Horoskopi ditor – 29 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ndryshimi i imazhit tuaj për të kënaqur dikë tjetër mund të duket tërheqës për momentin. Mënyra se si e prezantoni imazhin tuaj mund t’ju pengojë në vend që t’ju shtyjë përpara, pasi egoja juaj ka të ngjarë të ndikojë që të jeni të pavërtetë me veten tuaj. Presioni i bashkëmoshatarëve mund t’ju godasë sot, por nuk duhet të dorëzoheni vetëm sepse dikush tjetër dëshiron! Përqafoni ju të vërtetën në vend që të jetoni një gënjeshtër. Jini të sjellshëm, por të vendosur, dhe mbi të gjitha, jini të vërtetë me veten tuaj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mbyllja e syve ndaj gjërave të pakëndshme është më e lehtë se zakonisht sot. Diçka që mësoni mund të jetë e pakëndshme, dhe mohimi ose shmangia e saj ndoshta do të jetë një mënyrë joshëse për të shmangur ndryshimet e mundshme. Edhe pse mund të jeni kokëfortë kur bëhet fjalë për të ndryshuar mendjen, ia vlen të përqafoni informacionin që mësoni. Dija është fuqi! Nëse e shpërfillni, ka të ngjarë të përfundoni duke dëshiruar që të kishit dëgjuar dhe llogaritur përvojën dhe mençurinë e të tjerëve.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Mendimet tuaja rreth cenueshmërisë mund të sfidohen sot. Ju mund të mos u besoni të tjerëve si dikur, dhe ndërsa shumë njerëz bëhen të ruajtur me kalimin e kohës, mund të dëshironi të filloni të mendoni për t’u hapur pak më shumë. Ndonjëherë duhet të jeni një mik për të bërë një mik! Nëse nuk u besoni kurrë të tjerëve me ndjenjat tuaja, ata mund të mendojnë se jeni të gjithë logjikë dhe pa emocione. Bëni një përpjekje për të ndarë shpirtin tuaj dhe për të krijuar një lidhje më të fortë me dikë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dikush mund të sfidojë imazhin tuaj tani. Mund t’ju kërkohet të provoni diçka për të cilën nuk prisnit të tregonit ndonjë provë dhe mund të ndiheni të humbur pa ndonjë përgatitje. E vërteta juaj është e vërteta juaj, pavarësisht se çfarë përpiqen të pikturojnë për ju, dhe në fund të fundit nuk mund të kontrolloni se çfarë mendojnë të tjerët për ju! Mund të përpiqeni t’u tregoni atyre se kush jeni në të vërtetë, por nëse ata refuzojnë ta shohin atë, nuk mund të bëni asgjë përveçse të vazhdoni përpara.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mund të mos ju interesojnë detajet sot. Dikush mund të jetë duke u përpjekur t’ju paralajmërojë për një çështje të vogël që mund të përfundojë me pasoja më të mëdha në të ardhmen. Ju mund të jeni aq plotësisht të përqendruar në pamjen më të madhe saqë nuk po shihni shenja më të vogla të diçkaje që po përgatitet poshtë. Në vend që të hidhni poshtë atë që kanë për të thënë, dëgjojini ata, edhe nëse nuk e kuptoni se çfarë po përpiqen të thonë në fillim. Mund të përfundojë në fund duke ju shpëtuar nga një problem.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Shqetësimet për një rrezik aktual mund t’ju rrëmbejnë tani! Ju mund të keni filluar të hidheni në një situatë me të dyja këmbët, duke menduar se e dinit saktësisht se çfarë të prisni, por tani ajo mund të ketë evoluar në diçka që nuk e kuptoni më plotësisht. Ka të ngjarë të mos jetë diçka nga e cila mund të largoheni lehtësisht menjëherë, dhe tani kërkon vëmendjen tuaj të plotë dhe praninë e mendjes. Përkushtimi do t’ju ndihmojë të shihni çdo problem deri në fund.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një marrëdhënie ku ju jeni pjesë mund të jetë e çekuilibruar tani. Të gjitha llojet e marrëdhënieve, nga miqtë dhe anëtarët e familjes tek partnerët profesionistë dhe të tjerë të rëndësishëm, mund të ndikohen nga kjo energji. Njëri prej jush mund të jetë duke bërë shumë më tepër përpjekje se tjetri, duke krijuar një dinamikë stresuese që ka të ngjarë të jetë e paqëndrueshme për të dy. Gjeni një mënyrë për t’u siguruar që barrat të ndahen, në mënyrë që të mos pyesni veten se si njëri prej jush përfundoi i rraskapitur me tjetrin.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Energjia e mungesës mund të jetë duke ju zvarritur ditën. Nëse rutina juaj normale është e veshur me ju, ka të ngjarë që tani të dëshironi të shpëtoni nga aktivitetet tuaja të përditshme. Ju mund të kishit grumbulluar më shumë detyrime ndaj njerëzve të tjerë sesa keni menduar, dhe tani që ju duhet t’i përmbushni këto premtime rregullisht, mund të jetë e tepërt që vetëm një person t’i përballojë vetë. Kërkimi i ndihmës ose shkurtimi i detyrave tuaja të përditshme mund të jetë në interesin tuaj më të mirë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Emocionet dramatike të ndezura në bisedë mund të tronditin themelet tuaja personale sot. Edhe pse normalisht mund të jeni në gjendje të mbani veten në një debat apo bisedë emocionale, dikush që ju provokon mund ta bëjë çdo temë dërrmuese. Përpiquni të mos ngriheni në ngacmime ose ofendime – ata ka të ngjarë të përpiqen t’ju çojnë në nivelin e tyre në mënyrë që të mund t’ju bëjnë një gjë të tillë. Qëndrimi i qetë tregon se ju jeni në kontroll të emocioneve tuaja dhe se mund të qëndroni të qetë kur është e rëndësishme.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të lëndoni ndjenjat tuaja sot. Mendësia juaj mund të priret drejt negativitetit tani, dhe ju mund të gjeni arsye për të parë veten në mënyrë kritike, brenda dhe jashtë. Mendimi juaj ka të ngjarë të anojë në një dritë negative për shkak të kësaj, dhe ju mund të mos e shihni veten qartë. Të kujtuarit e rasteve kur keni kapërcyer vështirësitë ose keni bërë diçka për të ndihmuar dikë tjetër, mund t’ju ndihmojë të rivendosni besimin tuaj në veten tuaj. Kujtojini vetes se gjërat ka të ngjarë të mos jenë aq të këqija sa mund të duken.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ekzagjerimi mund të shkaktojë pasoja të paparashikuara për ju sot. Ju mund të ndiheni më të sinqertë ose më imagjinues se zakonisht, gjë që ka të ngjarë të ndikojë në mënyrën se si komunikoni me të tjerët. Përpjekja për të bashkuar dikë në historinë e tyre mbresëlënëse ose përpjekja për të bërë një anekdotë të tingëllojë më interesante se sa është në realitet mund të jetë tepër joshëse. Dhënia e një llogarie që nuk e plotëson të vërtetën mund të krijojë probleme për ju, kështu që është më mirë të përpiqeni t’u tregoni njerëzve se çfarë po ndodh në jetën tuaj pa ndonjë hiperbolë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Vetëvlerësimi juaj mund të sfidohet nga të tjerët në këtë kohë. Edhe nëse nuk i njihni ata personalisht, një grup njerëzish mund t’ju bëjnë të dyshoni në veten tuaj dhe të pyesni veten nëse kontributi juaj vlen vërtet po aq sa i gjithë të tjerëve. Ata mund të jenë xhelozë për suksesin që keni pasur tashmë ose duke u përpjekur t’ju pengojnë të arrini (ose të kapërceni) nivelin e tyre. Komentet ose veprimet e tyre mund të mos jenë mbështetëse për atë që po bëni, por mos u shqetësoni – nuk keni pse të pajtoheni me ta!

Burimi: Tarot