Horoskopi ditor – 29 nëntor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Të qenit pjesë e një komuniteti që ndan pikëpamjet tuaja për çështje të rëndësishme është ndoshta një prioritet i lartë për ju. Është mirë të zemëroheni për bindjet tuaja politike ose shpirtërore dhe të ndiheni paksa të pakëndshëm pranë njerëzve që nuk pajtohen me ju. Një ideologji e përbashkët mund të mos jetë e mjaftueshme për një lidhje të kënaqshme personale. Kini një kuptim realist të asaj që shpresoni të merrni nga kjo shoqëri, sepse mund të mos jetë mënyra e vetme për të përmbushur nevojat tuaja emocionale.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një figurë e pakujdesshme e autoritetit mund të duket sikur po ju pengon nga qëllimi juaj aktual financiar. Ndërsa durimi juaj për çdo lloj burokracie është ndoshta i kufizuar për momentin, ndoshta nuk jeni duke u penguar të merrni atë që dëshironi. Në vend të kësaj, pyetjet që ata po ju bëjnë duhet t’ju vendosin për ta marrë atë në një mënyrë që nuk shkakton probleme të tjera. Ngadalësoni për të dhënë përgjigje të zhytura në mendime – ju jeni duke bërë përparim, edhe nëse nuk është aq spektakolar sa do të preferonit!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ndryshimi i pamjes suaj mund të jetë bindës – por dikush afër jush mund të ketë pyetje në lidhje me strategjinë tuaj. Kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht që ju nuk duhet të bëni çfarëdo që po mendoni. Edhe pse të ndihesh i keqkuptuar mund të jetë i bezdisshëm, të menduarit për disa nga pyetjet që merrni mund ta bëjë vërtet planin tuaj të veprimit më solid. Në fund të fundit, do t’ju duhet të bëni atë që besoni se është e drejtë – pavarësisht nëse kjo i bën të tjerët të lumtur apo jo. Dijeni kur një bisedë nuk është më produktive.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ka të ngjarë të jeni të etur të kaloni në të gjithë listën tuaj të detyrave tani, por gjërat mund të mos jenë plotësisht nën kontrollin tuaj. Dikush tjetër, kontributi i të cilit është i nevojshëm për një detyrë kyçe, mund të duket se po zvarritet, duke ju lënë të ndiheni të paaftë për të shkuar shumë larg. Më shumë nga sa mendoni se mund të ndodhë në prapaskenë. Pavarësisht se sa shumë apo sa pak do të kontrolloheni përfundimisht, me siguri do të jeni më afër zgjidhjes që kërkoni sesa ishit më parë!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një komunitet të cilit i përkisni mund të jetë duke ecur me shpejtësi përpara me një plan të madh për momentin. Megjithatë, ju mund të mendoni se ata po ecin paksa shumë shpejt – disa pyetje thelbësore ende nuk kanë marrë përgjigje! Sjellja e kundërshtimeve tuaja nuk ka të ngjarë t’ju bëjë të njohur. Ndoshta do t’ju duhet të ndani me kujdes marrëdhëniet tuaja personale me këdo që po përballeni nga ankesat tuaja për vetë projektin. Heqja e egove nga rruga, tuajat dhe e tyre, do të çojë në rezultatin më të mirë për të gjithë të përfshirët.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Balancimi i angazhimeve të fundit të familjes dhe karrierës mund të jetë një sfidë. Ndërsa Mërkuri i orientuar nga detajet në sektorin tuaj të brendshëm bie ndesh me Marsin e fuqishëm në shtëpinë tuaj të 10-të profesionale, mund ta keni veçanërisht të vështirë të përfundoni gjithçka që duket e rëndësishme në shtëpi. Ju keni lejen kozmike të përqendroheni në punët vërtet urgjente dhe të lini pjesën tjetër për më vonë, në mënyrë që të mos lodheni. Mbani parasysh marrëdhëniet tuaja më të afërta – përpiquni të zgjidhni detyrat që do të bëjnë ndryshim për njerëzit e tjerë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Frymëzimi mund t’ju godasë për të mbrojtur besimet tuaja me pasion sot. Ndërkohë që mund të keni arsye të rëndësishme për të mbështetur bindjet tuaja, merrni parasysh mundësinë që çfarëdo problemi që ju vë në pah nuk është e vetmja gjë që ju zemëron për momentin. Ju gjithashtu mund të ndiheni të ndrydhur në një nivel më personal që është më e vështirë për t’u artikuluar. Lëreni njohurinë se të paktën disa njerëz ndajnë pikëpamjet tuaja t’ju ngushëllojnë ndërsa përpiqeni të zbuloni se çfarë po ushqen me të vërtetë ndjenjën tuaj të izolimit.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Dikush tjetër mund t’ju bëjë presion për të ecur përpara në një bashkëpunim të rëndësishëm në këtë moment. Ndërsa mund të keni përshtypjen se pyetjet tuaja janë të padëshiruara, është e rëndësishme të mësoni informacionin e kërkuar që të ndiheni të sigurt përpara se të bëni një angazhim! Mund të jetë e vështirë të dallosh ndryshimin midis shtyrjes së vërtetë nga pala tjetër dhe frenimeve tuaja. Qëndroni për veten tuaj pavarësisht – një marrëveshje që nuk ju lejon të keni një fjalë të barabartë nuk ia vlen të ndiqni.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një pyetje në dukje e pafajshme mund të acaroojë dikë afër jush pa paralajmërim. Me Merkurin kureshtar në shenjën tuaj, me siguri jeni të përqendruar në mendimet tuaja dhe dëshirat potencialisht të pangopura për informacion – deri në pikën ku mund të mos mbani mend fare pikat e lënduara të atyre përreth jush. Korrigjimi, edhe kur bëhet me forcë, mund të jetë kujtuesi që duhet të mendoni më me kujdes se si komunikoni. Ju mund të arrini një rrugë të mesme midis ndjenjës së mbytjes dhe marrjes në telashe ose lëndimit të të tjerëve.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mungesa e informacionit aktualisht mund të pengojë përpjekjet tuaja për t’i bërë gjërat. Ndërsa planeti i komunikimit Mërkuri në Shtëpinë tuaj të 12-të të Sekreteve kundërshton Marsin proaktiv në shtëpinë tuaj të 6-të punëtore, ecja përpara para se të kuptoni të gjithë historinë është një rrezik i madh. Nëse hasni ndonjë konfuzion, ndaloni atë që po bëni dhe provoni t’i ndiqni paratë deri te burimi i tyre. Ndërsa shumë subjekte kanë pjesën e tyre të hapësirës lëvizëse, dollarët dhe centët janë ose aty ku prisni të jenë, ose nuk janë!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju ndoshta jeni të etur për të ndarë një kohë të mirë me miqtë sot. Për fat të keq, planifikimi mund të jetë zhgënjyes nëse të tjerët nuk janë në aktivitetin e veçantë që keni në mendje ose nuk janë të disponueshëm kur jeni. Me takimin social të Hënës me Saturnin e zymtë në shenjën tuaj, mund të përfundoni duke u ndjerë të vetmuar! Ju mund të duhet të vendosni nëse do të ishte më e kënaqshme të kishit shoqëri apo t’i kishit gjërat sipas mënyrës suaj. Fluturimi i vetëm ka përfitimet e veta, ndaj mos u ndjeni fajtor për ta bërë këtë sipas nevojës.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Lajmet nga bota e jashtme mund t’ju lodhin. Kur ndiheni të përmbytur nga komunikimi i përgjithshëm në hyrje, mund të bëhet e vështirë të përcaktoni me saktësi nëse ndonjë nga mundësitë që ju ofrohen ia vlen të ndiqni. Largimi nga telefoni ose kompjuteri për një kohë mund t’ju japë hapësirën e nevojshme për të menduar qartë. Megjithëse njerëzit mund të duan një përgjigje të shpejtë po ose jo, zgjidhja më e mirë për të gjithë të përfshirë është ndoshta më e nuancuar. Merrni kohën që ju nevojitet për ta gjetur atë!

Burimi: Tarot