush që tashmë e njihni nuk është lojë, drejtohuni për të takuar njohje të reja!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të keni mendime të mëdha për paratë. Ndërsa mund të mos jeni në gjendje të bëni gjithçka që po mendoni vetë, mbase nuk duhet ta bëni. Njerëz ose institucione të fuqishme janë ndoshta më të gatshëm të punojnë me ju sesa prisni. Sidoqoftë, nuk duhet të pranoni ofertën e parë që merrni – mund të pyesni përreth derisa të jeni plotësisht të qetë. Edhe nëse ndiheni si pala më e vogël në negociata, mos harroni se ju ende keni të drejtë të thoni jo!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Dikush tjetër mund të jetë shumë bujar ndaj jush sot. Thënë kështu, ju ndoshta nuk jeni një pjesë pasive e ekuacionit. Ndërsa Hëna e pambrojtur dhe Mërkuri verbal takohen në shenjën tuaj, ju jeni të pajisur për të artikuluar atë që ju nevojitet dhe për ta kërkuar hapur. Shikimi i pamjes së madhe ka të ngjarë t’ju ndihmojë të shprehni kërkesën tuaj në një mënyrë që lejon personin tjetër të shohë se si përfiton gjithashtu. Mbani parasysh parimet tuaja etike – nëse jetoni me integritet, nuk mund të humbni!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Informacioni i fshehur mund të tërheqë vëmendjen tuaj sot. Ju mund të kënaqeni duke zbritur në një vrimë intelektuale lepuri vetëm për të kënaqur kuriozitetin tuaj – sa më intensiv, aq më mirë! Megjithatë, nëse ndiheni fajtorë për humbjen e kohës për këtë, mund të dëshironi të identifikoni mënyra praktike për të përdorur atë që po mësoni. Kjo mund t’ju ndihmojë të kufizoni fokusin tuaj në atë që është më e rëndësishme. Zhvillimi i një aftësie të re dhe testimi i suksesshëm i saj ka të ngjarë të rrisë vetëbesimin tuaj, ndaj mos e humbisni këtë pjesë të procesit!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Përmirësimi i kënaqësisë mund të jetë një sfidë, por sa detyrë e mirëpritur. Ndjenja juaj për atë që ju bën të ndiheni mirë është ndoshta e rregulluar mirë në këtë moment. Megjithatë, duke u thënë miqve tuaj se çfarë keni bërë, për sa i përket hobive ose formave të tjera të kujdesit për veten, mund t’i shtyjë ata të ndajnë sugjerime se si ta bëjnë atë më mirë. Dëgjoni idetë e tyre dhe kombinoni njohuritë më të mira të të gjithëve për të arritur rezultatin më mbresëlënës dhe për të forcuar marrëdhëniet tuaja gjatë rrugës!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Një ndjenjë sigurie e brendshme mund t’ju ndihmojë të shtyni drejt qëllimeve tuaja tani. Ndërsa jeni të gatshëm të bëni pjesën tuaj të punës, ndoshta është koha për t’i drejtuar përpjekjet tuaja përtej të provuarit dhe të vërtetës. Duke ditur se keni një themel të fortë, pavarësisht se çfarë ndodh, mund ta bëjë më të lehtë marrjen e një shans për një mundësi premtuese. Të mos qenit i dëshpëruar gjithashtu ju ndihmon të identifikoni rreziqet që kanë më shumë gjasa të shpërblehen. Merrni të gjitha faktet dhe jepni besimin tuaj fjalën e fundit.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Diskutimi i pasioneve tuaja intelektuale me të tjerët mund të jetë përmbushës sot. Ndërsa Hëna emocionale bashkohet me Mërkurin dallues në shtëpinë tuaj të 9-të filozofike, ju ndoshta jeni përshtatur me pikat më të holla të besimeve tuaja për botën. Ndërsa mund të jeni të etur për të fituar një debat që ndihet konkurrues, fitorja juaj ka më shumë gjasa të vijë nga aftësia juaj për të portretizuar në mënyrë bindëse anën njerëzore të pikëpamjeve tuaja pa qenë manipuluese. Mbani nën kontroll dëshirën tuaj për të dominuar dhe mund të merrni përgjigjen që kërkoni!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Vendimi se si të përmbushni objektivat tuaja financiare mund të jetë një detyrë e rëndësishme sot. Ju mund të keni në mendje një përmirësim të shtëpisë ose ndryshim në situatën tuaj të jetesës. Edhe pse ambicia juaj e sigurt ka të ngjarë të jetë forca lëvizëse në çfarëdo që të ndodhë, ndoshta ju jeni shumë të përqendruar në pamjen e përgjithshme për të vënë re disa pika kyçe që në të vërtetë kanë mjaft rëndësi. Të tjerët mund të kenë kontribut të vlefshëm, ndaj dëgjojini ata, edhe nëse duket se shqetësohen për detaje të parëndësishme.

Burimi: Tarot