Horoskopi ditor – 29 Mars 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Sot ndiheni shumë në humor. Në qoftë se do ta përcillni këtë pozitivitet te miqtë tuaj do t’i argëtoni ata shumë. Kështu të gjithë do të ndiheni të lumtur në praninë e njëri-tjetrit. Ama lërini të qetë ata që nuk duan t’ju dëgjojnë. Nuk keni pse të harxhoni energjinë tuaj pozitive kot.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Ju prisni që partnerët tuaj të bëjnë gjithçka vetëm në mënyrën që dëshironi ju. Por ata nuk janë në gjendje të jetojnë në përputhje me standardet tuaja. Mos krijoni në kokën tuaj një ideal dhe të vazhdoni të ushtroni presion. Lërini ata të jenë jo perfektë në mënyrën e tyre.

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Mund t’ju duket sikur po ju ikin nga kontrolli shumë gjëra në jetën tuaj. Duket pak e frikshme për ju sepse ju krijon një llojë pasigurie dhe nuk ndiheni rehat kur gjërat ju ikin nga duart krejt papritur. Mundohuni të mos jeni kaq të fiksuar pas çdo çështjeje të rëndësishme në jetën tuaj. Sa më fort të përpiqeni t’i mbani ato, aq më shumë ka gjasa që ato të prishen.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Koka mund t’ju jetë mbushur me përgjegjësitë e shtëpisë, dhe teksa ato shtohen mund të krijojnë tek ju ndonjë konflikt të brendshëm. Por mos hiqni dorë, përgjegjësitë tuaja janë të rëndësishme dhe ju duhet të kujdeseni për to. Bëni përpjekje për t’i ekuilibruar të gjitha, kështu evitoni dhe stresin që ju krijohet.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Tani për tani mund të gjendeni në një situatë personale që po ngjall shumë emocione të forta te ju. Para se të reagoni dhe të shprehni zemërim ose frikë, përpiquni të gjeni një mënyrë më të mirë për ta përballuar këtë. Ndonjëherë e rëndësishmja është dhe të ndani mendjen se cilat beteja duhet të luftoni dhe cilat konflikte duhet të shmangni.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Ju mund të keni vizione se si mund të kontriboni për botën. Kjo është jashtëzakonisht fisnike për ju, por sigurohuni që çdo gjë që të bëni, ta bëni hap pas hapi. Para se të shpëtosh botën, duhet të shpëtosh veten tënde. Sigurohuni që po ushqeheni si duhet dhe po kujdeseni për fizikun tuaj në mënyrë të tillë që t’ju ndihmojë të kaloni çdo lloj pengese që hasni. Shëndeti është primar.

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Ju do të jeni gati të ndiqni ëndrrat dhe qëllimet tuaja të vërteta. Ndonjëherë thjesht tentoni të endeni nëpër jetë, duke lëvizur nga aventura në aventurë. Por tani do të keni një sens të qartë se ku do të përqendroheni.  Merrni përsipër krijimin e fatit tuaj. Jini këmbëngulës në atë që doni!

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Sot mund të takoheni me një mik shumë të vjetër tuajin. Ata mund t’ju kontaktojnë vetë ose fati do i sjellë te ju. Do t’ju ngjallen disa ndjenja të këndshme nostalgjie ndërkohë që flisni me ta. Jepuni ca kohë nga jeta juaj për të folur dhe për të marrë vesh të rejat e tyre të fundit. Do ju bëjë mirë.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Konfuzioni në lidhje me çështjet metafizike ose shpirtërore mund t’ju bëjë të kërkoni sqarim përmes hulumtimeve. Bisedat me miqtë janë të dobishme, megjithëse është e rëndësishme të mbani mend se ata mund të hutohen po aq shumë sa ju! Ama do të bëni diskutime interesante. Një tjetër mik i juaji mund të dalë dhe i pabesueshëm, prandaj kini kujdes me kë ndani besimin këtë kohë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Ndonjëherë mund të jeni paksa i zënë duke iu përmbajtur zakoneve. Ju pëlqen që marrëdhëniet të vazhdojnë të jenë në mënyrën e duhur. Por ndonjëherë është më mirë të heqësh dorë nga tradita. Mundohuni të mos jeni shumë konservatorë kur i afroheni romancës suaj. Ndoshta është koha të jeni më impulsivë dhe të çliruar! Mos kini frikë të jeni pak të guximshëm.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Një siklet fizik që do të ndjeni do t’ju bëjë të mos ndiheni në formë. Por me shumë mundësi nuk jeni sëmurë, ju jeni thjesht të lodhur dhe të stresuar. Zhgënjimi që do të merrni nga dikush që keni admiruar mund t’ju bllokojë mendjen sot, por mund të kërkoni dikë tjetër që ta përdorni si model. Mos u alarmo. Do të ndiheni më mirë nesër!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Është tjetër gjë të jesh mik dhe tjetër të ushqesh egon e dikujt vetëm për ta bërë atë të lumtur. Sigurohuni që nuk po i thoni dikujt gënjeshtra vetëm sepse e dini se kjo është ajo çka dëshiron të dëgjojë. Një mik i vërtetë është dikush që është i sinqertë në çdo kohë, edhe nëse kjo do të thotë që ju mund të lëndoni përkohësisht ndjenjat e atij personi. /ProBizz.al/