Horoskopi ditor – 29 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Emocionet tuaja mund të jenë më të mëdha se jeta aktualisht. Hëna në shtëpinë tuaj të 4-të të ndjeshme do të pengohet në Jupiterin ngacmues në shenjën tuaj, kështu që mund ta gjeni veten duke hipur në një slitë të brendshme ndërsa lëvizni gjatë gjithë ditës. Është mirë t’i lëshoni ndjenjat tuaja dhe të mos i shtypni ato, por të bëni një përpjekje për t’i zbutur ato – ose mund ta gjeni veten të mbingarkuar nga sjellja juaj. Njerëz të tjerë gjithashtu mund të vërejnë çdo ngritje ose ulje, kështu që jini të vetëdijshëm për audiencën tuaj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Gjërat mund të humbasin lehtësisht në përkthim në këtë kohë. Një shesh i çuditshëm midis Hënës në sektorin tuaj të komunikimit dhe Jupiterit emocionues në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm mund t’ju sjellë disa mesazhe të përziera që nuk arrijnë të godasin shenjën e tyre. Kjo nuk është shumë problematike nëse nuk po merreni me çështje serioze, por do të ishte e mençur të shmangni çdo bisedë apo prezantim të rëndësishëm. Shanset janë shumë të larta që të mos arrini rezultatin tuaj të dëshiruar, pa marrë parasysh sa herë e përsëritni artikullin tuaj paraprakisht.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Është e lehtë të tërhiqesh në emër të argëtimit, por kjo gjithsesi mund të të dëmtojë. Hëna në shtëpinë tuaj të dytë efikase ka shumë për t’u kujdesur, por ju mund të shpërqendroheni me perspektiva shumë më emocionuese kur Hëna nuk pajtohet me Jupiterin bujar në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore. Të gjithë të tjerët duket se po kënaqen, dhe ju ndoshta do të tundoheni t’i bashkoheni. Vetëm kini kujdes që t’i lini punët tuaja të ziejnë, ku mund të ziejnë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ndjenjat tuaja mund të shpërthejnë me ju në një mënyrë mjaft publike. Tashmë jeni të prirur të jeni tepër emocional ndërsa Hëna udhëton në Shtëpinë tuaj të Parë të Vetë-Shprehjes. Plus, sheshi i saj konfliktual me Jupiterin entuziast në Shtëpinë tuaj të 10-të të Reputacionit mund t’ju nxisë të thoni ose të bëni diçka që nuk reflekton veçanërisht mirë për ju. Nëse e gjeni veten që keni nevojë për një moment lirimi, përpiquni ta bëni atë në një mjedis privat ku mund të shmangni çdo regjistrim ose dëshmitarë potencialisht thashetheme.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Të dish se ku po shkon mund të mos jetë gjëja më e thjeshtë sot. Jeni të prirur të jeni pak të kontrolluar ndërsa Hëna viziton shtëpinë tuaj të 12-të të përgjumur, por gjithsesi mund të rriteni me shpejtësi të madhe, falë katrorit të saj të fuqishëm ndaj Jupiterit emocionues në shtëpinë tuaj të 9-të aventureske. Bëj të pamundurën që të mos lejosh që dita të ikë me ty, por nëse zbulon se thjesht nuk mund ta kontrollosh trajektoren tënde, thjesht largohu mjaft mirë vetëm – mund të rifillosh vendin e kapitenit nesër.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Çështjet intensive mund të pengojnë një ditë ndryshe të bukur. Jeni më shumë se të lumtur që shkoni të shijoni shoqëri të mirë ndërsa Hëna udhëton në shtëpinë tuaj të 11-të sociale, por kjo gjendje shpirtërore përkeqësohet kur Hëna zgjedh një luftë me Jupiterin që tërheq vëmendjen në shtëpinë tuaj ekstreme të 8-të. Një moment rëndimi ose një çështje me peshë mund të hedhin një re mbi gjithçka, por përpiquni të mos e lini atë të ndikojë plotësisht në ditën tuaj nëse mund ta menaxhoni.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Dikush në veçanti mund të qëndrojë në rrugën e nxitjeve tuaja më produktive tani. Hëna në shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të po ju shtyn të bëni një emër për veten tuaj, por një shesh i tensionuar hënor ndaj Jupiterit në sektorin tuaj të partneritetit mund të rezultojë në një person të vetëm që kërkon vëmendjen tuaj për vete. Është një gjë nëse e keni injoruar padrejtësisht këtë person kohët e fundit, por krejt tjetër nëse ai është thjesht egoist. Përpiquni të reagoni në përputhje me rrethanat dhe të vendosni kufijtë e duhur pa lënduar ndjenjat e askujt.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ndjenja e epshit të bredhjes mund të prishet nga çështjet aktuale më të zakonshme. Vëmendja juaj është e kthyer drejt horizontit të largët ndërsa Hëna kalon nëpër Shtëpinë tuaj të 9-të të Zgjerimit, megjithëse kjo do të kthehet fort në tokë kur Hëna të përplaset me Jupiterin në Shtëpinë tuaj të 6-të të Punës Ditore. Përgjegjësitë tuaja ka të ngjarë të jenë shumë urgjente për t’i injoruar, kështu që çdo aventurë mund të duhet të presë. Mos harroni se puna me efikasitet sot do të krijojë liri në të ardhmen.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të ndiheni sikur argëtimi po ju detyrohet sot. Hëna në shtëpinë tuaj të 8-të të fshehtë mund të aktivizojë dëshirën për t’i trajtuar gjërat vetëm dhe thjesht për t’u fokusuar në çështjet e brendshme. Kjo është normalisht mirë, por një katror hënor me Jupiterin në shtëpinë tuaj të 5-të që kërkon famën mund t’ju shtyjë në vijën e parë pavarësisht nga ndjenjat tuaja. Nëse nuk dëshironi të merrni pjesë, bëni të njohur preferencën tuaj, por kini kujdes kur dërgoni mesazhin tuaj – ai mund të keqinterpretohet.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Dikush mund të jetë duke shtypur butonat tuaj ndërsa mezi heq një gisht. Ekziston një shesh i përafërt midis Hënës në sektorin tuaj të marrëdhënieve dhe Jupiterit në sektorin tuaj emocional, duke i shtuar benzinë zjarrit të reagimeve tuaja në një mënyrë që ka të ngjarë të mos i përshtatet situatës. Nëse dikush është duke ju rënduar, atëherë bëjini të ditur se nuk do të tolerohet. Thënë kështu, përpiquni të mos shqetësoheni për dikë me qëllime të pafajshme, sepse atëherë do të jeni ju ai që njerëzit mendojnë se po sillet në mënyrë të paarsyeshme.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju keni një milion gjëra për të mashtruar sot, dhe mbajtja e të gjitha në ajër ndoshta do të kërkojë një shkathtësi mbinjerëzore. Rreshtimi i djegshëm midis Hënës në shtëpinë tuaj të 6-të të rutinës dhe Jupiterit entuziast në shtëpinë tuaj të tretë të zënë mund t’ju joshë që të kafshoni më shumë sesa mund të përtypni. Mos harroni se do të jetë më e lehtë të plotësoni një listë të shkurtër detyrash sesa një të gjatë, kështu që mos i grumbulloni gjërat në pjatën tuaj pa arsye.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Paraja nuk mund të blejë lumturinë, por aktualisht mund të përdoret në emër të kalimit të mirë. Hëna në shtëpinë tuaj të 5-të argëtuese po grindet me Jupiterin në shtëpinë tuaj të dytë të fokusuar financiarisht, një përplasje që ju thërret të kënaqeni dhe këmbëngul se nuk ka asgjë të keqe të shpenzoni disa dollarë me qëllimin për të shijuar veten. Ndërsa kjo është e vërtetë, ju duhet të shmangni shpenzimet e tepërta ose të paguani për diçka që nuk ia vlen – ose mund të goditeni nga pendimi i blerësit.

Burimi: Tarot